3. listopadu 2019 10:00

Inspirace pro mojí tvorbu (4.díl)

A je tu snad už poslední díl mého článku o digitálních monstrech. Zbývá ještě několik dalších ukázek, které stojí za to si pustit. Mezi nimi je i poslední znak.

Úkázky

Úroveň MEGA

Myotismon ještě nebyl poražen. Prošel digitální přeměnou a objevil se znovu ve své gigantické bestiální podobě. Předpověděla to dokonce i věštba, která se k digivyvoleným krátce před jeho zjevením dostala. Oba dva andělé s ním vyrazili bojovat, protože byli jediní, kteří měli ještě sílu. Věštba ale předpovídala zázrak, ke kterému dojde, jakmile digimoni zasáhnou svými andělskými šípy Taie a Matta - starší bratry Kari a Tý-Keje. Oba dva tento risk podstoupili, čímž opět rozzářili své znaky, a Agumon s Gabumonem se tak proměnili na ještě vyšší úroveň.

Mega level

Poté, co se digivyvolení konečně zbavili Venommyotismona, museli se rozloučit se svými rodinami a opět se vrátit do digitálního světa. Zde se setkali se čtyřmi MEGAdigimony. Každý z obyvatel digisvěta je zná jako pány temnoty. Od té doby, co digivyvolení odešli do reálného světa, zde tito parchanti dělali nepořádek - celý digisvět přetvořili a terorizovali. Napadli i digivyvolené děti. Jejich digimoni však proti nim neměli sebemenší šanci ani po přeměně na nejvyšší stupně vývoje. Podařilo se jim jen-taktak vyváznout.

Těžké časy

Skupina osmi dětí se ale nepohodla. Kromě Wizardmona ztratili ještě několik dalších přátel z digisvěta. Zatímco Matt začínal mít vztek na Taie, protože nemyslel na nic jiného než na pomstu a záchranu digisvěta, Mimi oplakávala v soubojích ztracené digimoní přátele a odmítala dále bojovat. Matt si po čase začal připadat odstrkovaný a stále více žárlil na Taie, jehož oblíbenost ve skupině naopak vzrůstala. Dokonce i Mattův malý bráška si Taie oblíbil. To ale Matta natolik vytočilo, že se s Taiem popral. Souboj proběhl i mezi jejich digimony. Naštěstí si nikdo neublížil, Matt se však rozhodl, že ze skupiny odejde. Jeho znak přátelství pomalu přestával zářit a Matt potřeboval být nějaký čas sám. Gabumon odešel s ním. Mimi už další souboje nechtěla a rozhodla se, že skupinu také opustí. Palmon, Joe a Gomamon zůstali s ní, aby jí nenechávali v nebezpečném digisvětě samotnou.

Taiovo přiznání

Rád bych také uvedl jednu celkem emotivní ukázku, kde jsou digimoni jen v pozadí děje. Ukázka poodhaluje, jaký mindrák si s sebou nese Tai - vedoucí výpravy. Kromě svého přiznání také popisuje dobrotivou povahu své sestry. Nejprve si řekneme, co ho k přiznání přivedlo.

Oslabená skupina pěti digivyvolených se svými digimony putovala dál, aby se společně postavili pánům temnoty. Co ale nikdo nečekal byla nemoc, která postihla Taiovu sestru Kari. Děti dorazily do zcela opuštěného velkoměsta a ubytovali se v jednom z domů, kde Kari uložily do postele. Zatímco na ní Tý-Kej se Sorou dohlíželi, vydali se Tai a Izzy do města, aby pro ní sehnali léky. Izzy připojil svůj notebook k internetu a vyhledal všechny lékárny v okolí. Jeden z pánů temnoty však zaznamenal, že se někdo připojil k síti a ihned vyslal ozbrojené jednotky, aby vetřelce zničily. Tai a Izzy v jedné lékárně nalezli lék, následně je ale napadli nepřátelští digimoni, podařilo se jim jen-taktak utéct. Izzy poté znovu připojil notebook do sítě, aby zjistil rozmístění nepřátel. Po chvíli si ale uvědomil, že je nepřátelé přes síť sledují. Tai, který měl hlavu plnou starostí o mladší sestru, se kvůli té neopatrnosti na Izzyho naštval. Zatímco jeho sestra leží v horečkách a on s tím nemůže nic dělat, nepřátelé na ně útočí a zdržují je. Chytil Izzyho za límec a možná by mu i jednu vrazil, digimoni ho však zadrželi. Tai si uvědomil, že se mu Izzy jen snažil pomoct a že ho obviňuje neprávem. Pustil tedy kamaráda, okamžitě se mu omluvil a začal zpytovat své svědomí. Jak z něho po chvíli vylezlo, sám totiž jednou v dětství zavinil, že se jeho sestra dostala do nemocnice se zápalem plic. A tehdy málem přišla o život. Od té doby na ní dohlíží a má o ní přehnanou starost. Svoji roli staršího bratra bere velmi vážně také proto, že Kari nikdy nemyslí na sebe, vždy myslí hlavně na ostatní, i kdyby jí samotnou to mělo stát život.

Taiovo přiznání

Znak naděje

Schylovalo se k souboji s posledním pánem temnoty a digivyvolení opět spojovali své síly. Mimi pochopila, že oplakáváním padlým digimoním přátelům život nevrátí, a Matt Taiovi odpustil. Kromě Mimi, která se zdržela opodál, se do souboje s posledním pánem temnoty pustili všichni. Avšak ani jejich dva MEGAdigimoni na cirkusového klauna Piedmona nestačili. Proměnil je totiž v přívěsky na klíče. Během souboje takto proměnil postupně i všechny digivyvolené děti i všechny ostatní digimony. Zůstali pouze ti nejmladší - Tý-Kej, Kari a Patamon, kteří před ním utíkali. Tý-Kej za pomoci jednoho z digimoních přátel získal alespoň svého bratra coby přívěsek na klíče. Patamon se změnil v Angemona, aby je mohl chránit, během chvíle však byl sražen k zemi. Piedmon si tuto bitvu náramně užíval. Zlomyslně dal dětem nejprve naději na útěk, kterou jim následně sebral. Přesekl lano, po kterém se Kari s Tý-Kejem marně snažili vyšplhat někam do neznáma a tím je shodil z výšky. Během pádu Tý-Kej pohleděl na figurku Matta, kterou držel v ruce. Přitom se zamyslel, co by nejspíš brácha v tuto chvíli udělal. Nevzdávat se, ať je situace jakkoliv beznadějná - tak by pravděpodobně zněla Mattova rada, kterou se Tý-Kej rozhodl uposlechnout. Nevěděl sice jak, ale uvěřil tomu, že prostě nějaká možnost, jak nepřítele přemoct, být musí. Jeho znak se v tu chvíli konečně rozzářil a jako poslední eso v rukávu proměnil Angemona na další stupeň - MagnaAngemona. Ten potom padající děti chytil, Piedomona porazil a všechny klíčenky proměnil zpět v živé bytosti.

Znak naděje

Síla znaků vychází od srdce

Po Piedmonově porážce se děti musely postavit ještě poslednímu nepříteli - stvořiteli pánů temnoty - Apocalymonovi. Ten však všechny jejich digimony jediným dotekem proměnil z nejvyšších úrovní zpět do základní podoby a dětem rozbil všechny jejich přívěsky se znaky. Zdálo se, že se digimoni bez znaků už nebudou moci proměnit, aby mohli s Apocalymonem bojovat. Následně ale digivyvolení pochopili, že síla jejich znaků je ukryta v jejich srdcích. Díky tomu se digimoni opět proměnili a Apocalymona porazili.

Síla znaků

No a máme to za sebou. Ještě jsem nikdy nenapsal tak dlouhý článek, že bych ho musel rozdělit na 4 části. Doufám, že vás to nenudilo a že jsem příběh i jeho poselství dostatečně vystihl.

Podle mého názoru je toto výborný seriál pro děti. Učí je totiž ctnostem, které v dnešní společnosti často lidem chybí. V seriálu je síla lidských ctností zobrazena prostřednictvím digimoních partnerů, kteří jsou na digivyvolené děti jakoby duševně napojeni. Agumon čerpá sílu z Taiovy odvahy, Gabumon z Mattova přátelství, Biomon ze Sořiny lásky atd.

V reálném světě sice digimony nemáme, ale síla našich ctností nám dodává vůli žít, ať je na světě sebevětší peklo. Ostatně peklo si lidé také tvoří sami, pokud před ctnostmi upřednostňují své neřesti.

Hodnocení

Celkové hodnocení
Žádný hlas
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš