15. dubna 2012 8:54

Čtvrtek dvanáctého

Původně jsem včera chtěl psát další článek o vývoji Lojzika, ale nemohl jsem. Dnes alespoň napíšu tento krátký článek o tom, co se stalo. Příběh začíná již ve čtvrtek ...

Čtvrtek dvanáctého

Určitě jste někdy slyšeli něco o tom, že pátek třináctého není jeden z nejlepších dní, ovšem moje smůla začala o den dříve.

Problémem je můj notebook, se kterým mám pořád nějaké problémy. Nyní lituju, že jsem se nechal zlákat jeho cenou. Příště určitě investuji do něčeho dražšího, ale kvalitnějšího.

Takže ve čtvrtek když jsem přišel ze školy, tak ho zapnu. Sice se zapnul, ale po pár minutách zamrznul a musel jsem ho natvrdo vypnout. Když jsem ho znovu zapnul, bootování Windowsu skončilo modrou smrtí. Tak jsem zkusil Oprava spouštění systému. Bohužel ani po několika hodinách se nic nestalo.

Díky tomu, že výrobci jsou chytří a už nedávají instalačky Windowsů a ovladačů na CD, ale ukládají je na pevný disk, v případě poruchy, jako je tato, se k nim nemůžu dostat. Proto jsem obraz instalačního CD Windowsu musel stáhnout, což zabralo celé páteční odpoledne.

V sobotu ráno jsem musel chvíli hledat vhodný program pro vypálení ISO obrazu, aby šlo CD (resp. DVD) nabootovat, a aby se dotyčný program nestahoval další dvě hodiny.

Instalačka Windowsu se spustila, ale nastal další problém. Když jsem dal Opravit tento počítač nebo Nainstalovat (čistá instalace), opět se nic nedělo, jako při opravě spouštění.

Jako poslední možnost mě napadlo pohrabat se v BIOSu. Změnil jsem nějakou hodnotu u pevného disku. Při normálním spuštění Windows okamžitě skončil modrou smrtí, než se vůbec objevila bootovací obrazovka, ovšem instalačka Windowsu touto změnou začala fungovat. Konečně se mi povedlo opravit Windows. Když jsem ho chtěl spustit, musel jsem opět hodnotu v BIOSu vrátit na původní hodnotu.

Alternativní práce

Až dokončím Lojzika, budu dělat novou verzi mého webu. Když můj notebook nefungoval, nemohl jsem na Lojzikovi pracovat, protože poslední záloha byla týden stará. A tak jsem začal pracovat na nové verzi webu. Udělal jsem základ nové struktury webu. Nyní se opět vracím k programování Lojzika.

Nová podoba věznice v Lojzikovi

Včera jsem se rozhodl změnit barvu cihel v Lojzikovi. Červené cihly jsou všude a já nechci nikoho kopírovat. Proto jsem cihly přebarvil na zelenou:

Nová podoba věznice

Ne, dělám si srandu, cihly zůstanou červené ☺.

Závěr

No, říkal jsem, že tento článek bude krátký, a jak teď koukám, krátký zrovna není. Takto to je se všemi krátkými články ...

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

1.5.2012 12:47:53 BsoD

A ja som mal na notebooku blue screen of death, ale nejako som to rozchodil a už je to v pohode :D A fakt som si myslel, že si tie tehli zmenil :D :D

Well
4
0

18.4.2012 16:35:10 Re: zkusit něco jiného

Nevidím žádný důvod, proč se zabývat Linuxem, když ho používá tak málo lidí. Neříkám, že je špatný, ale pro mě jako pro programátora nemá cenu ...

Víčko
3
1

17.4.2012 18:30:36 zkusit něco jiného

co takhle zkusit něci jiného? třeba linux

artorie
2
1

15.4.2012 19:36:43 Re: Dotaz:

Wikipedie říká:
Modrá obrazovka smrti (BSoD, Blue screen of death) je slangové označení chybového hlášení, které operační systém Microsoft Windows zobrazí v situaci, kdy došlo k závažné systémové chybě, ze které není schopen se zotavit. Toto chybové hlášení se zobrazí přes celou obrazovku, bílým písmem na modrém pozadí (odtud název).

Víčko
3
0

15.4.2012 13:04:58 Dotaz:

Můžu se zeptat, co je to modrá smrt? :D :) [?]

Jakub
1
1
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš