27. června 2011 12:01

Rozhodl jsem se, že také budu blogovat

Dnes jsem nebyl ve škole, neboť je turnaj v basketbalu a když jsem si představil, že bych pět hodin hrál basket, nebo seděl (spíš stál) a koukal, jak ho hrají ostatní, tak jsem radši zůstal doma - alespoň se aklimatizuji na prázdniny. Mezi programováním jsem brouzdal po internetu a narazil jsem na jedny stránky, kde byl odkaz na blog autora. Když jsem si četl jeho příspěvky v blogu, dostal jsem chuť si také psát blog. No a jsme v přítomnosti, když ho právě píši.

Logo THomas

Určitě jste si všimli, že včera ráno na mém webu proběhly nějaké grafické úpravy. Konečně jsem tam dal maskota webu, po kterém je pojmenován - víčko. Jestli jste si ho nevšimli, nachází se v horní části stránky místo loga THomas, které jsem se rozhodl zavrhnout. Byl to vlastně jen takový pozůstatek z dob, kdy jsem se ještě aktivně vyskytoval na eStránkách. Musíte uznat, že víčko a THomas nejdou moc dohromady. Víčko jsem dal i do faviconu (ikony webu). Pokud tam ještě vidíte logo THomas, tak si musíte smazat historii prohlížeče. Aby to víčko nevypadalo, jakože sem nepatří, musel jsem zrušit vnější okno - vlastně tady bylo úplně zbytečné. Teď dle mého názoru to vypdá lépe.

Maskot víčko

Před týdnem potkal tyto stránky i Elfánii největší výpadek - celé tři dny. Po 24 hodinách mi nabídla jedna hráčka z Elfánie, kterou můžete znát jako Narmo, že mi zaplatí kvalitnější hosting - bez výpadků. Jako odměnu jí udělám stránky s eshopem, které budou na adrese koralky.elfanie.cz. Takže teď vicko.cz i elfanie.cz běží na virtuálním serveru (VPS) na forpsi.com. Převod byl náročnější, než jsem si myslel, a proto jsem to dělal téměř celý týden:

Tak to by dnes mohlo stačit, snad zase někdy příště.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

27.6.2011 20:04:09 Re: :)

Ano, budu psát pravidelně nové příspěvky. Další plánuji koncem pracovního týdne. Udělám sem i RSS kanál.

Víčko
1
0

27.6.2011 19:29:17 :)

Ano, ten výpadok som si všimol, a je super, že bude lepší a kvalitnejší hosting ... Raz za čas sem niečo napíšeš ? aspoň raz za týždeň, pretože si ťa dávam medzi záložy :P
PS: Krásny maskot :)

Well
1
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš