30. června 2011 17:51

Blokování reklam

ABP

Tento článek vám podrobně popíše, jak ve svém prohlížeči můžete blokovat škaredou a nevzhlednou reklamu. Já si taky myslel, že je to nemožné, ale když jsem jednou uviděl návod, musím se s vámi o tom, jak blokovat reklamu, podělit.

"Jste otráveni reklamami? Nebaví vás být sledováni? Obtěžují vás bannery? Nainstalujte Adblock Plus, získejte opět kontrolu nad internetem a změňte způsob, jakým web prohlížíte."
Vyvojáři doplňku Adblock Plus

Základem je správný prohlížeč

Pokud budete chtít blokovat reklamu, budete potřebovat správný prohlížeč. Od nynějška jsou to již 2 prohlížeče: Mozilla Firefox a Google Chrome. Na výběru jednoho z těchto dvou prohlížečů nezáleží, ale musíte být jeden z nich, jinak vám blokace nebude fungovat. Pokud budete mít vše nainstalováno, ale nebudete používat jeden z těch dvou prohlížečů, blokace nebude fungovat.

Máte vybráno? Výborně, postupujume k závěrečnému kroku

Nyní vám popíšu, co vlastně bude reklamy blokovat. Bude to doplněk jménem Adblock Plus. Tento doplněk jednoduše blokuje některé části webu, jako jsou reklamy, různé nepotřebné skripty a také počítadla návštěvnosti. Není to sice všemocný program, ale reklam zablokuje požehnaně. Stažení a instalace doplňku je popsána níže.

Stažení a instalace pro Mozillu Firefox

V první řadě navštivte tuto stránku s doplňkem Adblock Plus. Instalace je rychlá a jednoduchá. Provedete to tak, že kliknete na velké zelené tlačítko "Přidat do aplikace Firefox". Možná vám to napíše, že aplikace Firefox zabránila stránce v nainstalování doplňku, ale toho se nelekněte a dejte "Povolit". Doplněk se vám začne stahovat a instalovat. Po instalaci je třeba prohlížeč restartovat (vypnout a zase zapnout). Po nainstalování je ještě třeba přidat filtry, které zajistí, aby se určitý obsah blokoval. To uděláte tak, že kliknete na následující odkaz: Přidat filtry. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko "Přidat cizí sadu filtrů" a je po reklamách!

Tip: U flashových objektů se vám mohou zobrazovat nevzhledná "ouška". Ty lze vypnout následovně:

  1. Zmáčkněte Ctrl + Shift + A
  2. Otevře se vám správce doplňků, kde kliknete na "Rozšíření"
  3. V seznamu doplňku najde doplněk "Adblock Plus" (má červené logo s nápisem ABP) a kliknete na "Možnosti"
  4. Otevře se vám okno Adlblock Plusu, kde rozkliknete položku "Možnosti" a tam odškrtnete možnost "Zobrazovat ouška u objektů Java a Flash"
  5. Zavřete a žádná ouška už se zobrazovat nebudou
Stažení a instalace pro Google Chrome

Nejdříve je třeba nainstalovat doplněk. To uděláte klikem na malé modré tlačítko "Instalovat" v pravém rohu stránky s doplňkem Adblock Plus. Instalace proběhne ihned a není třeba prohlížeč restartovat. U adresy se vám objeví malá červená ikonka tohoto doplňku. Klikněte na ni pravým tlačítkem a dejte "Možnosti". Klikněte na možnost "Filter lists". Dole uvidíte textové pole, do kterého dáte tuto adresu: http://adblock.vsevjednom.cz/adblock.txt. Klikem na tlačítko "Add URL" se zbavíte "všech" otravných reklam.

Hodnocení

Celkové hodnocení
44 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
1 | 2 | 3 | 4

11.11.2016 15:53:49 Také blokuji reklamy

Také blokuji reklamy a používám Adblock a mám zakázané cookie na všech webech. Adblock ten je super, na službách google(youtube, překladač, mapy atd)mě začalo vadit neustálé potvrzování nějakých nesmyslů a tak jsem zakázal cookie a pomocí Adblocku jsem ještě ručně pomocí příkazu Blokovat reklamu na této stránce vyčistil   obrazovku od nepotřebných věcí(loga Google, nápovědy atd) a mám stránku ořezanou a čistou, načítání je také o dost rychlejší.

Jiří
0
0

8.1.2016 12:09:55 reklamy

blokování reklamy vcelku není problém, ale chápu že z toho je příjem pro server - nešlo by stahovat reklamu, ale nezobrazovat ji? servry by nepřišli o příjem... vlk by se nažral, koza by zůstala celá. :D

Zdeněk
1
1

23.12.2015 18:21:15 Re: a co jiny prohlizec ?

Si nestěžuj,je tu návod na prohlížeč kde to supr funguje,tak se přizpůsob a nediv se,že ti co žijí reklamou ti tam nějakou pořád cpou.

pip69
1
0

23.12.2015 18:17:07 To mám už dávno

Ted mě ale točí všudepřítomná reklama na prohlížeč Seznamu,nějak bych ji chtěl bloknout a klasicky to nejde.

pip69
2
0

22.12.2015 8:41:11 adblock

super konecne bez reklam funguje to. dakujem 8)

storm
2
0

5.12.2015 18:07:18 ADBLOCKS

tak mi to nefunguje. Dostal jsem se až po nainstalování doplňku, ale tady se to zaseklo a pořád mi to píše ...KONTROLA... a nic se neděje hodiny.

Vítězslav Strnad
1
0

16.11.2015 21:41:50 Úleva

Právě jsem provedla vše pro Firefox podle rady. Zatím to funguje. Žááááádnéééé reklamy, jak krásné surfování :)
Díky moc ;)

Betty
1
0

9.10.2015 11:37:57 nefunkčnost doplňku

Asi před deseti dny, kdy mi byla na Firefoxu vnucena nová verze Seznamu.cz, přestala blokace reklam zcela fungovat. Doplněk jsem nainstaloval znovu, ale filtry jsou blokovány :(. Takže nás pacholci zase dostali.

Petr Sanda
1
0

5.6.2015 13:04:54 Chrome vs. Mozilla

Zdá se mi, že mi tento doplněk funguje lépe ve Firefoxu než v Chromu. V Chromu přeci jen nějaké reklamy zůstaly. Čím to je?

Vlastik
0
2

13.3.2015 8:10:14 díky

díky mooooc ,bože to je neskutečná úleva ;)

eva
0
1
1 | 2 | 3 | 4
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš