10. prosince 2013 19:46

SuperMartasův listopad 2013

Jaký byl listopad 2013 pro vás?
2/25%Dobrý
8Hlasovalo

Konečně jsem si našel trochu času a mohu se s vámi setkat při dalším článku, tentokrát u shrnutí měsíce listopadu. Měsíc to pro mě nebyl příliš dobrý, zjistil jsem totiž jednu smutnou skutečnost o mé tvorbě. Nedokáži pracovat na více projektech najednou. Ať už jsem začal s jakýmkoliv projektem (viz články o shrnutí září či října), bylo to jen na chvíli a žádný projekt takto začatý jsem doposud nedokončil nebo ho dále aktivně nevyvíjím. Vyvíjel bych je však opravdu rád! Jen si budu prostě muset ještě pár měsíců (ano, měsíců, placené programování ještě není zdaleka u konce) počkat. Na druhou stranu jsem si k placenému programování našel určitý vztah a alespoň částečně mě baví. A to už jen proto, že se tam naučím i nové věci - nyní například pracuji na přihlašování pomocí Facebooku, Twitteru či Google Plus. Nebo jsem si poprvé v životě naprogramoval tzv. drag & drop.

Ale abych se vrátil zpět k té neschopnosti pracovat na více projektech zároveň. Možná, že je způsobena i tím, že už nemám tolik času, jako když jsem ještě chodil na základku. V tu dobu jsem si to opravdu neuvědomoval, že budu mít na střední tak málo času a i když mi to okolí říkalo, jednoduše jsem jim nevěřil. Ale měli pravdu. Času mám nyní strašně málo a to jen díky dojíždění. Krom středy se v ostatní dny dostanu domů zhruba v 15:15. Než se nachystám do školy a zařídím vše potřebné, je rázem o dvacet minut víc. Pak ještě zkontrolovat zprávy z RSS čtečky, přečíst emaily a je 16:00. A na programování mi zbydou pouze čtyři hodiny čistého času. Teď se k tomu přidá každodenní větší či menší únava způsobená nedostatkem spánku (jak to u nás, "nočních sov", bývá) a jsem rád, že za tu dobu vůbec stihnu to, co si naplánuji, že chci za ten den udělat (a že toho není mnoho). A pak ještě tak krátkou dobu dělit na polovinu kvůli druhému projektu... Už se těším na prázdniny, až nebudu muset řešit školu, pořádně se vyspím a hlavně, budou Vánoce a Silvestr! Na Vánoce jsem si letos přál po návrhu taťky něco užitečného (neříkám, že by ponožky nebyly užitečné :D). Ale co, to zatím říkat nebudu, ještě si to Ježíšek rozmyslí...

A jelikož se již Vánoc nemůžu dočkat, naprogramoval jsem si takovou jednoduchou vychytávku, kterou jsem si následně hodil do registrů, aby mě strašila pod hlavním panelem vždy při spuštění počítače:

Odpočet do Vánoc

Ještě (už jen) třináct dní! A bohužel ještě osm dní chození do školy. Pomalu si začínám myslet, že než abych se tam něco potřebného naučil (pokud bych to potřeboval, naučím se to rychleji z netu), je to spíše jen nutné zlo, které brání kreativním (resp. díky škole zničené kreativitě už nekreativním) lidem se dále rozvíjet, zdokonalovat se v tom, v čem vynikají, v čem jsou dobří. Ale to už jsme zase u té školy. Škoda mluvit, stejně nic nezměním(e), bohužel.

Co by ještě stálo za zmínku je projekt, o kterém jsem mluvil v minulém díle SuperMartasových měsíců. Nikdo se tipovat neodvážil, tak bych vám chtěl prozradit, co to vlastně je za projekt. Měl to být webový chat. Záměrně používám minulý čas, protože nevím, jestli ho někdy dokončím. Jak už jsem říkal, nedokáži pracovat na více projektech zároveň, bohužel. Podívat se tedy můžete alespoň na screenshot toho, co jsem zatím stihl udělat:

Chat

Abych to celé tak nějak shrnul. V měsíci listopadu jsem s mou tvorbou nijak zásadně nepohnul, ač je to velká škoda, RSS čtečka už si přímo říká o update. Od prosince tedy neočekávám zásadní změny a vypadá to, že to poběží stále ve stejném duchu. Snad jen článek vyjde díky prázdninám o něco dříve, budu mít totiž více času... Snad...

P. S. Nechci nic slibovat, ale možná se o prázdninách dočkáte extra článku / článků. :)

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš