1. září 2013 19:10

Víčkův srpen 2013

Jaký byl srpen 2013 pro vás?
3/43%Dobrý
7Hlasovalo

Srpen je pryč, a jelikož to byl poslední měsíc prázdnin, tak i ty jsou v pr... Je to vážně hrozný, jak ten čas letí. Zítra 2. září opět začíná škola a já nastupuju do čtvrtého ročníku střední školy. Od září budu mít práce až nad hlavu - vlastně kdyby se někdo postavil na moji hlavu, tak by ta práce byla i nad jeho hlavu.

Jak určitě víte, čtvrtý ročník je poslední na střední škole, a celá střední škola je zakončená maturitou, a ta mě příští rok čeká. Učení mi naštěstí většinou jde, tak se jí tolik nebojím, až na češtinu, konkrétně na literaturu. Proto jsem si dal předsevzetí, že každý týden si budu hledat informace o jedné knížce (máme jich mít 20).

Další maturitní věcí, kterou se budu od září zabývat, je závěrečný projekt - já jsem si naštěstí vybral programování, tak je to v podstatě v suchu - akorát to musím udělat. Kdybych měl sestavovat něco elektronického, tak nevím, nevím.

A samozřejmě nesmím zapomenout na nedokončené placené programování a Elfánii. Abych se z toho nezbláznil, napadlo mě si udělat rozvrh. Na rozdíl od školního je na všechny dny v týdnu a místo hodin tam jsou čtyři časové úseky. Do každého políčka jsem napsal, co budu danou část dne dělat a když jsem se na to pak podíval, řekl jsem, že to nebude až tak hrozné. Našel jsem si spoustu času na Elfánii a dokonce tam nechybí ani zábava - Minecraft a TV. Po tom se mi trochu ulevilo.

Moje tvorba v srpnu

Vraťme se zpět k srpnu a pojďme se podívat, co jsem za srpen udělal. Když to tak vezmu, dá se vlastně říct, že jsem neudělal skoro NIC. Ale ne, až tak hrozný to nebylo. Hodně jsem pracoval na placeném programování a taky hrál Minecraft. Samozřejmě nesmím zapomenout, že jsem byl týden v Chorvatsku. Na vlastní tvorbu bohužel moc času nezbylo, ale přece jsem si něco málo našel.

Osmisměrka z Chorvatska

Začnu hezky z prostředka. Říkal jsem si, že pokud budu mít v Chorvatsku čas (což jsem samozřejmě měl - co tam taky celý den dělat), tak budu pokračovat na WYSIWYG editoru. Nakonec jsem se k němu vůbec nedostal. Když jsem jednou na pláži luštil osmisměrku, tak mě napadlo si udělat vlastní ... ale to už je včetně osmisměrky v minulém článku, tak proč se opakovat. Nakonec jsem ji tam ani nestihl dokončit, tak jsem ji pak dodělával doma. Kdyby to bylo na mě, tak bych pravděpodobně osmisměrku stihl a možná i udělal něco na editoru, ale místo toho jsme s bráchou hráli Heroes V, protože s ním bylo jinak k nevydržení.

Editor WYSIWYG

Pracovat na něm jsem začal už v červenci a také jsem se o něm zmínil ve Víčkově červenci 2013. Programování je dost složité, což jsem i očekával. Vždycky když dořeším nějaký problém, tak se ihned objeví další, a tak musím řešit dál. Zatím se naštěstí nenaskytl žádný vážný problém, přes který bych se nakonec nedostal - i když jsem měl pár bezradných chvil.

Brzy se z toho stal stereotyp - objeví se chyba, snažím se jí opravit až se mi to nakonec povede a hned potom se objeví další chyba ... Časem jsem si všiml, že mě to omrzelo a už si na něj tolik času nenechávám. Proto jsem se rozhodl, že začnu opět pracovat na Elfánii a k editoru se budu postupně vracet a dodělávat ho.

Elfánie

K Elfánii jsem se vrátil před pár dny, takže jsem na ni zatím skoro nic neudělal. Dnes vám proto nepředstavím žádné novinky.

Je jasné, že ve verzi 2.0a8 nebude WYSIWYG editor. V této verzi přibude jedna nová funkce fronty a proto ji nyní předělávám do OOPečka, aby se mi dobře dělala. O jakou funkci se bude jednat vám zatím neprozradím, počkejte si za měsíc.

Závěr

A je tu závěr článku spolu se závěrem letních prázdnin. Je neděle 1. září a já se při psaní posledních slov článku dívám z okna na západ slunce. Je konec posledních letních prázdnin před maturitou! To bude hrozné, až mi to dojde.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš