22. července 2011 14:16

Návod na Solitaire Klondike

Hra Solitaire Klondike je jedna z nejznámějších solitérních karetních her. Svoji popularitu získala díky operačnímu sytému Windows, ve kterém je defaultně nainstalována (nemusí být ve všech verzích). Najdete ji zde: Nabídka Start -> Všechny programy -> Hry -> Solitaire. Můžete také zkusit mou javascriptovou verzi hry zde. Tento návod je použitelný na obě verze.

Cíl hry

Cílová políček

V pravém horním rohu se nacházejí čtyři políčka pro karty. Cílem hry je na tyto políčka naskládat čtyři balíčky karet tak, aby v každém byly karty pouze od jedné barvy (srdce, piky, trefy, káry) a aby byly seřazené podle hodnoty od esa (hodnota 1) až po krále (hodnota 13). Každá hra dohrát nelze.

Sloupce

Sloupce

V dolní části hry je sedm sloupců karet. Na začátku hry se karty rozdají tak, že v každém sloupci je stejný počet karet, jako je jeho pořadí (odleva). Vrchní karty se otočí lícem nahoru, zbytek zůstane lícem dolů. Mezi sloupci můžete přesouvat vrchní karty, které jsou otočené lícem nahoru. Kartu můžete přesunout pouze na takovou kartu, která má hodnotu o jednu vyšší, než přesouvaná karta, a má opačnou barvu (černá/červená). Můžete přesouvat i více karet najednou - karty chytnete za spodní kartu. Kartu můžete také přesunout do cílových políček. Když je navrchu sloupce karta otočená rubem nahoru, můžete ji kliknutím otočit. Pokud už ve sloupci není žádná karta, můžete na jeho místo přesunout krále.

Balíček

Balíček

V levém horním rohu se nachází balíček se zbylými kartami. Po kliknutí na balíček se otočí jedna nebo tři karty - to podle toho, jak máte hru nastavenou. Přesouvat můžete vždy jen vrchní kartu - buď do cílových políček, nebo do sloupců podle výšše uvedených pravidel. Když otočíte z balíčku všechny karty, tak se na místě balíčku objeví zelený kruh. Po kliknutí na něj se celý balíček vrátí zpět a můžete znovu obracet karty.

Solitaire na Víčko.cz

Dvojklik

Po dvojkliku na kartu se karta sama přesune na cílové políčko.

Pravé tlačítko

Po kliknutí kamkoliv ve hře pravým tlačítkem myši se všechny karty, které mohou, přesunou na cílová políčka a karty, které se mohou otočit, se otočí.

Skóre

Během hry se počítají body. Mé bodování a bodování ve Windows se liší. Zde je přehled:

  Win XP Win Vista/7 Víčko.cz
Čas (10s) -2 -2 -1
Otočení karty +5 +5 +5
Přemístění do cílového políčka +10 +15 +15
Přemístění z balíčku do sloupce +5 +5 +2
Otočení balíčku -20* 0 -10
Vrácení zpět -2 0 -3
Minimum bodů 0 0 neomezeno

* Pouze pokud z balíčku nepřesunete žádnou kartu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
12 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš