3. ledna 2015 21:12

SuperMartasovy plány na rok 2015

Vždy jsem tvrdil, že nevím, co se ten rok stane a vlastně žádné plány nemám. To první je pravda - předvídat budoucnost mě bohužel zatím nikdo nenaučil. Ovšem plánoval jsem vždycky. Alespoň trochu. Ale většina z toho se stejně nestala, protože jsem byl okolnostmi donucen tyto plány změnit.

Dnes se ale pokusím tomu plánování věnovat celý článek. Stejně se toho většina ještě změní, ale přijde mi hezké se po roce ohlédnout zpět do minulosti a zasmát se tomu, jak to bylo předtím a jak je to dnes.

Nevím, zda budu psát článek optimisticky, pesimisticky či realisticky. Nějak to nedokáži odhadnout. Budu ho psát prostě tak, jak si skutečně myslím, že by to mohlo být. Nebo v to alespoň doufám. :D

Blogeři

Do nového roku jsem si dal předsevzetí, že tentokrát nevynechám ani jeden článek o shrnutí celého měsíce, včetně shrnutí celého roku 2015 a plánů na rok 2016. Také jsem se rozhodl, že si to zařídím tak, aby shrnutí předchozího měsíce vyšlo vždy první den o půlnoci dalšího měsíce. Takže další měsíční článek vyjde 1. února 2015 přesně v 0:00:00. Chtěl bych tak předejít situaci z minulého roku, kdy jsem psaní článku stále odkládal, až jsem ho psal třeba v půlce měsíce nebo dokonce články spojoval.

Také bych chtěl psát i jiné články, než jsou články o shrnutí měsíce. Hlavně bych se chtěl zaměřit více na ty programátorské, ve kterých bych vás seznámil s nějakou zajímavou zkušeností či praktikou, na kterou jsem narazil v průběhu programování a kódování nebo jak třeba něco udělat jednodušeji a rychleji, než bylo doposud mým zvykem. Jeden takový článek jsem již psal. Byl to článek o zrušení zvýraznění pole ve Chrome. Podobným stylem bych chtěl psát i další takové články. Mimo to mám v hlavě i pár dalších témat, takže se určitě máte na co těšit.

(Ne)placené programování

Já jen doufám, že dodrží minimálně svůj slib ohledně notebooků a v tomto roce je konečně dostaneme. Ideálně ve slibovaném termínu, tedy já na začátku ledna a Víčko v průběhu. Těžko říct, jestli je to reálný cíl, spíš je reálnější to, že to zase odloží a bude do nekonečna odkládat a tvrdit nám, že budou... Někdy...

Co se týče další spolupráce s ním... Zatím mi nedal jediný důvod k tomu, abych s ním chtěl i nadále spolupracovat a to i přesto, že nám od září slibuje smlouvy. To bych ho musel každý měsíc žalovat za to, že nám neplatí. Má tohle cenu? I přesto jsem se rozhodl, že pokud mě bude zadavatel po tom všem ještě chtít, nenechám v tom Víčka samotného a dokončím již zmiňovaný plugin do WordPressu a pak se dále uvidí podle toho, jestli to dokáže prodat a jestli už nebudou další problémy. Všechno samozřejmě podmíněno smlouvou, bez toho už ani ránu.

Sixteenia

Na té bude ještě opravdu velmi hodně práce. Jako reálné vidím, že bychom mohli zveřejnit prvních pár ukázek, možná i nějakou velmi ranou alfu, ale dokončit alespoň první stabilní verzi? To zcela jistě nehrozí.

Závěr

To by bylo asi k mým větším plánům vše. Doufám, že se mi podařilo alespoň trochu se přiblížit skutečnosti a neplácám tu teď nějaké blbosti. Rok je ale přece jen dlouhá doba...

Hodnocení

Celkové hodnocení
2 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš