14. listopadu 2015 12:34

Rychlý pohled na Microsoft Edge

Spolu se spuštěním Windows 10 se na scéně objevuje zcela nový prohlížeč Microsoft Edge. Již na první pohled je znát, že Microsoft ořezal velké množství nefunkčního kódu a zlepšil podporu HTML5. Edge si očividně polepšil i co se týče výkonnosti. Ačkoliv na Chrome ještě nemá, je vidět že Microsoft svůj prohlížeč posunul na zcela jinou úroveň.

Uživatelské rozhraní

Je čisté, minimalistické a vskutku jednoduché. Velkým plusem je, že nabízí i tmavý motiv, který je mnohem příjemnější očím (a to nejen při nočním prohlížení).

Při prohlížení (stejně jako u Chromu) v pravém horním rohu nalezneme přehledná a jednoduchá tlačítka, díky kterým můžeme zobrazit historii, stažené položky, oblíbené položky a (na rozdíl od Chromu) také články, uložené k přečtení.

Funkce

K novým funkcím patří již zmíněná možnost uložit si článek k budoucímu přečtení. Dále také funkce vytvoření webové poznámky. Ta spočívá v tom, že danou webovou stránku si pomocí různých nástrojů (pero, zvýrazňovač, ...) upravíte podle svého a následně si ji uložíte. Takže až na tuto stránku opět zavítáte, budou se na ní nacházet všechny vaše výtvory a poznámky.

Snad nejlepší z nových funkcí je však možnost zobrazení článku pro čtení.
Pokud totiž (stejně jako já) trávíte na internetu hodně času čtením různých článků a zpráv, neskutečně tuto možnost oceníte. Zobrazí vám články čisté a jednoduše bez jakýkoliv reklam, a dalších nepodstatných elementů na webu.

Vývojářské nástroje

Vývojářské nástroje, které Edge nabízí jsou vcelku dobré. Ačkoliv trochu zaostávají za těmi, které nabízí Chrome, Opera nebo Firefox, působí povědomě a jejich používání je příjemné.

Shrnutí

I když je Edge opravdu příjemné překvapení a disponuje velkým množstvím originálních nástrojů, čeká ho ještě dlouhá cesta, aby se stal mým výchozím prohlížečem.

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš