8. září 2013 19:26

SuperMartasovy prázdniny 2013

Jaké byly prázdniny 2013 pro vás?
4/100%Dobré
4Hlasovalo

Již týden jsou prázdniny za námi a setkáváme se zase u dalšího měsíčního článku, tentokrát u shrnutí celých prázdnin. Mohlo by se zdát, že tento článek bude obsahově dvakrát delší, jelikož v něm budu shrnovat celé dva dlouhé (nebo vlastně krátké, prázdniny totiž uběhly strašně rychle, snad i rychleji než ty minulé) měsíce. Ovšem za ty dva měsíce se toho moc nestalo, abych dokázal článek zdvojnásobit. Možná budu rád, když bude mít takovou tu standardní délku. No uvidíme, jde se na to.

Placené programování

Moje hlavní programování se celé prázdniny ubíralo v duchu programování placeného společně s Víčkem. Placené programování jsem chtěl mít co nejdříve hotové, proto jsem na něm pracoval většinu svého volného času. Ale abych to neměl tak jednoduché, stavili se mi do cesty různé překážky. Mnohdy mi to připadalo ještě horší, než kdybych normálně chodil do školy. Proto projekt vyvíjíme ještě v tuto dobu a myslím, že ještě minimálně měsíc vyvíjet budeme. Jen doufám, že to dokončíme co nejdříve, abych se zase mohl věnovat naplno programování vlastních projektů. Neskutečně se na to těším!

Autoškola

Možná někteří z vás neví, že tyto prázdniny jsem absolvoval autoškolu. Nebudu to zde zdlouhavě popisovat, psal jsem o tom totiž ve článku Má cesta autoškolou. Koho to tedy zajímá, může si přečíst, co jsem měl za problémy a hlavně jestli jsem uspěl nebo jsem musel zkoušky opakovat.

Minecraft

O prázdninách jsem si samozřejmě našel čas i na Minecraft. Ono to vlastně nebylo jenom o prázdninách, ale o prázdninách jsem u Minecraftu strávil více času než v normální dny, kdy se chodí do školy. Tentokrát jsme všichni začínali na předem vybraném seedu - jednom obrovském ostrově, který ze všech stran obklopuje oceán. Vedle hlavního ostrova se nachází i pár menších ostrovů včetně asi tří houboostrovů. Na mapu vygenerovanou programem AMIDST se můžete podívat níže:

Mapa serveru

Když jsem mapu viděl poprvé, nemyslel jsem si, že zabydlet se na ostrově je super nápad. Postupem času jsem však změnil názor, mapa se mi začala líbit. Obsahuje totiž všechny biomy, vesnice i desert temple, a ani Nether se mi nezdál zrovna špatný. Tak jsem nakonec souhlasil.

Na tomto světě jsem postavil již spoustu staveb. Mohu zmínit třeba enderman farmu, která mi na předchozím serveru strašně chyběla. Na spawnu jsem postavil také iron golem farmu. Ano, záměrně na spawnu, aby iron generovala neustále. Dále jsem postavil můj osobní dům, pod kterým leží ve velké hloubce podzemní komplex, ve kterém se nachází spousta co nejvíce automatických farem. Pro velmi rychlou dopravu stavím také netro (metro v netheru - nether + metro).

To byl jenom lehký výčet staveb mnou postavených. Rozdělaných jich mám v současné době více a v plánu ještě víc. Snad se mi to jednou podaří vše realizovat a budu spokojený. Jenže co budu stavět potom? Toť otázka...

Možná někdy v budoucnu, až se budu opravdu hodně nudit nebo budu mít strašně velkou chuť, natočím z našeho serveru nějaké video, ve kterém se po celém serveru proletím a ukážu všechny stavby všech hráčů - pokud s tím samozřejmě budou souhlasit.

Mikroblog

Pokud jste četli článek od Víčka - Víčkův červenec 2013, mohli jste se v něm dočíst, že by si chtěl Víčko založit mikroblog. Po přečtení článku jsem si říkal, že by to nebyl zas tak špatný nápad a byla by škoda, kdyby byl mikroblog jenom na webu u něj. Proto jsem se ho zeptal, jestli by nechtěl, aby byl mikroblog i tady na Blogerech. Souhlasil, a jelikož mám programovou část Blogerů mám na starosti já, začal jsem mikroblog programovat. Momentálně je ve stavu, kdy už bych ho mohl zveřejnit, ale jelikož jsem perfekcionista, musím ještě dodělat některé funkce, které mi tam prostě chybí. Mohl jsem je mít hotové již mnohem dřív, ale kvůli placenému programování jsem na mikroblogu přestal pracovat. Snad si příští týden na to čas najdu a doprogramuji to...

Závěr

To by bylo asi vše k mojí tvorbě za letošní prázdniny. V září bych chtěl dokončit již zmiňovaný mikroblog a vrhnout se do programování nové verze RSS čtečky. Vývoj sice půjde o něco pomaleji a to kvůli tomu, že asi už nebudu mít tolik času a navíc ještě ten čas budu muset rozdělit mezi RSS čtečku a placené programování. Snad se mi to vše podaří skloubit dohromady...

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš