3. listopadu 2013 17:29

SuperMartasův říjen 2013

Jaký byl říjen 2013 pro vás?
1/17%Dobrý
6Hlasovalo

Ani jsme se nenadáli a další měsíc školy je za námi. A my se shledáváme u dalšího měsíčního článku. Co se událo tento měsíc? Začal jsem pracovat na novém projektu. Abych ho začal programovat, mi navrhl Víčko vzhledem k současné situaci, kdy velké firmy ruší spoustu svých služeb. Příkladem by mohl být Google. Pro mě nepochopitelně zrušil velmi oblíbený Google Reader nebo před dvěma dny stránku iGoogle.

Nový projekt

Jelikož má tento projekt být remakem již existující webové aplikace naprogramované Víčkem, chtěl jsem přidat něco nového, lepšího a hlavně aby to bylo, pokud možno, real-time. A tak jsem narazil na novou technologii z HTML 5, zvanou WebSocket. Začala se mi ohromně líbit a bylo mi jasné, že projekt udělám s použitím právě této technologie.

Docela mě zarazilo, že kvalitních stránek zabývajících se spojením PHP a WebSocketů není mnoho. Proto jsem se musel inspirovat kódy některých aplikací, využívajících tuto technologii. V současné době jsem v takové fázi, že se mi podařilo navázat se serverem spojení a komunikovat s ním.

Díky tomu, že jsem narazil na tuto technologii, jsem zjistil, jak vlastně funguje multiplayer ve hře a také ji rozhodně využiji při dalších svých projektech. Jedním z nich bude i RSS čtečka, ve které se budou WebSockety krásně hodit na synchronizaci se serverem.

A málem bych zapomněl, co to vlastně je za projekt. Budu vás i nadále napínat a zatím vám přesně neprozradím, o co se bude jednat. Snad v příštím článku, kde se pokusím zveřejnit i screenshot z první verze aplikace. Hádat můžete ale v komentářích a myslím si, že nebude těžké uhodnout, oč se jedná, protože toto by asi bylo to první, co mě dnes napadne, řekne-li někdo sockety.

Placené programování

Nemohl bych přeskočit placené programování. Sice vám bližší podrobnosti (zatím?) neřeknu, ale mohu vám alespoň říci, jak si vedu. Situace je taková, že místo, aby mi práce ubývalo, tak se mi zdá, že mi spíše práce přibývá. Asi jsem si naivně myslel, že to stihneme do konce září (jak jsem psal ve článku SuperMartasovy prázdniny 2013). Údajně máme hotovu asi jen třetinu toho, co by měla celá aplikace umět. Takže to znamená ještě 8 měsíců práce? No snad ne, uvidíme.

Uvidíme, řekl slepý.

Minecraft

Už nesčetněkrát tu padla slova o Minecraftu a našem soukromém serveru. Věci se ale změnili a společně s Víčkem jsme vyhlásili nábor nových hráčů. Podrobné informace se můžete dočíst ve včerejším článku - Minecraft - nábor.

Závěr

Dnešní článek byl opravdu krátký, snad nejkratší měsíční článek, co jsem kdy napsal. Ale když se tak dívám do databáze, ani SuperMartasův říjen 2012 na tom není o moc lépe (dlouhým ho dělají jen obrázky). Je to nejspíš tím, že se toho v říjnu příliš neděje. Jen doufám, že měsíc listopad bude, co se týče mojí tvorby, mnohem lepší. Ale sami dobře víte, jak je to se mnou a mými přáními...

Hodnocení

Celkové hodnocení
1 hlas
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš