18. října 2013 8:50

Doba zrodu Víčka

Pět měsíců nepřibyl v této kategorii žádný článek, to dnes napravím. Proč jsem tak dlouho nepsal? Nejdřív nebyl čas, pak jsem neměl náladu, pak zase nebyl čas ... a nakonec jsem na to nějak zapomněl. No nic, jdeme na to. Slíbil jsem napsat o pravém důvodu, proč jsem skončil s eStránkami. Slib samozřejmě dodržím.

Jak jsem minule a předminule psal, začal jsem v druhé polovině roku 2009 programovat, což předpovědělo konec mé činnosti na eStránkách.

Víčko

Abych to dneska vzal pěkně od začátku, vraťme se dva roky zpět, někdy tuším do jara 2008. Můj dnes bývalý spolužák hrál internetovou hru BiteFight a chtěl, abych se také přidal.

Jelikož jsem nikdy před tím podobné hry nehrál, neměl jsem pro sebe vymyšlenou přezdívku. Nechtěl jsem použít nějaké jméno, které používá mnoho lidí (například některý ze tvarů mého jména Tomáš) a za které bych musel dát nějaké nesmyslné číslo, aby šlo zaregistrovat. Řekl jsem si, že jako přezdívku použiju první blbost která mě napadne. Šel jsem tehdy po ulici a na chodníku jsem uviděl odhozené víčko od petky - pamatuji se, že bylo žluté. Takže bylo jasno - pojmenuju se podle víčka. Dál jsem si slovo víčko upravil na tvar Wiczko (asi jsem chtěl být cool), ale nakonec jsem si říkal, že to je moc, tak jsem si zaregistroval jméno Wíčko (samozřejmě bez diakritiky, takže Wicko).

Asi to byl osud. Na BiteFightu jsou dvě rasy bojující proti sobě - vlkodlaci a upíři. Postavu se jménem Wicko jsem si registroval jako upíra. Jenže jsme se se spolužákem špatně domluvili, jelikož on byl vlkodlak. Nejen že jsme byli oficiálně proti sobě, ale nemohli jsem ani být ve stejném klanu, což jsme samozřejmě chtěli. Rasa v průběhu hry měnit nejde, tak jsem se ji rozhodl zrušit, abych si ji mohl vzápětí znovu registrovat, tentokrát jako vlkodlaka. Ovšem smazání postavy trvá celý týden a čekat se mi nechtělo - nezbývalo tedy nic jiného, než si založit novou postavu s jiným jménem. A tehdy jsem poprvé použil svojí přezdívku takovou, jak ji znáte dnes, tedy Víčko (respektive Vicko).

Při vzniku mé přezdívky sehrálo svoji roli několik náhod. Kdyby na chodníku ležel například pytlík od brambůrek, mohl jsem si říkat Brambůrka, kdyby lidi nebyli prasata, mohl jsem si říkat třeba Kamínek a kdyby bylo i zameteno, tak pravděpodobně prostě Chodník. Kdybych si tenkrát nezaregistroval špatnou rasu, mohl mít tento web adresu blogeri.wicko.cz.

Pouze herní přezdívka

Tuto přezdívku jsem zatím používal pouze ve hrách a ani jsem ji neplánoval někde jinde použít. V té době byl můj web TomášHypeš.eStránky.cz teprve v plenkách - to hlavní, tedy Rady na eStránky vznikly až o několik měsíců později. Takže jsem ji vlastně ani neměl pro co použít, protože adresa webu se mi měnit nechtěla.

BiteFight jsem po několika měsících přestal hrát a moje přezdívka se na chvilku ztratila. Na začátku školního roku 2008/2009 jsem začal hrát další hru - Gladiatus. Nechtělo se mi přemýšlet nad jinou přezdívku, tak jsem opět použil Víčka. U Gladu jsem vydržel zhruba 1 a půl roku, což je nejdéle, co jsem kdy u podobné hry vydržel (pokud nepočítám Elfánii). Za tu dobu jsem vystřídal celkem tři gildy, pro dvě jsem udělal weby.

Web gildy KuLoMiKoVi

Tuto gildu jsme si založili se spolužáky - název gildy byl tvořen počátečnimi slabikami jmen našich postav. Jako web jsem nejdřív udělal pouhou stránku na mém webu na eStránkách, kam jsem pouze zkopíroval popis gildy + jsem tam dal obrázek s názvem naší gildy, který jsem udělal v jednom grafickém programu. Vypadalo to příšerně, možná to ještě někde najdu ... po půlhodině nalezeno:

Gilda KuLoMiKoVi

Později, v květnu 2009, jsem se rozhodl, že gildě udělám pořádný web. Tehdy jsem měl zkušenosti pouze s eStránkami, ale na těch jsem to dělat nechtěl. Proto jsem ho založil tuším na WebZdarma.cz, už si nejsem vůbec jistý, jakou měl adresu - pravděpodobně KuLoMiKoVi.WZ.cz. Tento web byl první, který jsem tvořil od nuly sám.

Design jsem okopíroval z Gladu, ale pouze obrázky, nastyloval jsem si to celé sám. Hlavně proto, že jsem se v jejich stylech nevyznal. Celý web jsem vytvořil pouze v HTML a CSS. To mělo své problémy - například jsem do každého HTML souboru kopíroval i šablonu a když jsem ji chtěl upravit, musel jsem to změnit ve všech souborech. Všechny soubory jsem musel měnit i při tak triviální věci, jako přidání položky do menu.

Tento web měl ještě jedno prvenství - poprvé jsem zde použil PHP, a to na návštěvní knihu. Skript nebyl můj, ale našel jsem ho na internetu, a neukládal vzkazy do databáze, ale do souboru. O nějaké bezpečnosti nemohla být řeč.

Něco mi říká, že web jsem oficiálně spustil 24. května 2009. To se ale moje členství v gildě KuLoMiKoVi blížilo ke konci.

Nová gilda, nový web

Gildu KuLoMiKoVi jsem dovedl od naprosté nuly až do síně slávy, tuším někam na 150. pozici. Ovšem pozice mistra v gildě, kde jsem byl v podstatě jediným dobrým hráčem, zbytek byli nízké úrovně, a myslím, že i jejich věk nebyl příliš vysoký, mě už omrzela. Navíc jsem už byl jediným aktivním hráčem ze zakladatelů. Proto jsem se rozhodl odejít a zkusit štěstí jinde. Na chvíli jsem šel do gildy, která byla cca na 22. místě, a pak jsem přešel do nejlepší gildy na serveru.

Jejich web vypadal hrozně (pravděpodobně byl dělaný ve FrontPagi), a tak jsem jim nabídl, že udělám nový web. Sice jsem tehdy neměl skoro žádné zkušenosti, ale myslel jsem si, že svedu lepší.

Design jsem už neokopíroval přesně podle Gladu, ale pouze jsem použil obrázky a udělal vlastní. Také jsem už konečně použil funkci include z PHP, abych nemusel menu a šablonu pořád kopírovat. Také jsem se zde poprvé pokusil o přihlášení do zamčené části webu určené pouze členům gildy. Fungovalo to, ale bezpečnost skoro žádná - heslo se objevilo v adrese.

Web je stále funkční, ale jak to vypadá, už dávno nepoužívaný. Můžete si ho prohlédnout na adrese EnergeticDeadAngels.IC.cz

Tak až příště

Tento článek už ukončím. Ještě stále jsem neřekl pravý důvod odchodu z eStránek, snad už příště. Nebojte, nedělám si z vás srandu, ale když jsem tento článek psal, tak jsem si vzpomněl na spoustu věcí, o kterých bych ještě rád něco řekl, a tak se to do jednoho článku prostě nevešlo.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš