10. března 2013 10:22

Doba zlatého věku na eStránkách

Kde jsou ty časy, kdy jsem na eStránkách pomáhal ostatním a byl jsem jedním z nejoblíbenějších uživatelů ... Už je to dávno pryč ... No ale když si řeknu, že to jsou pouze tři roky, co jsem s tím skončil, tak mi to zase tak dlouho nepřijde ... Mnoho vody od té doby uteklo a já jsem dnes úplně na jiné úrovni. Dnes si s vám připomenu staré dobré časy, když jsem psal Rady na eStránky.

Jak to začalo

Nic se nestane ze dne na den (teda alespoň většina věcí) a já jsem také nezačal psát Rady jen tak z fleku. Začalo to asi v roce 2008, když jsem začal chodit pro rady na fórum. Měl jsem čerstvě Nekomerční program a sám jsem potřeboval poradit. Během času, když jsem nabral nové zkušenosti, začal jsem pomalu i odpovídat na dotazy ostatních uživatelů. Jak jsem psal minule, v tomto roce jsem se toho naučil spoustu o CSS a úpravách šablon. Z dnešního pohledu si myslím, že jsem uměl úplný houby, ale i přesto to bylo na uživatele eStránek víc, než dost.

Nápad psát Rady na eStránky mě napadl někdy na podzim roku 2008. Spousta lidí se mě časem ptala na podobné dotazy, tak jsem chtěl napsat soubor návodů, ve kterých daný problém pořádně popíšu, abych se na něj mohl později odkazovat. Ovšem nechtěl jsem je začít psát hned, chtěl jsem počkat, až se toho víc naučím.

Inspiroval jsem dalšími autory webů nejen z eStránek, které psali podobné návody.

Rady na eStránky

Rady na eStránky

Psaní Rad začalo prvním návodem, který byl o tom, jak si nastavit vlastní ikonku webu (favicon). Vyšel dne 26. února 2009 a následující den s druhým článkem se zrodily Rady na eStránky.

Většina návodů bylo na úpravu HTML a CSS. Psal jsem hlavně návody na změnu pozadí a šířky šablony a jak například přidat druhý sloupec. Dále to byly jednoduché HTML kódy, jako například jezdící text, nebo tlačítko jako odkaz.

Také jsem tam dával JavaScripty, ale snad žádný nebyl můj - všechny jsem odněkud zkopíroval a maximálně trochu popsal, jak si ho upravit.

Obrázkový rámeček

Napsal jsem i takové návody, u kterých si myslím, že je nikdo nepochopil. Byly to například Obrázkové rámečky, které byly jako jedny z mála pouze mým výtvorem.

Napsal jsem i pár návodů na administraci eStránek. Na tyto návody sloužila podkategorie Teorie. Sem jsem mimo jiné psal i návody typu co je to HTML, URL apod.

Rady na eStránky raketově zvýšily návštěvnost mých stránek a téměř každý měsíc byl rekordní. Nastal zlatý věk na eStránkách.

VIP program a moderátor na fóru

Všimli si mě i administrátoři eStránek a jako odměnu za vysokou aktivitu na jejich fóru mi nastavili pro moje stránky VIP program, což znamená, že jsem už nemusel dál platit a mohl jsem využívat všechny funkce eStránek.

Později jsem požádal i o moderátorství na fóru, protože jsem byl de facto jediný, kdo se o něj staral. Až jsem se divil, s jakou ochotou mi ho udělili.

Nová verze eStránek

Toto bylo za mé doby na eStránkách věčné téma. Autoři stále slibovali novou verzi a kde nic, tu nic. Až v době, kdy jsem psal Rady, se ledy pohnuli a pár jedinců dostalo šanci testovat připravovanou novou verzi. Mezi nimi jsem byl i já.

Jelikož v nové verzi byly úplně přepracované šablony, tak jsem začal psát nové návody na jejich úpravu. U každého návodu v radách jsem napsal, pro kterou verzi eStránek je určen, aby eStránkáři věděli, kde ho mohou využít.

Později jsem začal připravovat i svůj design pro přechod na novou verzi.

Články

Aby toho nebylo málo, začal jsem psát ještě články. Psal jsem o novinkách na eStránkách - především o připravující se nové verzi. Vyzval jsem čtenáře, aby se ke mně přidali, abych články nepsal sám, ale samozřejmě se nikdo neozval, jak se dalo čekat.

Toto považuji za první formu mého blogování.

V nejlepším přestat

Díky radám jsem měl vysokou návštěvnost a popularitu. Co víc si přát? Já si přál víc. Věděl jsem to už od začátku, že jednou přestanu psát Rady a ten čas nastal začátkem roku 2010. Co se stalo? Dozvíte se v příštím článku.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

8.8.2014 20:57:58 Všechno dole :-(

Ahoj,hrála jsem si na chytrou a vrtala jsem do změny designu - XHTML.
A teď mám všechno úplně dole.:(
Co s tím mám dělat?
Můj mejl: athena49@seznam.cz
www.nongrata.estranky.cz

Karla
0
0
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš