27. července 2011 16:37

NFS: World - zklamání i potěšení zároveň

Mé auto

Fanoušci známé herní série Need for Speed určitě znají všechny její díly. Jednou znich je i hra Need for Speed: World. Jde o první MMO hru z této série. V tomto článku se podíváme na klady a zápory této hry.

Hra samotná

Jako jedna z mála závodních her, je tato hra MMORPG, to znamená, že ji můžete hrát s ostatními hráči přes internet. Po předchozích nezdarech se nakonec podařilo. Hra NFS: World nabízí online svět hráčů - závodníků - kteří vám to natřou při jakékoliv příležitosti. Kromě gamblerů, kteří hrají hru od rána do večera se zde dají potkat i normální hráči. Ti s vámi však budou také zápasit - nebojte se!

Nitro!

Sprint a okruh - to má být vše?

Hra mě velmi zklamala jednou věcí a to jsou závody. Závodit zde můžete pouze závody typu sprint a okruh, což se mi zdá pro takovouto hru velmi málo. Nedávno sice byly přidány závody Team Escape, ale stalé je to pro mě málo. Kde jsou ty časy, kdy byly ve hrách závody typu Drift, Drag a URL (Undeground 2)?

Team Escape - nejhranější závody

35% návštěvníku české fansite hrají nejvíce závody typu Team Escape. Team Escape - to jsou nové závody, které ještě v žádné předchozí hře nebyly. V čem jsou tak vyjímečné? Především v tom, že se s policií jede v týmu a dostanete více reputace a dolarů. Objíždítě zátarasy a snažíte se dostat bez úhony do cíle - týmově. Zdá se vám to stále jako důvod k lepší kvalitě hry? Mě osobně ne. Od doby, kdy byly tyto závody přidány do hry, se ve hře objevilo množství bugů: Tak například zátarasy nejsou rozestaveny správně nebo nezapočítávání zničených aut. Navíc (dle mého názoru) nemají být závody o týmové práci, ale o závodění.

Jízda dvostovkou za (hloupou) policií

Krom závodu je tu i (hloupá) policie

Vyhrávat závody - to není ta jediná věc, kterou zde můžete dělat. K největší sumě si příjdete jak jinak než drážděním ruky zákona. Stejně jako tomu bylo v oblíbeném Most Wanted(ku), tak i zde můžete na ulicích potkat policii. Není sice tak chytrá, například když kolem ní proletíte rychlostí 300 km/h, ani si vás nevšimne a jede si spokojeně dál. Pokud do ní však narazíte a to i skrze nehodu (narazíte do jiného auta, které následně narazí do policie), začne vás honit. I jako v předchozích dílech je stupňů hledanosti 5: Local, County, State, State Tactical Forces a Federal. Prvnímu levelu budete ujíždět, ale se zvyšováním se budete pořádně potit.

Nová možnost: Treasure Hunt

29. června 2011 přidali vývojáři do hry nový mód, tzv. Treasure Hunt. Podstatou tohoto módu je jízda po městě a zbírání diamantů. Za 15 posbíraných diamantů dostanete nemalou porci reputace (od 1/9 do 1/6 potřebné reputace na další level) a dolarů. Pokud si myslíte, že se takto za den dostanete na 50 level, vyvrátím vás z omylu: Diamanty se dají sbírat jen jednou za den. Dle vývojářů je to úrý spestření jízdy světem NFS: World. Tak sbírejte a získávejte ;-)

Stáhni si mě zadarmo a zaplať za mě

Určitě jste ve hře našli mnoho věci, které se dají pořídit za tzv. boosty. Tyto boosty se však ve hře nadají jen tak získat - musíte si je koupit za skutečné peníze. Na jednu stranu vývojáře chápu, že do hry přidali tuto možnost (takhle by to dělali zadarmo), ale nadruhou stranu - proč platit za něco, co všude nabízi zdarma? Ovšem pokud se podívat na většinu takto nabízených her "zadarmo", s hrůzou zjistíte, že jsou zde také placené výhody. Tak kolik máte našetřeno?

Nejsou vám screenshoty povědomé?

Kdo nikdy závody NFS: World nejel, možná mu budou všechny tyto screenshoty povedomé. Ano, je to tak, tyto screenshoty totiž můžete znát z předešlích her, konkrétně NFS: Most Wanted a NFS: Carbon. Mapy i fyzika je toho důkazem.

Lagování a grafika - problém dneších dní

I přes snahu vývojářů trpí hra nemilým nedostatkem: Při hraní se vám stane, že hra se na pár vteřin "sekne". Všichní doufají, že to vyřeší připravované patche, ale doposud vydané nás přesvědčili o opaku. Snad to v příštím patchi výjde ;-)

27.7. toť jest výročí hry

Dnes 27.7.2011 má hra výročí. Je tomu přesně rok, co byla spuštěna a tak vám vývojáři posílají jako dárek 1000 boostů. To však není všechno. Při dnešním prvním spuštěním se vám určitě začala stahovat aktualizace. Co jsem však dosud zjistil, aktualizace se týká pár oprav bugů a pár přidaných aut. To je opravdu vše? Myslel jsem si, že toho bude víc, ale co se dá dělat. Co se týče těch 1000 boostů, zde vám popíšu, jak si je můžete aktivovat:

  1. Jdetě na stránku NFS: World
  2. Vpravo do políčka u textu "Redeem a game code" zadejte tento kód: 3U6N-65T3-8ZRA-H9LG
  3. Přihlašte se pomocí formuláře, který se vám objeví
  4. A hle, máte 1000 boostů na svém účtě

Dnes je to prozatím vše, v přístím článku se těšte na ... nechte se překvapit ;-)

Update

Hru již v současné době nehraji, proto se nezlobte, že neodpovídám na komentáře, ale sám už se v ní pořádně nevyznám. Máte-li zájem o informace o ní a případně i otázky, doporučuji stránku http://www.nfs-world.cz/.

Hodnocení

Celkové hodnocení
18 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

2.1.2015 15:58:07 auto

Ahoj, mel bych dotaz jake mi doporucit auto ke koupi, mam lvl.15 a 400 000 a nerad bych si koupil nejaky sunt se kterym nebudu spokojen... v jinych clankach jsem narazil ze od lvl.15 jde koupit BMW Z4 za 130 000 ale ja ho tam nikde nenasel.diky za radu

Jenda
0
0

23.12.2014 11:53:32 Policie

Chtěl bych se zeptat proč sem ve hře nikdy nepotkal policii?

Tomáš
0
0

30.10.2014 14:50:30 speed boosty

To se boosty dají získat opravdu jen za peníze? Jak si mám pak sakra koupit auto?

BillieTedder
0
1

25.10.2014 17:22:11 speed boost

ahoj všichni pomocte mi protože to s těma boostama to nefunguje. poradte mi:(

ondra
0
1

3.9.2012 19:30:16 Re: Narážka na MMORPG

Děkuji za upozornění, jen jsem se upsal, už je to opravené.

SuperMartas
2
0

23.8.2012 15:40:34 Narážka na MMORPG

Dobrý článek, ale na začátku píčeš, že toto NFS je MMORPG, což není. Tato hra je MMO, ale RPG už je něco jiného. MMORPG je World of Warcraft, tedy hra na hrdiny. :)

Wolf5cz
1
2

10.8.2011 8:32:21 Screenshoty na EA

Ahojte, mám NFS Undercover a už 3 roky zkoumám kam se screenshoty z hry ukládají.. ještě jsem to nenašel. Včera jsem kontaktoval podporu a po 10 minutách (marného) čekání, jsem podporu vypnul.

Pokud někdo víte, napište to prosím na info@grelek.wz.cz
nebo sem do komentářů, jestli to nebude vadit SuperMartas.

Díky

Grelek
2
1

27.7.2011 18:43:54 Re: Dotaz

Pokud je odebíráš pomocí RSS čtečky, tak se ti příspěvky zobrazí až po určité době (individuální podle RSS čtečky).
Je ještě jedna možnost a ta je, že odebíráš nesprávný RSS kanál. Pokud odebíráš RSS kanál novinek z webu, nemůžeš se divit - blog má totiž svůj vlastní RSS kanál. Pokud chceš odebírat novinky z blogu, musíš odebírat tento RSS kanál: http://supermartas.jecool.net/blog/rss.php. ;)

SuperMartas
1
1

27.7.2011 18:29:03 Dotaz

Jaktože nové příspěvky v blogu nemám v tvém RSS kanálu ?

Grelek
0
2
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš