1. ledna 2014 17:53

SuperMartasův prosinec 2013

Jaký byl prosinec 2013 pro vás?
2/25%Dobrý
8Hlasovalo

Jak bych měl začít? Snad jen tím, že to byl krásný měsíc. Tedy alespoň nyní se mi to tak zdá. Ovšem když se ohlédnu zpět, jeho začátek zase tak růžový nebyl. Ano, byla škola, ač si to už teď moc neuvědomuji. Ve škole jsem se strašně moc těšil, až konečně budou prázdniny. Dny tam ubíhaly hrozně pomalu, ale jen co jsem přišel domů, hned se to zase zrychlilo a už jsem zase seděl ve školní lavici. Podle všech pozorování jsem dospěl k názoru, že kolem nás musí být asi nějaká časová anomálie a to ať děláme cokoliv (to jen potvrzuje onu relativitu času). V této časové anomálii také hraji velkou roli věk - když jsem byl malý, táhlo se to strašně a to mnohem víc, než v současné době. Asi je to proto, že postupem času si každý najde svého koníčka a čím je starší, tím mu věnuje více času, více ho zajímá a více ho baví. A proto mu utíká čas mnohem rychleji než tomu, co se věčně nudí, u ničeho nevydrží, nemá se jak zabavit nebo dokonce nemůže (viz škola). Možná bych tedy měl být rád, že mám svého koníčka a že mi čas doma tak rychle ubíhá. Ale kdo je rád za to, že mu prázdniny tak rychle utečou a má se jít zase nuceně nudit do toho ústavu?

To jsem se zase dostal někam, kam jsem ani nechtěl. Tak pojďme pokračovat v tom shrnutí prosince.

Tradice měsíce

Jestli jste alespoň trochu v obraze, určitě jste zaznamenali, že v prosinci máme nějaké ty tradice, na které se osobně těším na všechny.

Vše to začalo Mikulášem a samozřejmě (často opomíjeným) čertem a andělem. Ti mi doma zanechali, jelikož jsem byl celý rok hodný (to určitě :D), nějaké ty sladkosti, které už dávno nejsou mezi námi. Ano jsem krutý, když oni si o to sami říkali :D.

Následovali Vánoce, na které jsem se, na rozdíl od předešlých roků, těšil o něco více, protože jsem čekal na jeden specifický dárek. Nebyly to ani ponožky (které mi mimochodem začali docházet :D) a ani jiné oblečení, byl to nový mobil. Ne že by nebyl ten starý ještě dobrý, ale štvala mě na něm spousta věcí - neustále mi docházela paměť (resp. mobil mi to hlásil, i když mi nějakých 40 MB k dobru zbývalo, a nedovolil mi nainstalovat byť jen několika kilobajtovou aplikaci), celkem se už i sekal nejspíše kvůli docházející RAMce a než se něco načetlo, baterka byla vyšťavená (pro ty, co to nepochopili, tak to samozřejmě myslím s nadsázkou). Na začátku jsem si vybral jeden mobil od ne příliš známého (čínského) výrobce - Zopo C2. Měl vše, co jsem si představoval (Full HD displej, 4 x 1.5 GHz procesor, 16 GB interní paměti - no co více si přát). Jenže taťka moc takovýmto věcem nevěří, a proto pátral dál, až narazil na mobil s názvem Sony Xperia SP (HD displej, 2 x 1.7 GHz procesor, 8 GB interní paměti). Sice jsem si dlouho prosazoval svou, ale několika pádnými argumenty mě přesvědčil. A opravdu toho nyní nelituji! Mobil je opravdu svižný, i při náročných hrách jako Real Racing 3 či Dead Trigger 2 si počínal výborně, nezažil jsem s ním při plné výbavě snad ještě ani jediný zásek! A displej? Ať se snažím, jak se snažím, jednotlivé pixely prostě nevidím. K němu můžu jen říci, že při přechodu z 3 palcového displeje na 4.6 palcový se mi zdál mobil opravdu obří, něco jako když jsme si pořizovali Full HD monitor. Ale po čase si člověk zvykne a zdá se mu mobil přiměřený. V mém případě tomu není jinak. Co se mi na tomhle mobilu také líbí, je jeho matný vzhled a taková malá blbůstka - svítící "brada", která bliká do rytmu písničky, při prohlížení fotek, prostém nabíjení či jako oznámení nějaké události (např. nové zprávy). Pokud někdo stále ještě hledá poměrně levný, a přesto výkonný mobil, mohu tento jedině doporučit.

Sony Xperia SP

Tím bych uzavřel Vánoce a teď něco ke včerejšímu Silvestru. Silvestr jsem trávil (nejspíš stejně, jako minulý rok) u babičky. Co více říct než jen to, že to probíhalo jako každý jiný rok, do půlnoci jsme se dívali na televizi, těsně před půlnoci odpočítávali poslední (opožděné, satelit má totiž nějakou prodlevu) sekundy do nového roku a pak to nastalo. Připili jsme si (já samozřejmě nealko), vypustili pár rachejtlí a šlo se spát. Čekal jsem, že vstanu dřív, ale asi se mi tak dobře spalo, že kdyby mě nevzbudili asi o půl jedné, spím ještě dál.

Moje (ne)tvorba

A jak je na tom má tvorba? Tam bych mohl akorát říci to, že jsem si včera naprogramoval aplikaci odpočítávající půlnoc a navíc každou půl minutu zobrazila čas. To je asi tak vše (vyjma placeného programování), bohužel. Do nového roku jsem si ale na radu Víčka vzal předsevzetí, že v roce 2014 se konečně vrhnu do té tolikrát zmiňované čtečky. Tak snad mi toto jediné přání vyjde. Programování je přece jen to, co mě asi ze všeho nejvíce naplňuje a cítím se u něj šťastný...

Závěr

Tím bych asi ukončil tento článek. Chtěl bych vám popřát hodně štěstí a hlavně to zdraví do nového roku 2014 a ať se vám splní vaše tajná přání a předsevzetí pro tento rok a můžete dělat to, co vás nejvíce naplňuje a u čeho se cítíte šťastně stejně jako já u programování!

P. S. Málem bych zapomněl na to, proč nebyl zmiňovaný extra článek (resp. on byl, ona sporná úloha, ale to bych za článek nepovažoval). Neměl to být ani tak článek jako spíše video. Video z našeho Minecraft serveru, ve kterém bych se proletěl a ukázal všechny doposud postavené stavby. Jenže jsme provedli update na verzi Minecraftu 1.7 a ta zatím nemá žádné módy a navíc jsou zde nějaké potíže s výkonem u mého sídla (všechny automatické farmy a hlavně mob trapka pod domem asi nebyl moc dobrý nápad). Proto jsem nebyl schopen (ač jsem se o to jeden den pokoušel) natočit plynulé video. Tak snad někdy příště :)

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš