1. ledna 2017 0:00

Víčkova předsevzetí na rok 2017

Rachejtle

Právě začíná nový rok 2017 a myslím, že je pravý čas dát si novoroční předsevzetí. Obvykle si žádná nedávám, a když už, tak s nimi nečekám až na Nový rok. Zastávám názor, že když chce člověk něco ve svém životě změnit, neměl by na nic čekat a měl by začít na tom dělat hned. Odkládání věcí je bludný kruh - každý den má zítřek, na který to jde odložit. Ale tentokrát se mi toho sešlo víc ke konci roku, proto jsem se rozhodl napsat tento článek, abych tím svá rozhodnutí potvrdil.

WeBlogeři

WeBlogeři.cz

Poslední dobou jsem WeBlogery hodně přehlížel a vydával průměrně jeden článek za půl roku. To bych rád změnil a už jsem na tom začal pracovat - za poslední měsíc a půl je toto již pátý článek.

Psaní mě stále baví. Když je škola, tak jsem ve stresu kvůli ní, a když mám prázdniny, tak jsem zase líný. A tak jsem nepsal ani v jednom z těchto období. Navíc jsem měl pocit, že tak nějak nemám o čem psát.

Jak dlouho si myslíte, že mi vydrží psát měsíční články?
8Hlasovalo

To bych chtěl změnit a rád bych se vrátil k původnímu konceptu, který jsem si nastavil na počátku svého blogování a vydržel jsem u něj poměrně dlouho - psaní měsíčních článků. A tak bych vám nyní rád slíbil, že 1. února tohoto roku se můžete těšit na článek s názvem Víčkův leden 2017!

Oproti původním Víčkovým měsícům zavedu jedno pravidlo - článek o daném měsíci vyjde hned 1. měsíce následujícího o půlnoci. Tím bych rád předešel situacím, kdy jsem článek odkládal, až jsem ho odložil úplně. Sám jsem zvědavý, jak dlouho mi to vydrží, ale pevně věřím, že bez přestávky se dostanu až ke článku Víčkův prosinec 2017 a samozřejmě i dál.

Určitě vydám i nějaké články mimo tuto sérii, ale to závisí na mnoha faktorech - času, náladě, inspiraci... Určitě nečekejte takové tempo, jako ze začátku blogování - tedy dva články týdně. To bych časově opravdu nezvládl. Abych byl realista, budu rád za měsíční články + občas nějaký ten článek navíc o něčem jiném.

Programování

Určitě budu pokračovat na NewCMS - je to moje práce. Ale tento rok bych chtěl naprogramovat něco svého. Ještě nemám rozmyšleno co, ale chtěl bych prostě něco. Mým snem by bylo přijít s něčím, co by mě bavilo tvořit dlouhodobě. Ale to je možná až příliš velký sen.

Každopádně bych chtěl, jakmile dokončím bakalářku, začít opět programovat pro sebe - respektive pro vás. Něco, co by bavilo mě tvořit, a lidi používat/hrát.

Nevím, co bych k tomu měl napsat, když ještě vlastně pořádně nevím co. Máte tu anketu, tak prosím hlasujte, ať vím, co byste chtěli vy. K některým nápadům bych se asi měl více vyjádřit. Možná k tomu později napíšu samostatný článek. Dnes to bude takový předběžný průzkum.

PhpStorm

Škola

Tu zde zmiňuji spíše jako formalitu - na tu bych nikdy neměl zapomínat, protože než ji dokončím, tak by pro mě měla být prioritou. Tento rok by mě měli čekat státnice - když teď v lednu zvládnu všechny zkoušky. Co o tom zatím vím, tak mi to přijde jako maturita. A tu už mám za sebou, takže z toho strach nemám. No v červnu uvidím, jestli to bude opravdu tak v pohodě, jak mi to teď přijde :-D.

Autoškola

To je něco jiného. Tohle je opravdové předsevzetí. Už mi je 22 a do teď jsem se nedokopal k tomu, abych si ji udělal. A už mě vážně štve, že ten řidičák pořád nemám. Nevím proč, ale pořád mám v sobě nějaké zábrany k tomu, abych zvednul zadek a zařídil si to. Možná je to čistě jen moje lenost... Každopádně letos na jaře už konečně jdu do toho!

Mladší brácha si dělá srandu, že bude mít řidičák dřív, než já. Takovou radost mu neudělám!

Prokrastinace

Také prokrastinujete?
6/86%Pořád
1/14%Často
0/0%Občas
0/0%Nikdy
7Hlasovalo

A dostáváme se k mému velkému problému. Jsem si vědom toho, co potřebuji udělat. Ale nechce se mi do toho. A tak dělám jiné věci. Problém je v tom, že ty věci dělám proto, abych oddálil povinnosti. Jenže to jsou takové věci, které jsou vlastně úplně k ničemu.

Uvedu to radši na příkladu. Blíží se deadline projektu do školy, a tak bych na něm měl pracovat. Radši bych ale dělal na NewCMS, což mě baví víc. Jenže si řeknu, že na něm budu dělat, až udělám práci do školy. Do té se mi ale nechce. A tak to zdržuju a místo toho dělám jiné věci. Ale ne, abych dělal aspoň na tom NewCMS - to ne, to bych měl výčitky svědomí, protože jsem si řekl, že na něm budu dělat až bude hotový projekt. Do toho se mi nechce, tak hledám jiné činnosti. Takže to dopadne tak, že půlku dne strávím surfováním po internetu, čtením Facebooku, sledováním Youtube apod. Výsledek je ten, že vlastně neudělám vůbec nic.

A tohle už dělám... vlastně tohle jsem dělal vždycky. A je to špatný! Chtěl bych se toho zbavit, protože je to strašně stupidní. Ale nevím jak. Teď si to dávám jako předsevzetí do nového roku, ale něco mi říká, že se stejně nic nezmění. No nesmím být skeptický, musím si věřit! Když si nebudu věřit, tak to nepůjde.

Závěr

To, co jsem napsal do tohoto článku, nejsou všechna předsevzetí, která si do nového roku dávám. Letos se mi toho sešlo opravdu hodně. A zdaleka ne všechno chci psát na internet.

Vám všem, kteří jste dočetli až sem, přeji šťastný Nový rok a samozřejmě i celý rok 2017 a pokud jste si také dali nějaká předsevzetí, ať se vám je podaří splnit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

20.3.2017 21:03:39 Re: Re: Článek

Hmmmmm .... :-/

Benko
1
1

3.2.2017 9:31:05 Re: Článek

Nakonec jsem se k tomu nedostal. Článek ale určitě bude.

Víčko
1
4

1.2.2017 21:28:58 Článek

Kde je ten měsíční článek? :D :(

Tudydudy
4
0
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš