19. srpna 2011 14:01

Nespokojení uživatelé

Smajlík

Jak si můžete sami domyslet, dnes nebudu psát o nespokojených uživatelích mixérů, traktorů, čistících prostředků, ani něčeho podobného. Budu psát o uživatelích programů, webových aplikací a o návštěvnících webů. Je mnoho skupin nespokojenýh uživatelů a jak za chvíli poznáte, některé určitě nelze házet do jednoho pytle. Neliší se od sebe pouze důvodem nespokojenosti, ale především formou reakce. Napíšu zde o nejčastějších skupinách, se kterými se setkávám.

Uživatelé hlásící chyby

Toto je jediná užitečná skupina. Je v zájmu uživatele i tvůrce, aby daná aplikace neobsahovala žádné chyby. Jsem rád, když objevíte chybu a hned mi o ní napíšete, abych ji mohl opravit - nemohu opravit chybu, o které nevím. Samozřejmě byste to měli udělat slušnou cestou. Musíte si uvědomit, že nikdo není bezchybný.

Nepotřební uživatelé

Určitě se vám často stává, že narazíte na aplikaci, kterou nepotřebujete. I přesto, že se vám zdá, že ji nemůže nikdo využít, nemusíte nikam psát váš názor, protože nikoho nezajímá, že právě vy ji nepotřebujete. Vždy se najde někdo, kdo jí využije.

Uživatelé, kteří nemají rádi změny

Toto je problém aplikací, pro které vydávají tvůrci nové verze. Při tom mohou změnit například design aplikace a to se těmto lidem nelíbí a zůstávají u starší verze, ikdyž je nezabezpečená a obsahuje chyby. To může být někdy problém, například u prohlížečů. Osobně tyto lidi nechápu. Říká se přeci změna je život.

Antivýděleční uživatelé

Tito uživatelé si nestěžují pouze na kompletně placené aplikace, ale i na aplikace s minitransakcemi (objednání nějakých bonusů) nebo reklamou. Záleží na tom, jestli chcete autora aplikace za jeho práci odměnit. Například reklama je opravdu nenásilná forma výdělku, která vás nijak neomezuje (stačí reklamu ignorovat). Jestli chcete odměnit autora, stačí nepoužívat Adblock ani nic podobného.

Konkurenční uživatelé

Toto jsou jedni z nejčastějších spamerů. Všude píšou, že apklikace, kterou používají, je tak jediná nej a o všech konkurenčních aplikacích píšou, jak jsou hrozné. Ve většině případů to není pravda. Dobrým příkladem tomu jsou webové prohlížeče.

Neschopní uživatelé

Těmto uživatelům nejde například aplikace nainstalovat, nebo ji neumí používat. Místo toho, aby se pokusili najít nějaký návod, nebo se na nějakém fóru zeptali, jak na to, tak místo toho hned píší, že je daná aplikace špatná.

Uživatelé menších projektů

Toto je problém například moje Elfánie. Uživatelé ji porovnávají s hrami, které dělali profesionální týmy a potom píšou, jak je Elfánie špatná. Musíte si uvědomit, že Elfánii jsem dělal sám, a proto je logické, že není tak dobrá. Jednoduše jeden amatér na tým profesionálů nemá.

Vulgární uživatelé

Tito uživatelé chtějí pouze urážet a spamovat. Nevím, co je k tomu vede a zajímalo by mě, jak vypadá jejich skutečný život - jestli také každého urážejí, jako to dělají na internetu.

Paradox

I přesto, že si někteří uživatelé neustále na něco stěžují, stále danou aplikaci používají. Je to zajímáavý jev a já ho nemůžu pochopit.

Shrnutí

Jestli chcete ohlásit chybu, tak ji ohlaste, samozřejmě slušnou cestou. Já ji v co nekratším čase opravím. Jestli se vám něco nelíbí, tak mi napiště, jak bych to mohl vylepšit, samozřejmě také slušnou cestou. Než něco napíšete, tak si nejdřív rozmyslete, jestli to má smysl.

Hodnocení

Celkové hodnocení
15 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

26.11.2013 17:42:52 Nefunguje :(

Ahoj, zkoušela jsem Váš návod. Sice se mi už neobjevuje TOLIK reklam, ale pořád to není ono. Protože jsem tu nenašla kontakt, píšu sem. Obsahy stránek mívám často nepřehledné, rozházené a prostě divné i přes to, že jsem postupovala přesně podle návodů. ( nemyslete si, nejsem na nulté úrovni, ale trochu se v tom vyznám, jenže ne zrovna v tomhle ) :-| Prosím, dokázal by někdo poradit?

lucísh
0
1

19.9.2011 21:13:19 skor

skor by sa mal vyhnut clankom na styl "Budoucnost programování"

Re: Nespokojní
0
3

18.9.2011 12:22:51 reakce

byla to potřeba, dobrý článek

2
1

19.8.2011 23:05:05 Nespokojní

Tak tento článok ma vôbec, ale vôbec nebavil ... v budúcnosti sa takýchto príspevkov vyvaruj :D

Well
0
4

19.8.2011 14:24:45 Re: Uživatelé menších projektů

Nemysli si, že je to reakce na tvůj komentář. Tento článek se plánoval už měsíc.

Víčko
1
2

19.8.2011 14:07:30 re:Uživatelé menších projektů

No vidíš mně zase Elfanie baví a hrají ji už nějaký ten měsíc a u Battleknight jsem vydržel jen dva dny. No každého baví něco jiného :-)

michi
1
1

19.8.2011 13:40:58 Uživatelé menších projektů

Jen bych chtěl "očistit" svůj komentář..

Elfánie mne nechytla protože moc nemusím Elfíky :twisted: a jednak protože už delší dobu hraji BattleKnight a na dvě hry čas nemám..


Jinak Elfánie, co jsem zkoušel je super hra, určitě v tom pokračuj (pro dlouhodobé uživatele :lol: )

Grelek
0
1
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš