8. července 2012 19:52

SuperMartasův červen 2012

Jaký byl červen 2012 pro vás?
6/55%Dobrý
11Hlasovalo

Poslední měsíc ve školním roce, uzavírání známek, minimum učení, prázdniny na dosah, vysvědčení - tak v tomto duchu se honil celý měsíc červen. Nebyly to však jen pozitivní věci, ale i negativní - např. minimum učení znamená, že se budu nudit (i když učení není o moc zábavnější, takže to vlastně vyjde nastejno). V dnešním článku se dozvíte, co všechno důležitého se v mém měsíci červnu událo.

Uzavírání známek

Známky naštěstí většina učitelů uzavřela ještě před termínem, takže jsem mohl být v klidu. Proč v klidu? Pokud jste četli minulé shrnutí SuperMartasova měsíce, tak si vždy na konci školního roku známky pokazím, a proto vždy, když někteří učitelé uzavřeli známky, tak je většinou uzavřeli s lepší známkou, takže jsem mohl být v klidu a nemusel nic dohánět (i když to už by stejně moc nepomohlo :D). Známky se mi tedy podařilo vyhnat na takové, co jsem chtěl.

Pokračování v práci na nové verzi mého webu a přechod na HTML5

Po zveřejnění nové verze Blogerů jsem se začal naplno věnovat nové verzi mého webu. Chvíli jsem ho vyvíjel v HTML4, ale narazil jsem na HTML5. To mě tak uchvátilo, že jsem web okamžitě předělal a nová verze tedy nebude v HTML4, ale v HTML5. Má to několik výhod, např. nové typy polí (<input>), nové funkce v JavaScriptu, nové značky a mnoho dalšího. Překážkou je však jeden prohlížeč. Zkuste uhádnout, který to je. Určitě všichni hádáte správně Internet Explorer. Jeho starší verze totiž budou ignorovat všechny CSS pravidla a daný prvek vždy zobrazí jako řádkový (i když to dělají i starší verze ostatních prohlížečů, ale na rozdíl od IE se dají v CSS nastavit tyto nové značky jako blokové). To jsem pomocí hledání na Googlu vyřešil a nic tedy nebrání v používání nových značek z HTML5. Co se týče nových typů polí, tak IE ani ve verzi 9 nepodporuje ani jeden nový typ pole, takže uživatelé IE 9 budou lehce znevýhodněni (ale to už není můj problém, sice bych to mohl JavaScriptem kontrolovat, ale jen kvůli neschopnému IE to dělat nebudu a ostatní kontrolu přenechám na PHP, kde ji musím udělat chtěj nechtěj).

Ze začátku jsem pracoval na svém webu velmi často (dá se říci pořád), ale 16. června se něco změnilo. Hodně změnilo. Začal jsem hrát ... Minecraft. Od té doby jsem udělal snad jen výpis komentářů a formulář pro odesílání komentářů (čistě HTML, bez zpracování). Díky tomu mi bude trvat hodně dlouho, než novou verzi dokončím. Ale pokusím se ji udělat co nejrychleji.

A jak zatím vypadá nový design? Nebudu sem dávat přímo obrázek, aby jste to neměli tak jednoduché, ale dám se soubor *.viczle. Teď si asi říkáte, co je to za podivnou příponu souboru. Je to soubor, ve kterém jsou uložena data puzzlí. Samotný program se jmenuje stejně jako přípona tohoto souboru, tedy Viczle, a naprogramoval ho Víčko. Stáhnout si ho můžete na jeho webu. Jak se tedy můžete podívat na nový design mého webu? Postupujte podle tohoto návodu:

  1. Stáhněte a nainstalujte program Viczle
  2. Stáhněte soubor nova_verze_supermartas_cz.zip, rozbalte soubor "NovaVerzeSuperMartasCZ.viczle" a otevřete ho
  3. A to je celé, nyní už můžete puzzle skládat a kdo je složí, ten se dozví, jak bude vypadat nový design webu

Minecraft

Ano, i já jsem začal hrát Minecraft. Chtěl jsem ho hrát již od té doby, co na něj byla v časopisu ABC recenze, ale jelikož jsem z ní (asi špatně) pochopil, že Minecraft je placený, tak jsem se ho ani nepokusil stáhnout. Víčko mě však přesvědčil o opaku. Minecraft mě tolik chytl, že ho hraji neustále.

Pokud by jste chtěli vědět, co právě stavím, tak stavím metro (minecart stanici), resp. koleje z ní, protože už mám redstone část hotovou (a že to byla drbačka, shlédl jsem tolik videí a musel jsem na to přijít nakonec sám).

Dny před vysvědčením a samotné vysvědčení

Možná si někteří říkáte, proč jsem tento odstavec umístil až dospod, když jsem se známkám věnoval hned v prvním (resp. druhém) odstavci. Je to proto, aby bylo vše seřazeno podle data. Ale teď už ke dnům před vysvědčením. V pondělí se vybíraly učebnice, takže to ještě šlo, ale ty další dny, to byly samé filmy, občas počítače, ale pořádně se nic nedělalo, měli jsme prostě volno. Taky nám mohli vysvědčení dát už v úterý a ve středu, ve čtvrtek a v pátek jsme mohli mít ředitelské volno - vždyť jsme celý rok neměli ani jedno takovéto volno. Ale co už, přežít se to dalo a prázdniny už máme, škoda jen, že jsou tak krátké :D. V pátek se jako ve většině škol rozdávalo vysvědčení. Velmi mě nepřekvapilo, všechny známky jsem čekal. V prvním pololetí jsem měl 2 dvojky - z dějepisu a angličtiny. Nyní jsem měl také 2 dvojky, a to z dějepisu a přírodopisu.

Závěr

Na začátku jsem si myslel, jak bude tento článek krátký. No ale vidím, že je možná i delší než všechny ostatní články. :)

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

13.7.2012 21:53:29 Re: Re: Veľmi jednoduché

Ja som na to prišiel náhodou, keď som si vytvoril puzzle, ale zabudol som si dať k nemu náhľad, ktorý som tam chcel mať. Premýšľal som a náhodou mi napadlo pozrieť sa na štruktúru. Tam som to našiel a potom mi to napadlo, že čo keby som to skúsil s tou novou verziou SuperMartasovho webu. :)

benko
1
1

13.7.2012 9:11:41 Re: Veľmi jednoduché

A to jsem říkal, že to určitě nikoho nenapadne ...
Dobře Supermartasi, měl si pravdu :D

Víčko
2
1

12.7.2012 16:21:42 Pěkný článek

Opravdu pěkný článek.
Minecraft hraji také, mám ho ale koupený. Pokud chcete hrát na serveru, mohu vám doporučit server, kde jsem admin.
Komunita je tam vcelku slušná, server jede bez lagů a má 60 slotů. Odkaz sem ale dávat nebudu, nechci spamovat reklamou (stejně jsem nějakou udělal.. ale tak, chci pomoci :))

Grelek
1
1

11.7.2012 23:35:12 Veľmi jednoduché

Zistiť, ako vyzerá tvoja nová verzia webu je oveľa jednoduchšie, ako si možno myslíš. Vieš, pohrabať sa trochu po štruktúre súborov...

Sorry, ak som ti pokazil tvoju, ako by som to nazval hru s návštevnikmi, ale nedalo mi to, tak to dúfam pochopíš ;).

benko
2
1

10.7.2012 16:14:28 MC

Aj ja hrám Minecraft a už dobre dlho :P A Minecraft si môžeš stiahnuť z off. stránok a hrať úplne zadarmo ! Len sa zaregistruj. Ale keď chceš hrať Multiplayer, tak si svoj účet musíš upgradnúť na Premium za 20 dolárov. A tá cracknutá verzia je úplne rovnaká, len ťa pustí hrať bez registrácie a môžeš hrať aj MP. A veľa serverov má povolené aj hranie s cracknutým MC. Výhoda premium účtu je, že si môžeš zmeniť skin :-) Ale zas, aj Notch (On vynašiel MC :D ) povedal, že si ak nemáme penieze, kľudne si máme stiahnuť cracknutú verziu :-)

PS:Takže aj ty aj Víčko hráte MC ?

Well
2
3

9.7.2012 14:09:16 Re: Minecraft je placený

Takže ta recenze v ABC byla správná, ale Víčko si myslí/myslel, že je zdarma. Taky jsem se divil, proč ta aplikace, kterou jsem stáhnul z oficiciálních stránek po mě chce registraci. Pak mi Víčko poslal jiný soubor, kde byla úvodní obrazovka jiná. Když jsi mi ten komentář napsal, začal jsem se zajímat, co je to za "spouštěč". V záhlaví bylo "Minecraft Launcher (by AnjoCaido)". To mě hned zarazilo a dal jsem to jméno do Googlu a co nevidím: "Cracknutý Minecraft"... :D

SuperMartas
2
3

8.7.2012 22:24:22 Minecraft je placený

Samozřejmě, že Minecraft není neplacený, stojí $19.99 bez jakékoliv DRM a jen digitální cestou. Je ale fakt, že snad jediné omezení je nemožnost hrát na "oficiálních" serverech a to, že ani autoři se k pirátství nestaví nikterak moc agresivně a nesnaží se ho omezovat. Ono 6,5 milionů prodaných kopií je docela slušný.

budi
3
3
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš