24. října 2019 10:00

Inspirace pro mojí tvorbu (3.díl)

V předchozím díle článku zaměřeném na animovaný seriál Digimon, který mě v mojí tvorbě inspiruje, jsem se rozepsal o několika znacích pomáhajícím digimonům přejít na vyšší vývojové úrovně, jejich funkčnost ale závisí na správně nastavených charakterových vlastnostech digivyvolených dětí. Dnes bych na to navázal a pověděli bychom si o dalších znacích, které se v seriálu vyskytují.

V první řadě bychom se měli přesunout o pár epizod dál, protože se dětem další znaky podaří rozzářit o něco později. Děti zjišťují, že se upír Myotismon chystá odejít z digisvěta do světa reálného, aby pátral po osmém digivyvoleném dítěti, o kterém doteď nikdo netušil. Díky Myotismonově bráně se digivyvoleným podaří dostat zpět do svého světa, kde za celou dobu, kterou strávili v digisvětě, neuplynul žádný čas. Nikdo si jejich zmizení tedy nevšiml. Bohužel Myotismon a jeho kumpáni dorazili do reálného světa také a za pomoci několika kopií znaku, který by měl patřit osmému digivyvolenému, pátrají po jeho majiteli. Děti se vrací do Tokia - domů ke svým rodinám a společně i se svými digimony začínají také pátrat po osmém digivyvoleném.

Ukázky

Vlkodlak, anděl a upír

Matt s Tý-Kejem se vraceli metrem domů z města. Zatímco si spolu oba bráchové povídali, jejich digimoni debatu sourozenců poslouchali. Když se ale digimoni začali bavit o vztahu, který mezi sebou Tý-Kej s Mattem mají, Tý-Kej se na svého Patamona naštval a začal mu vyčítat, že poslouchá jejich rozhovor. Patamon se urazil a v příští zastávce vyletěl z metra ven. Tý-Kej chvíli zvažoval jestli se za ním má rozeběhnout, ale těsně před tím, než se zavřely dveře metra, spolu se svým bratrem Mattem vyběhli z vozu a vydali se ho hledat.

V ulicích města však narazili na dva potrhlé Myotismonovy služebníky - Pumpkinmona a Gotsumona. Byli to dva z digimonů, které Myotismon pověřil pátráním po osmém digivyvoleném, avšak oni se chtěli v lidském světě jen bavit a na úkol, kterým byli pověřeni, vůbec nebrali ohled. Dělali jen rošťárny a dostávali se z jedné šlamastiky do druhé. Když už se zdálo, že se s digivyvolenými spíše skamarádí, než aby se s nimi pouštěli do boje, zjevil se Myotismon a přikázal jim, aby dětem ukradli jejich znaky.

Když ale po chvíli viděl, že se k tomu moc nemají, poslal na ně své netopýry. Bohužel, ať se bránili, jak chtěli, neměli žádnou šanci. Myotismon se jich nemilosrdně zbavil a poté si to šel vyřídit s Mattem a Tý-Kejem, kteří byli zrovna schovaní za zdí. Jak se upír k dětem přibližoval, v Mattovi se mísil strach a vztek. Uvědomil si, že se je ti dva potrhlí digimoni snažili chránit a naštvalo ho, že je Myotismon bez jediného důvodu odsoudil. Svému Gabumonovi tím dodal sílu k digizměně a ten se okamžitě jako vlk Garurumon vyřítil na upíra, aby před ním děti ochránil. Matt teď mohl dát průchod svému vzteku. Pochopil, že se ti dva chtěli stát jejich přáteli a chtěl je pomstít. Na to zareagoval jeho znak přátelství a proměnil Garurumona na další úroveň - WereGarurumona. V souboji vlkodlaka s upírem však měl upír také navrch.

Patamon ztracený kdesi ve městě se mezitím na Tý-Keje přestal zlobit a chtěl se k němu opět vrátit. Všiml si, že se v ulici opodál bojuje a vydal se tím směrem.

Mattův digimon ale mezitím pomalu prohrával. Když to Tý-Kej viděl, začal si vyčítat, že se to všechno stalo kvůli němu. Všechno ho to natolik mrzelo, že ze zoufalství spustil digizměnu u svého Patamona, který se zrovna vracel. Po dlouhé době se tedy opět objevil Angemon, který přiletěl jako spása pro svého kamaráda. Vysvobodil ho ze spárů upíra a společně se mu postavili. Myotismon však věděl, že je Angemon silný soupeř, a tak se prozatím raději stáhl.

Weregarurumon vs Myotismon

Zatímco Myotismon v Tokiu stále hledal osmé digivyvolené dítě, Tai zjistil, že pátrá právě po jeho sestře Kari, která také vlastní digiovladač. Ukázalo se totiž, že digimonem osmého dítěte je jedna z Myotismonových pomocnic - kočka Gatomon, která právě Kari nalezla, ale i když chtěla uposlechnout příkaz svého pána, nedokázala dívce nijak ublížit. Po tomto zjištění se však musela se svým kamarádem Wizardmonem vrátit do doupěte svého pána, kde byl ukrytý znak osmé digivyvolené. Myotismon je však při krádeži znaku přistihl a uvědomil si, že Gatomon je osmým digimonem. Wizardmona se zbavil a Gatomon zajal jako návnadu na osmé dítě. Poté přistoupil k terorizaci města. Vyslal své digimoní poskoky, aby shromáždili veškeré obyvatele na jednom místě.

Znak upřímnosti

Všechny digivyvolené děti se díky svým digitálním kamarádům podrobení vyhnuli, jen Sora společně s Mimi a s její digimoní kamarádkou Palmon byly zajaty spolu se zbytkem obyvatel. Lidé se však postavili nepřátelským digimonům na odpor. Krátce na to se musela Palmon proměnit v Togemon, protože je napadl dinosauří digimon obřích rozměrů. V souboji s ním však Togemon prohrávala a Mimi nevěděla, co má dělat, aby jí pomohla. Zároveň nechápala, proč jsou k lidem digimoni tak krutí a ubližují jim. Naštvala se na ně a se slzami v očích upřímně vykřikla, že jim to nikdy neodpustí (teda... alespoň v originálním japonském dabingu). Její znak upřímnosti se aktivoval, díky čemuž se mohla její digimoní kamarádka proměnit na další úroveň a dinosaura tak zpacifikovat.

Znak upřímnosti

Znak spolehlivosti

Centrum města bylo digimony a silnou mlhou odříznuto od zbytku světa. Kromě Tý-Keje, Joea a jejich digimonů byly všechny vyvolené děti v centru nepokojů. Tai se chtěl vydal zachránit své rodiče z místa, kde Myotismon všechny zajatce uvěznil. Nejprve vyhledal Matta a svěřil mu svoji sestru, poté s Agumonem vyrazil do města.

Malý Tý-Kej přemluvil maminku, aby s ním jela do centra, kde bydlí jeho bratr Matt s tátou (jejich rodiče jsou rozvedení a nežijí spolu - oba bráchové žijí tedy také odděleně). Chtěli tam doplout lodí, avšak veřejná doprava byla mimo provoz. V přístavu se Tý-Kej mamince ztratil, ale potkal zde Joea, který se se svým Gomamonem snažil dostat také do centra. Protože lodní doprava nefungovala, museli si poradit jinak. Gomamon prošel digizměnou a jako Ikkakumon je mohl převézt na druhý břeh. Joe se tedy Tý-Keje ujal a slíbil jeho mamince, která si jich na poslední chvíli všimla, že si nemusí dělat starosti, protože se o malého chlapce postará.

Cestou však narazili na MegaSeadramona, který na Ikkakumona zaútočil a oba dva kluky tak shodil do vody. Tý-Kej ale neuměl plavat a tak by se - nebýt Joea - málem utopil. Joe ho vytáhl nad hladinu a podal mu prkno, kterého se mohl přidržovat, aby se opět nepotopil. Připomněl Tý-Kejovi, že dal jeho mamince slib a postará se tedy o něho - tuto úlohu plnil zodpovědně, sám byl ale poté vtažen pod hladinu, kde se málem utopil. V tu chvíli se jeho znak spolehlivosti rozzářil a prohrávajícího Ikkakumona proměnil na další úroveň.

Znak spolehlivosti

Znak světla (soucitu)

Joe a Tý-Kej se svými digimony pokračovali skrze mlhu dále ke druhému břehu. Během plavby ale narazili na téměř utopeného Wizardmona, který u sebe nesl znak světla. Vzali tedy digimona s sebou.

Nepřátelé objevili úkryt, kde se skrýval Matt a Kari. Okamžitě je napadli, takže se s nimi musel Gabumon pustit do boje. Bránili se, jak jen to šlo, ale bohužel nebyli dost silní. Kari se už nemohla dívat na to, jak všichni okolo trpí, jen proto, že se k ní chce Myotismon dostat, a tak se rozhodla, že se upírovi dobrovolně vydá. Vykřikla na nepřátelé ať konečně přestanou ubližovat jejím kamarádům - následně se opodál Wizardmonovi v ruce rozzářil její znak. Přiznala se jim, že osmým dítětem je ona, a souhlasila, že se nechá odvést k Myotismonovi, když přestanou ostatním ubližovat. Jak řekla, tak se také stalo.

Znak světla

Kari byla tedy odvedena k Myotismonovi. Zde se opět setkala se svou digimoní kamarádkou Gatomon. Mezitím se shledali i všichni ostatní digivyvolení a vydali se ji zachránit. Wizardmon (kamarád Gatomon) přispěchal spolu s dětmi, zrovna ve chvíli, kdy se upír chystal na malou holčičku vyslat své netopýry.

Digimoni dělali, co mohli, aby Taiovu sestru před útoky nepřítele ochránili. Wizardmon během souboje předal Kari její znak. Všichni digimoni se postupně přeměnili na nejvyšší stupně - žádný z jejich útoků však na upíra nezabíral. Změnil se i Tý-Kejův Patamon v Angemona, jehož útok Myotismona alespoň trochu oslabil. Nestačilo to však natolik, aby ho zneškodnil. Myotismon vzápětí zaútočil na Kari a Gatomon, ale Wizardmon se před ně postavil a upírův útok zasáhl jeho. Obětoval vlastní život pro záchranu své digimoní kamarádky a nevinné dívky. Jeho smrt Kari natolik zasáhla, že se samotným žalem opět aktivoval její znak a přeměnil Gatomon v Angewomon - dalšího andělského digimona. Jak to dopadlo se můžete podívat v ukázce.

Znak světla

Protože je tento článek už poměrně obsáhlý, poslední znak společně s několika dalšími ukázkami si necháme do poslední čtvrté části článku.

Hodnocení

Celkové hodnocení
Žádný hlas
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš