10. července 2013 17:22

SuperMartasův červen 2013

Jaký byl červen 2013 pro vás?
2/29%Dobrý
7Hlasovalo

Pozdě, ale přece! Právě můžete číst další článek ze série článků nazvaných SuperMartasovy měsíce. Za námi je pro mě velmi významný měsíc, měsíc červen, poslední měsíc ve školním roce 2012 / 2013, poslední měsíc na základce. Stalo se toho opravdu hodně, takže se na to pojďme bez dalších zbytečných řečí podívat.

Akademie

Celý červen probíhaly závěrečné přípravy na událost zvanou akademie. Já jsem dokončoval své prezentace, ostatní nacvičovali svá čísla. To ovšem neznamená, že jsme se ve všech předmětech neučili. Taková čeština - předmět, ve kterém jsme měli nejvíc známek, a pouze se opakuje, neučí nic nového. A přesto jsme psali písemky a učili se až do uzavření známek. Někteří učitelé už jsou prostě takoví. Ale i přes to, že to na začátku vypadalo, jakoby se to nedalo stihnout, nakonec vše dopadlo dobře a akademie byla naprosto famózní. Všem se to údajně líbilo, někteří dokonce tvrdili, že jsme nastavili tak vysokou laťku, že nebude vůbec snadné se nám vyrovnat, či nás dokonce předehnat.

Když už to naše spolužačka zveřejnila, můžete se, pokud vás to zajímá, na celou akademii podívat. První moji prezentaci (prezentaci žáků) naleznete ve 4. části od 02:16 do 15:07. Druhou prezentaci (prezentaci učitelů) můžete vidět v 5. části od 03:35 do 11:36. Třetí prezentace běžela na začátku, ta však není na videu bohužel zaznamenaná. Celá akademie má okolo hodiny a osmnácti minut.

Loučení se základní školou

Na tuhle chvíli jsem se opravdu těšil, konečně se nebudu muset učit takové hovadiny, kterými jsou dějepis nebo přírodopis. I když, z přírodopisu by se mi třeba mohla hodit zdravověda (nebo jak se tomu říká), ale z dějepisu? Absolutně nic, dějiny už se staly, ale my žijeme v současnosti, tak proč se zabývat dějinami? Mě už je v současné době absolutně jedno, že jsme měli třeba za prezidenta Václava Klause. Teď máme Zemana, tak jsem to prostě přijal a tečka. No a co, že kdysi byl Václav Klaus prezidentem? Prostě se stalo, s tím už nic neuděláme. Dějepis se mi zdá prostě jako absolutně zbytečný předmět, akorát mi (ale vlastně nejenom mně) vždycky kazil průměr na vysvědčení.

Ale dost už dějepisu a jeho zbytečnosti, pojďme dál. Přestože jsem si myslel, že ze mě bude šťastný člověk, až opustím základku, šťastný člověk ze mě není. Kvůli učení to však rozhodně není, ale je to spíše kvůli spolužákům, a ač se to nezdá, je to i kvůli některým učitelům. Ono devět let je hodně dlouhá doba, dalo by se říct vlastně polovina dětství (nebo dospívání, říkejte si tomuto období, jak chcete). Představa, že už se nikdy nemusíme vidět, je vcelku hrozivá. Ale takový už život je...

Jakoby to někdo tušil, v rádiu zrovna hraje písnička laděná na tuto atmosféru, Robbie Williams - She's The One...

Ačkoliv jsem velký odpůrce facebooku, přece jsem si ho založil, abych zůstal se spolužáky v kontaktu. Jiné komunikační prostředky totiž většina z nich neuznává, což je obrovská škoda...

Jestli tento článek někdo z mých spolužáků nebo spolužaček čte, tak nejen jemu/jí, ale i všem ostatním, co opustili tímto rokem základní školu, přeji mnoho úspěchů v dalším studiu.

Vysvědčení

V prvním pololetí deváté třídy se ještě všichni snaží, aby měli co nejlepší známky, protože to ještě rozhoduje o (ne)přijetí na střední školy. Ale jak nastane druhé pololetí, většina se na to vybodne (původně jsem chtěl napsat jiné slovo, možná si ho domyslíte). Já jsem se snažil alespoň trochu udržet si svůj standard. Měl jsem pouze tři dvojky. První byla klasika - dějepis. Druhou jsem dostal z angličtiny a třetí dvojku jsem dostal z němčiny, ačkoliv jsem si až do vysvědčení myslel, že ji dostanu z výtvarky. Ano, čtete správně, z výtvarky, mé kreslení je totiž opravdu na mizivé úrovni a jeden můj spolužák jeden rok z výtvarky opravdu dvojku dostal od té samé učitelky, co nás měla letos.

Nabídky placeného programování

V průběhu června jsem také dostal nabídku na placené programování. Prvně se to zdálo jako skvělý způsob, jak si přivydělat. Postupem času po mě však ten člověk začal požadovat, abych se naučil opravdu velkou spoustu věcí. On problém by nebyl v tom učení, to bych se naučil za běhu, ale problém byl s tím člověkem. Psal velmi nesrozumitelně a nespisovně, což bych ještě přetrpěl, ale co bylo horší - vůbec nic si nepamatoval. Proto, když se mě asi po osmé zeptal, jaké používám frameworky, jsem se naštval, pohrozil mu, že si ho vymažu z kontaktů kvůli jeho paměti a než jsem tak stačil učinit, udělal to sám.

Tohle ale nebyla jediná nabídka. V den, kdy jsem měl začít s prací pro předchozího člověka, přišel Víčko s nabídkou, že bych mohl pracovat za peníze na jednom projektu společně s ním. Po chvíli domlouvání jsem nabídku přijal a v současné době už na tomto projektu pracuji. Tímto bych vám tedy chtěl sdělit, že začátek vývoje nové verze RSS čtečky je odložen na dobu neurčitou. Omlouvám se těm, co na další verzi čekají, ale placené programování u mě má vyšší prioritu už kvůli tomu, že projekt musí být hotov, co nejdřív to jen půjde.

Závěr

To by snad mohlo pro dnešek stačit, jenom doufám, že jsem na nic nezapomněl. Uvidíme se zase u dalšího měsíčního shrnutí, tentokrát až ve článku, kde si shrneme celé mé prázdniny.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš