11. července 2011 14:41

Internet Explorer, mění web navždy

Před dvěma týdny jsem tady na webu řešil problém se špatným zobrazováním oken. Zprvu jsem řešil problém, který se vyskytoval ve všech prohlížečích - pokud bylo okno prohlížeče menší než mé okno na webu, tak to moje okno měnilo velikost z původní velikosti na zmenšenou a naopak. Pak jsem se podíval, jak to vypadá v Internetu Exporeru (IE) a začal jsem řešit několik dalších problémů vyskytujících se pouze v IE. U verze 7 a menší jsem to nakonec vyřešil tak, že se obsah okna otevře na prázdné stránce.

Měníme web navždy

Měníme web navždy

Určitě jste si už někde všimli reklamy na devátou verzi IE se sloganem Měníme web navždy. Jestli ne, tak ji můžete vidět napravo od tohoto textu. Pravdou je, že jsem do teď nepochopil, co tímto sloganem chce Microsoft (MS) říct. Stránky ale v IE opravdu vypadají jinak, než v jiných prohlížečích. Tedy pokud jejich autor nestrávil drahocenný čas tím, aby je pro IE optimalizoval. To, že vypadají jinak, má dva důvody - integrace a arogance.

Arogance

Dříve se MS při vývoji IE nechtěl řídit standarty W3C, které specifikují jazyk HTML a CSS. Důkazem jsou tzv. filtery pro CSS, které fungují pouze v IE a které nejsou součástí standartů W3C. Nyní se snaží MS dohnat to, co zameškal. IE8 už slušně podporuje standarty HTML4 a CSS2. Nejnovější verze IE9 již má částečnou podporu CSS3 a HTML5, ale stále to není ono. Vyzkoušel jsem IE10 Platform Prewiev 2. Tyto stránky i Elfánie se zobrazují bezchybně. IE10 bude snad první IE, které bude slušně podporovat nejnovější standardy. Snad to ještě nezkazí.

Integrace

IE je součástí instalace Windows. Ve Windows XP je IE6, které je dnes příliš zastaralé a většina webů ho již nepodporuje. Problémem jsou laici, kteří si sami nedokáží nainstalovat novější verzi IE nebo nějakou alternativu. Většina ani neví, že by něco takového existovalo. Proto stále používají starou verzi a jsou trnem v oku tvůrcům webových stránek, kteří musí optimalizovat. Stejně je tomu i s IE7 ve Windows Vista. IE7 jsou sice lepší, ale stále nedostatečně. Tyto staré verze IE brzdí vývoj na internetu.

Fast is now beautiful

Tento slogan je na anglických reklamách. V překladu to znamená Rychlý je nyní krásný. Také zajímavý slogan - když je něco rychlé, je to krásné kdykoliv. Je ale IE opravdu rychlý? IE9 je určitě rychlejší, než předchozí verze, ale ostatní prohlížeče jsou daleko před ním.

Počítání do sta milionů

Rozhodl jsem se otestovat rychlost JavaScriptu. Vytvořil jsem skript, který k proměnné přičítá jedničku do té doby, dokud není proměnná rovna sta milionům. Změřil jsem čas celého skriptu v různých prohlížečích a zde jsou výsledky:

Prohlížeč Doba skriptu
Internet Explorer 9 4.52s
Mozilla Firefox 5 0.528s
Google Chrome 12 1.393s
Opera 10 8.314s

Otestováno na Windows 7 Home Premium 64 bit. Rychlost svého prohlížeče můžete vyzkoušet zde.

Doporučení

Doporučuji vám, pokud máte Windows Vista nebo Windows 7 a chcete IE, stáhněte si verzi 9. Pokud máte Windows XP, tak verzi 8. Jestli máte starší Windows, běžte si koupit nový počítač. Nejlépe uděláte, když si stáhnete alternativní prohlížeč. Doporučuji vám Mozillu Firefox nebo Google Chrome. Opera také není špatná, ale některé weby ji nepodporují a mohou se v ní zobrazit špatně.

Hodnocení

Celkové hodnocení
9 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

2.8.2011 16:02:20 Re: magore

Jestli tam mám chybu, tak to snad jde napsat slušně, ne? Já ti taky nenadávám do magorů, když píšeš u jména málé písmeno, za čárkami neděláš mezeru a na konci věty neuděláš tečku.

Víčko
7
1

2.8.2011 15:12:28 magore

IE10 bude snad první IE, které bude slušně podporovat nejnovější standarty. Snad to ještě nezkazí.
víčko,ty magore nevzdělanej,píše se standardy a ne standarty ty malá dutá hlavo :) 

paulteutul
0
7

31.7.2011 17:29:55 Internet Explorer

Jak jsem psal komentář, že Mozilla Firefox 5 na starém NTB to měla za 1 sekundu, na tom samém NTB jsem to testoval v Internet Explorer 8 a výsledek ? Internet Explorer do miliónu nenapočítal ! Pořád otravoval s tím že se může zaseknou počítač ale výsledek žádný a proto si myslím, že můj závěr, že Internet Explorer používají jen začátečníci s internetem a PC. Zkušený uživatel PC toto musí jistě vědět.

Grelek
3
1

24.7.2011 20:22:04 Re: Počítání do miliónu

Samozřejmě. Proto jsem to testoval na jednom počítači.

Víčko
2
1

24.7.2011 20:15:37 Počítání do miliónu

Tak jsem dorazil domů a říkám si, tak na Win7 jsem to měl s Mozilla FireFox 5 za 0,432, zkusím to i na starším počítači na kterým mám FireFox 5 se stejnými doplňky.. výsledek ? 1 sekunda !!! Nezáleží jen na browseru ale také na hardwaru počítače.

Parametry počítače: 5 let starý, Windows XP Professional 64bit, Mozilla FireFox 5

Grelek
1
1

21.7.2011 9:21:43 Browsery

Teď jsem se dokonce dostal na 0,432  :lol: 

Grelek
2
1

21.7.2011 9:20:46 Browsery

Firefox je nejlepší, mě si utvrdil verzí 4 ve které se nebál oživit design a zároveň mě omámil verzí 5 kterou opravil a několikanásobně zrychlil.

Výsledek scriptu: 0,444ms na Windows 7, 64 bit, Mozilla FireFox 5 pravidelně aktualizovaná

Grelek
2
1

11.7.2011 16:05:41 Browsery

Takže, ja osobne nemám rád IE, pretože sa mi nejak nepozdáva ... preferuje Mozzilu, ktorá je veľmi dobrá pretože má jadro Gecko .... Perfektne zobrazuje stránky ... A WebKit (Chrome a Opera) je taktiež dobrý, ale zostávam u Firefox, pretože stále vydávajú nové aktualizácie už podporujúce HTML5 a CSS3

Well
2
1
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš