31. července 2011 19:06

Nejlepší free hosting? Endora.

Endora - to je pro mě nejlepší free hosting. Nabízí mnoho služeb, je bezvýpadková, prostě skvělá. V tomto článku se dozvíte, co z endory činí nejlepší hosting a proč já jsem si vybral právě endoru.

Neomezeně a zadarmo

Hlavní výhodou Endory je to, že je kompletně zdarma. Jedinou podmínkou je umístěný reklamní paty na každé stránce vašeho webu. Výhody jsou však zdrcující: 2GB prostoru pro každý web, neomezeně domén 2. a 3. řádu, cron, neomezeně databází, instalace redakčních systémů jedním kliknutím - no prostě nejlepší hosting. Další obrovskou výhodou je rychlost - bleskové zpracování skriptů, bleskové načítání stránky, rychlé FTP - o tom všem se vám bude na jiných freehostinzích jen zdát.

Instalace redakčního systému snadno a rychle

Velkou výhodou Endory jsou redakční systémy. Pokud jste jejich příznivcem, stačí jedno kliknutí a Endora vše zařídí za vás - založí databázi, nainstaluje systém a zprovozní. Jak dlouho by nezkušený uživatel instaloval redakční systém na jiném hostingu?

Srovnání s jinými free hostingy

I já jsem (jako většina programátorů) začínal na hostingu webzdarma. Důkazem jsou moje původní stránky, stránky http://supermartas.wz.cz/. Web jsem tam měl aktivní od 21.02.2010, ale postupem času jsem zjišťoval, jak se to s tímto hostingem má. Webzdarma mělo výpadky jeden za druhým a nebyly jen tak krátké. Výpadky někdy trvaly i 3 dny (hlavně v létě)! Jednoho dne však přetekl pohár mé trpělivosti a začal jsem hledat nový hosting. Jako nejlepší hosting jsem shledal nynejší hosting, hosting Endora. Na porovnání Endory s jiným, levným hostingem, se můžete podívat na oficiálních stránkách.

Free hostingů je na výběr spousta - já si vybral Endoru

Uvažoval jsem také o hostingu Internet Centrum s krátkou adresou neco.ic.cz, ale podle hodnocení jsem všude slyšel, jak je IC nehorázně pomalé a když jsem viděl formulář pro registraci, rázem mě přešla chuť. V tomto formuláři totiž po vás nechcou jen jméno, heslo a e-mail, jako to bývá u jiných hostingů (jako u Endory), ale musíte vyplnit, kde bydlíte, váš telefon a vaše skutečné jméno a příjmení. Přemýšlel jsem však ještě o jednom nejmenovaném hostingu, ale ten měl tak šílené adresy, že jsem od něj hned rychle upustil.

Všechno má své mouchy

Jako tomu bývá, vše má své mouchy a tak se i hosting Endora nevyhnul těmto "mouchám". Jednou z nich je reklama, která by se ani za mouchu považovat nedala. Nejenže je malá, ne příliš výrazná, ale také si ji můžete stylovat dle svého uvážení. Ale zpět k opravdovým mouchám. Těmi jsou třeba, že zálohy dat nebudou garantované, nebudete mít podporu HTTPS nebo se do MySQL nedostanete od jinud než z vašeho webu. Tyto nedostatky se však dají odstranit jednoduše: stačí si koupit Plus program za 15 Kč měsíčně a všechny jmenované nedostatky zmizí. Někdo si říká, že 180 Kč za rok nedají, ale zkuste si najít běžný levný hosting, který se dostane pod 15 Kč za měsíc. Takový hosting nenajdete. Většina levných hostingů stojí okolo 25 Kč za měsíc (300 Kč za rok) a nenabízí tolik služeb, jako hosting Endora.

Výsledný verdikt

Rychlá, bezplatná, moderní, jednoduchá a neomezená Endora.


Mé hodnocení: 100%

Hodnocení

Celkové hodnocení
26 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
1 | 2 | 3

9.9.2019 16:20:36 Endora

Až na pár malých chybiček s databázemi a nemožnost HTTPS u free verze je endora.cz dokonalá. Zkoušel jsem například awardspace, který sliboval 3 poddomény (tedy 4. řádu) ale nakonec fungovaly jen 2 a nebylo možné nebo fungovalo špatně programování souborů přímo ve webové administraci. Skoušel jsem mnoho hostingů, ale lepší jsem skutečně nenašel

Black Dragon
0
0

22.8.2016 23:41:23 Nej webhosting

Hele pokud chcete reálné hodnocení webhostingů z vlastních zkušeností, zkuste kouknout na http://www.nej-webhosting.cz/ . Je to psaný uživatelsky co nejpřívětivěji. Snad to někomu pomůže :-)

Luke
1
0

31.5.2015 12:18:08 Webhosting

Není to zbytečné, když v dnešní době koupíte webhosting už za 150Kč za rok?? U wedosu mají teď akční slevové kupóny k webhostingu, více na http://kuponwedos.cz/coupons/sleva-webhosting/

Jirka
0
1

23.3.2015 11:40:53 Díky

Díky za super článek, za názory a rozšíření mých obzorů :)

Alena
1
0

31.1.2015 0:12:49 Hosting

Velký přehled hostingů http://www.czhosting.info/

Ali
2
0

5.12.2014 15:28:19 hostingy

Pokud byste hledali hosting v zahraničí, dobrý můžete najít na http://www.hostingwatcher.com/

Janek
0
0

20.10.2014 15:57:56 srovnani

Dobre srovnani maji treba tady: http://www.nejlepsi-webhostingy.cz/

Prok
0
0

2.10.2014 15:28:00 sice placene, ale

sicej sou placene, ale tady je dobre srovnani: http://www.nejlepsi-webhostingy.cz/

Prok
0
0

1.2.2014 14:34:32 Re: pozor pozor

No, ale pokud máš velký trafic, tak ti nebude vadit malý poplatek za navýšení. Myslel jsem, že free je pro menší weby, které nemají takovou návštěvnost, aby si vydělaly na placený hosting....

ladis
0
0

1.2.2014 14:32:17 Re: MojeID

To co tvrdíš není pravda. Moje ID nemusíš používazt, ale budeš mít méně místa pro web a menší limity.....

ladis
0
0
1 | 2 | 3
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš