4. listopadu 2012 20:23

SuperMartasův říjen 2012

Jaký byl říjen 2012 pro vás?
3/30%Dobrý
10Hlasovalo

Další měsíc roku 2012 je za námi, konec světa se neúprosně blíží a vy právě čtete další shrnutí SuperMartasova měsíce, tentokrát října 2012. Říjen se pro mě vyznačoval velkým množstvím "školních neděl". Jak se taková školní neděle (nebo sobota ... prostě den, kdy je volno a musím se věnovat škole) vyznačuje? Musím dělat domácí úkoly, které musí být na PC nebo je nelze stihnout o přestávce. V říjnu byly 4 víkendy a všechny byly školní, bohužel. Navíc domácí úkoly (tři ze čtyř) byly od učitelky, která nám minulý rok i na začátku tohoto školního roku říkala, že domácí úkoly dávat nebude, že je to prostě zbytečné... No co na to říct...

Nyní už nechme školu školou a pojďme se podívat na to, co se minulý měsíc událo.

SuperMartas.cz

První týden v říjnu jsem se věnoval dokončení Blogerů. To zde více rozebírat nebudu, psal jsem o tom již v SuperMartasově září 2012. Po dokončení a zveřejnění Blogerů jsem se začal věnovat naplno nové verzi webu.

Lightbox

První jsem začal programovat vlastní lightbox (galerie pro obrázky), protože chci, aby všechno bylo mnou naprogramované. Lightbox obsahuje i efekty a protože používám jQuery, nebylo to nic složitého. Původně jsem sice chtěl přidat ještě jeden efekt, ale od toho jsem nakonec upustil. Co to mělo být za efekt a proč jsem od něj upustil tady rozebírat nebudu. Myslím si, že se mi lightbox povedlo, inu posuďte sami:

Lightbox
Komentáře

Po lightboxu přišly na řadu komentáře. Ty se samozřejmě odesílají ajaxem stejně jako většina věcí na webu. Nově lze přidávat adresu vašeho webu. V komentářích lze také používat bb-kódy [b], [i], [u] a [s]. BB-kódy [size=x] a [color=x] jsem odstranil ze stejného důvodu jako Víčko. URL adresy se převedou automaticky. Dále lze používat smajlíky, kteří jsou stejní jako ve staré verzi.

Komentáře

Do výpisu komentářů jsem přidal prohlížeč a operační systém odesílatele, hodnocení komentářů (jako tady na Blogerech) a možnost odpovědi na komentář.

Komentáře - výpis

Poslední poznámka ke komentářům je ta, že pokud by se za mě někdo chtěl vydávat, nyní mu to bude povoleno (ve staré verzi je mé jméno chráněno heslem). Říkáte si, že jsem se asi zbláznil. Ale ne, jsem úplně v pořádku. Jen mě prostě nebavilo furt vyplňovat heslo, a proto jsem tuto ochranu odstranil. A co když se za mě někdo bude chtít vydávat? Tak ho jednoduše zabanuji a bude to vyřešené.

Změna fontu

V nové verzi bude změněn font. Původně jsem měl v plánu používat i nadále font Tahoma na normální text a font Georgia na nadpisy. Jenže jak jsem začal dělat přehled hodnocení, přestaly se mi tyto fonty líbit. Proto jsem přešel na Trebuchet MS, který je použit tady na Blogerech a používá ho i Víčko na svých webech. Myslím, že to je změna k lepšímu, nemyslíte?

Dokončení

Dokončení nové verze se blíží. Všechny funkce už jsou hotovy a nyní zbývá jediné - dodat obsah. Snad to půjde rychle a vy brzy spatříte novou verzi SuperMartas.cz. Těšíte se?

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

4.11.2012 21:34:33 Odpoveď

Áno, už sa teším na novú verziu :)

Benko
3
2
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš