8. září 2012 11:05

Elfánie v2.0 - První představení

A je tu dlouho slibovaný článek o nové verzi Elfánie. Vzpomínáte, když jsem na svém webu začátkem května 2010 poprvé představil Elfánii? Pokud ne, nebo si chcete článek oživit, najdete ho na blogu Elfánie. Připadá mi to jako včera, ale je to už více jak dva roky. Když pomyslím, co se mezi tím všechno stalo, přijde mi to jako 10 let.

Nyní k věci, první verze Elfánie po jednom a půl měsíce vývoje vypadala takto:

Elfánie v1.0a

Říkáte si, jak asi vypadá druhá verze, která je již po jednom měsíci vývoje? Inu, nepoznáte ji. Na první pohled si nebudete myslet, že se jedná o stejnou hru, vlastně ani na ten další. Takže nyní si můžete prohlédnout úplně první screenshot z vývojové verze Elfánie v2.0:

Elfánie v2.0a

Říkal jsem to i u první verze a říkám to i teď, na grafiku se nedívejte, ta je zatím pouze provizorní a ve výsledku bude vypadat jinak. Dále podle screenu to vypadá, že se toho do okna prohlížeče moc nevejde. Je to tím, že jsem okno prohlížeče zmenšil, aby na screenu bylo něco vidět.

Nové rozvržení hry

Podle screenshotu jste si určitě všimli, že v nové verzi bude mapa. Mapa bude vyplňovat celé okno prohlížeče. Po stranách budou tlačítka, která nahradí menu. Ty budou otevírat herní okna, které překryjí mapu - podobně jako ve Windows. Na screenu můžete vidět první okno minimapky. Na minimapce zrovna pracuji a zatím na ni můžete vidět pouze mapu kraje.

Hra zatím neobsahuje téměř žádné funkce, je zatím opravdu v raném vývoji. Nyní obsahuje mapu, tlačítko k  zobrazení aktuální pozice a k odhlášení a již zmiňovanou minimapu.

Mapa

Mapa světa bude rozdělena na kraje o velikosti 100x100. V každém kraji se bude nacházet jedno stejnojmenné město a několik vesnic. Kraje plánuji přidávat postupně během hry podle toho, jak bude růst počet hráčů na světě.

Je možné, že se toto ještě změní, ale pravděpodobně ne nijak významně.

Pomožte mi s vymýšlením názvů

V nové verzi bude spousta názvů, pojmenované budou světy, kraje/města a dokonce i vesnice.

Před 14 dny jsem založil stránku v2.elfanie.cz, kde mi můžete posílat vaše návrhy na názvy. Za každý váš návrh jsem vděčný, děkuji.

Kdy bude nová verze hotova

Jak jsem psal v minulém článku, tak toto opravdu nevím. Sice bych mohl říct nějaký termín, ale určitě bych ho nedodržel. Jediné, co s jistotou mohu říct je to, že letos to nebude.

Elfánie je zatím ve fázi uzavřeného vývoje a v této fázi ještě dlouhou dobu zůstane. Další fáze bude uzavřené testování, do kterého pozvu některé hráče Elfánie a čtenáře Blogerů. Potom přijde otevřené testování, kde nejspíše zavedu nějaký pozvánkový systém, takže se k testování nedostane každý. Poslední fáze před oficiálním spuštěním bude veřejné testování, kam se bude moct zaregistrovat každý a testovat. Tato verze bude dočasná, jako tomu bylo u verze 1.0.

Ještě je přede mnou hodně práce, takže si na testování musíte nějakou tu pěknou chvilku počkat

Konec blogu Elfánie

Blog Elfánie

Ano, čtete dobře, blog Elfánie již brzy skončí. Důvodem jsou Blogeři. Na Blogery píšu veškeré mé články a není třeba při tom vést ještě blog Elfánie, protože články o Elfánii můžu psát sem. Jakmile SuperMartas dokončí přesměrování starých adres u článků, tak začnu s přesunem. Na Elfánii založím RSS kanál, kde budou novinky z Elfánie plus články o Elfánii na Blogerech.

Hodnocení

Celkové hodnocení
12 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

8.9.2012 11:57:06 Že bych začal s Elfánií znovu?

Elfánii jsem hrál, ale nějak mě neuchvátila, tohle ale vypadá sakra dobře! Teď zbývá jen čekat, kdo bude "VIP tester" :D :).

Grelek
2
1
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš