20. ledna 2012 20:42

ID3 tagy vs. dvojalba

Hudba je pro mě jedna ze základních věcí, které potřebuji k přežití. Pokud se pohybuji v okolí počítače, skoro vždy mi dělá společnost výborný přehrávač Winamp. Od jisté doby jsem se naučil používat jeho Media Library, která mi všechnu hudbu (naindexovanou z adresářů) zobrazí seřazenou podle interpretů a alb. Pokud jsem někde na cestách, používám výchozí přehrávač mobilního prostředí Nokia S40, která taktéž umí hudbu řadit dle interpretů a alb.

Problém nastává v tom, že mám daleko radši živé nahrávky než studiová alba. A živé nahrávky bývají obvykle dvojalba. To znamená, že jak na počítači, tak na mobilu se mi v přehrávači zobrazují jako dvě. Na počítači není problém, ve Winampu si prostě místo jednoho alba přidám do playlistu obě dvě. Zásadní problém je to bohužel na mobilu, kde bez dotykového ovládání je přidání obou alb do playlistu hodně otravné.

Už dlouho jsem přemýšlel nad tím, že bych oba disky přejmenoval na jedno jméno (např. Best of CD1 + Best of CD2 na jednoduché Best of) a poté jednotlivé písničky přečíslil tak, aby šly správně za sebou (pokud by oba disky měly dvanáct písniček, tak přečíslovat na rozsah 1 – 24). Toto řešení má ale ten problém, že pak nenávratně ztratím informaci o tom, z jakého je písnička disku daného dvojalba a to nechci.

Jednoho dne jsem ale přišel na geniální a jednoduché řešení (no, popravdě jsem ho spíš odkoukal :-) ). Opět jsem oba disky sloučil do jednoho alba, ale u číslování písniček jsem pouze před číslo písničky přidal číslo disku, tak aby výsledek byl trojciferné číslo (tudíž třetí písnička druhého disku má číslo 203). Jednoduché, efektivní!

Hodnocení

Celkové hodnocení
13 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš