8. června 2012 17:52

Nová verze Blogerů

Včera byla spuštěna nová verze Blogerů. Mnoho novinek nepřinesla, změny se týkaly spíše jádra webu. V tomto miničlánku se dozvíte, jaké změny byly na Blogerech provedeny.

URI

První novinka se týká adres v URI podobě. Adresy již nejsou ve tvaru http://blogeri.vicko.cz/clanek.php?id=83, ale v novém URI tvaru, například výše zmiňovaná adresa článku je nyní http://blogeri.vicko.cz/novinky/nova-verze-blogeru/. Tento systém je dobrý zejména pro vyhledávače (SEO) a také pro orientaci návštěvníků podle adresy - dá se z ní vyčíst, co je to za článek a do jaké kategorie patří (ze staré adresy jste mohli vyčíst maximálně ID článku).

Podkategorie

Druhou hlavní novinkou jsou podkategorie. Podkategorie jsou téměř totožné s normálními kategoriemi, ale jsou vždy zařazené do nějaké nadkategorie a v menu se zobrazují v rozbalovací části. Kategorii (i podkategorii) od článku rozlišíte tak, že kategorie má vlevo od svého názvu znak + (plus), kdežto článek tam nemá nic. V současné době zatím nebyly žádné podkategorie vytvořeny.

Rozbalovací menu

Třetí a zároveň poslední novinkou je rozbalovací menu. To bylo uděláno hned ze dvou důvodů. Jednak nebylo příliš praktické a zabíralo mnoho místa a druhým důvodem byly výše zmíněné podkategorie, které by se do starého menu dávaly jen stěží.

Shrnutí provedených změn

V následujícím seznamu se můžete podívat na shrnutí většiny provedených změn:

  • Nové: Zaveden URI systém adres
  • Nové: Přidány podkategorie
  • Změněno: Menu bylo změněno na rozbalovací
  • Změněno: Téměř všechny stránky byly kompletně přepracovány kvůli použití třídy mysqli (resp. třídy databaze od Víčka) pro přístup k databázi, což by mělo o něco málo zrychlit načítání webu
  • Změněno: Barva captchy nyní ladí s barvami webu, popř. barvami autorů

Pozn.: Přihlášení autoři mohou vidět novinky, které byly provedeny v administraci.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš