6. října 2012 20:06

SuperMartasovo září 2012

Jaké bylo září 2012 pro vás?
3/19%Dobré
2/13%Hrozné
16Hlasovalo

Měsíc září, který nám zahájil další školní rok (pro mě poslední na ZŠ) a ukončil léto, je již za námi, a proto je zde další shrnutí SuperMartasova měsíce, tedy září 2012.

Dlouhé letní dny se krátí, z rána bývá chladno a ani přes den to není žádná sláva, zato se pomalu, ale jistě blíží Vánoce a s nimi i další prázdniny. Zase začal ten každodenní režim - ráno vstávání do školy, nudné učení a písemky. Tak by se dalo vystihnout několika slovy září. Ovšem zářím pro mě začal také režim, na jaký jste byli zvyklí - každodenní programování a minimum hraní her. Ale teď už k událostem, které se minulý měsíc staly.

Blogeři

Na začátku září jsem začal s vývojem dvou nových verzí Blogerů. Ty se týkaly pouze pár drobností v administraci - konkrétně přesměrování starých adres na nové a administrace anket. Toho si samozřejmě normální čtenář Blogerů nemůže všimnout, a proto jsem tuto verzi ani neoznamoval formou článku. Čeho si však může normální čtenář všimnout je změna loga, které je nyní v grafické podobě (v předešlých verzích bylo pouze textové). V první verzi Blogerů nebyla změna loga nijak významná - rozložení obrázků v záhlaví zůstalo stejné, ovšem v druhé verzi se rozložení změnilo. Na levé straně je logo Blogerů (Blogeři, když nás je víc) a na pravé straně se nachází loga všech aktivních Blogerů, tedy mé logo, logo Víčka a Lukina (pokud není rozložení správné a je rozházené, zkuste použít klávesovou zkratku Ctrl + F5, případně smazat cache prohlížeče). Největší změnu asi můžete zpozorovat u mého loga. Už to není ten čtverec s kulatými rohy a nápisem "Martas", který používám ještě stále ve staré verzi mého webu SuperMartas.cz, ale je to logo z nové verze SuperMartas.cz, která ještě není bohužel dokončená.

Na shrnutí novinek se můžete podívat v následujícím seznamu:

 • Nové: Grafické logo
 • Nové: Do záhlaví přidáno logo Blogera s přezdívkou Lukin
 • Změněno: Rozložení záhlaví stránky
 • Změněno: Mé logo
 • Změněno: Víčkovo logo

Pozn.: Přihlášení Blogeři uvidí shrnutí novinek, které byli přidány do administrace.

Pokračování práce na nové verzi SuperMartas.cz

V září jsem na SuperMartas.cz nepracoval téměř vůbec, protože jsem programoval Blogery. Ale z důvodu negativních ohlasů na jeden prvek nové verze, který se mi nakonec přestal také líbit, jsem ho odebral. Nyní už se můžete podívat na výsledný design nové verze mého webu:

SuperMartas.cz

Nápad na program

Před několika dny jsem dostal nápad na skvělý program. Název programu a ani jeho funkci vám zatím neprozradím, ale dám vám nápovědy, jak na jméno programu přijít. Své tipy můžete psát do komentářů pod článkem.

 1. Název obsahuje dvě anglická slova, z nichž první se používá i v češtině.
 2. Součet pořadí písmen v latinské abecedě je u prvního slova 64 a u druhého 48.
 3. První slovo začíná a končí stejným písmenem.
 4. V celém názvu jsou 3 samohlásky.
 5. První slovo je rodu mužského neživotného a skloňuje se podle vzoru hrad.
 6. Druhé slovo má o jedno písmeno více než slovo první.

Závěr

Myslím, že září dobře posloužilo pro rozjezd do starých dobrých kolejí - tedy každodenního programování. Zároveň však skončila ta lehčí část školy, kdy se písemky nepíšou moc často (tzn. kdy je méně učení). I přesto doufám, že další měsíce budou jen a jen lepší a že se Máyové přece jen spletli. :D

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš