24. února 2013 13:15

Tipy na Android hry 7

Které hry se vám líbí nejvíce? (max 3)
0/0%7x7
5/29%Pou
11Hlasovalo

Po měsíci tu je další díl tipů na Android hry. Nejdříve si postavíme velkoměsto na pustém ostrově, pak si vyzkoušíme dvě puzzle hry (jednu novou a jednu starou), postaráme se o svého nového mazlíčka a nakonec si postavíme další město, tentokrát bude z jednoho úspěšného seriálu.

Toto jsou sedmé tipy na Android hry a třinácté tipy na Android vůbec. Zajímavý paradox, protože sedmička je šťastné číslo a o třináctce se naopak říká, že moc šťastná není. K tomuto paradoxu jsem se rozhodl přidat dvě novinky. První jsou plusy a mínusy, které by neměly chybět v žádné dobré recenzi, takže nebudou chybět ani zde. Druhá novinka je anketa, abych věděl, který typ her se vám líbí a na které se mám zaměřit. Doufám, že tyto novinky budou patřit mezi ty šťastné.

City Island

Toto je klasická budovatelská strategie. Stavíte obytné domy a staráte se o zaměstnanost a štěstí lidí stavbou obchodním a kulturních budov. Z obchodních budov pravidelně dostáváte zisk, ale pouze, pokud je dostatek zaměstnanců. Aby byli zaměstnanci, musí být dostatek obyvatel a obyvatelé musí být šťastní, jinak odejdou hledat štěstí jinam. Během hry chtějí poradit někteří motoristi cestu, pokud jim poradíte, získáte od odměnu, zpravidla zkušenosti, ale občas i dolary. Za dolary si můžete postavit nové budovy, nebo již postavené vylepšit, a nebo rozšířit hranice města. Dále je tu zlato, což je prémiová měna (kupuje se za skutečné peníze). Za tu si můžete koupit lepší budovy. Když ve hře dosáhnete nějakého úspěchu, nebo se vám zvýší úroveň, dostanete odměnu.

City Island
Plus
 • Hra se dá hrát i offline.
 • Stavba jde poměrně rychleji, než u podobných her.
 • Zlato lze snadno získat i během hry.
Mínus
 • I budovy za dolary jsou po několika stavbách za zlato.
 • Občas se hra na moment sekne.
Ikona City Island
City Island
Sparkling Society.
Verze:
Velikost:
Cena:
2.1.9
26 MB
Zdarma
QR Kód
2.3+ SD 23.2.2013

7x7

7x7

Jelikož jsou to sedmé tipy, zvolil jsem hru, která má ve svém názvu sedmičku, dokonce rovnou dvě.

Toto je velmi jednoduchá puzzle hra. Je zde hrací pole, jak název napovídá, o velikosti 7x7. Na hracím poli se postupně objevují barevné čtverce a vaším úkolem je přesouvat je tak, aby vznikaly řady čtverců o stejné barvě a nejméně čtyři čtverce dlouhé (mohou být i diagonální). Taková řada zmizí a získáte místo pro další hru. Hra končí ve chvíli, kdy už na hrací ploše není žádné místo.

Plus
 • Jednoduchá hra, která zabaví.
 • Žádné reklamy.
Mínus
 • Nelze zvolit hrací pole o jiných rozměrech.
 • Vyžaduje alespoň Android 4.0.
Ikona 7x7
7x7
Kiip, Inc..
Verze:
Velikost:
Cena:
1.0.1
609 kB
Zdarma
QR Kód
4.0+ 23.2.2013

Flow Free: Bridges

Flow Free: Bridges

O hře Flow Free jsem psal už v pátých tipech. Nedávno vyšla její modifikace s podtitulem Bridges (Mosty). Ano, to znamená že do hry přibyly mosty, tzn. že na hracím poli je most (může jich být i víc) a na tomto místě se mohou hadi křížit. Toto je vlastně první a jediný aktivní prvek ve hře, ale i tak může na dlouho zabavit, protože v jednoduchosti je krása.

Plus
 • Mosty zpestřují hru a přidávají nové možnosti.
 • Několik stovek nových levelů.
Mínus
 • Velké levely jsou pouze placené.
 • Když dohrajete všechny free levely, nezbude vám nic jiného, než s hrou skončit, nebo si dokoupit další.
Ikona Flow Free: Bridges
Flow Free: Bridges
Big Duck Games LLC
Verze:
Velikost:
Cena:
1.1
4,4 MB
Zdarma
QR Kód
2.2+ SD 24.2.2013

Pou

Pou

Pořiďte si nového mazlíčka a ne jen tak ledajakého - malého, hnědého a mimozemského, který se vám vejde do kapsy. Ten nový mazlíček se jmenuje Pou a může ho mít každý a to dokonce zdarma. O Poua se musíte stejně jako o každého mazlíčka starat: krmit ho, uklízet po něm a hlavně hrát si s ním. K jeho štěstí mu stačí, když mu budete házet míček, ale můžete si s ním zahrát i různé hry. Pou vám časem vyroste a dospěje a vám se postupně odemknout nové věci, jako tapety, nebo oblečení.

Plus
 • Zdarma a bez reklam.
 • Obsahuje několik her, které si můžete zahrát sami nebo s přáteli.
Mínus
 • Jednoduchá grafika.
Ikona Pou
Pou
Zakeh
Verze:
Velikost:
Cena:
1.2.11
12 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 24.2.2013

The Simpsons: Tapped Out

Tato hra je stejně jako první dnešní budovatelská strategie. Homer svou nepozorností způsobil explozi jaderné elektrárny. Ovšem toto není skutečný svět, ale Simpsonovi, takže to všichni přežili a teď musí znovu vystavět Springfield a vy jim v tom pomůžete. Začínáte na zelené louce a stavíte si svůj Springfield. Postupně se vám odemykají další budovy a s nimi i postavy. Vydělávat se ve hře dá dvojím způsobem. Za prvé pravidelně dostáváte daně z postavených budov. Za druhé můžete zadat postavám nějakou práci (nebo zábavu) a za to také dostanete odměnu. Samozřejmě tu nechybí prémiová měna, tou jsou koblihy. Tato hra původně vyšla na App Storu a nedávno se objevila i pro Android, ovšem pro Android je (doufám, že jen zatím) osekaná. Například nelze hrát s přáteli.

The Simpsons: Tapped Out
Plus
 • Grafika a dabing od tvůrců seriálu.
 • Spousta budov, postav a dalších věcí, které znáte ze seriálu. Nechybí zde např. Vočko, Kwik-E-Mart, hořící skládka pneumatik nebo rostlina tomák.
Mínus
 • Je potřeba připojení k internetu.
 • Narozdíl od verze na App Storu je verze pro Android osekaná.
 • Nelze vypnout notifikace.
 • Vysoká cena koblih.
Ikona The Simpsons™: Tapped Out
The Simpsons™: Tapped Out
EA Swiss Sarl
Verze:
Velikost:
Cena:
4.1.2
40 MB
Zdarma
QR Kód
2.3.3+ SD 24.2.2013

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš