16. ledna 2013 15:01

Doba, kdy jsem začal kódovat

Dnes je 16. ledna, což je jedno z důležitých dat mé tvorby. Když prolistujete novinky na mém webu Víčko.cz, tak zjistíte, že přesně před třemi lety jsem tento web spustil a to pod doménou Víčko.IC.cz. Ovšem tak daleko ještě v tomto seriálu nejsem, abych o této události psal. Dnes píšu tento článek kvůli jiné události, o které se dočtěte dále. Takže se už nezdržujme a jdeme na to.

Návrat k tvorbě stránek

Minule jsem skončil tím, že mě tvorba stránek přestávala bavit. To bylo o letních prázdninách 2007. Změna nastala návratem do školy.

O informatice mě už nebavilo pořád hrát hry na SuperHrách, a tak jsem začal opět pracovat na eStránkách. Na stránky jsem přidal spoustu článků, ale více méně byly všechny o ničem. Rodiče mi naskenovali fotky třídy, takže jsem je také hned dal na stránky.

Nové logo

Druhá verze loga

Touto dobou přichází první remake loga. Druhá verze loga je v podstatě stejná, jako první, ale má 3D podobu. Jelikož jsem ho opět kreslil v Malování, tak nevypadá nic moc. I na podzim jsem stále střídal designy, možná ještě častěji než dříve, takže po několika změnách velikostí jsem ho musel vždy nahrát znovu, protože bylo tak rozmazané, jako by jste se na něj dívali přes hodně tlustou čočku.

BlueBoard

Na BlueBoardu je možné si vytvářet zdarma ankety, chaty, návštěvní knihy, fóra, RSS čtečky apod. Samozřejmě jsem to hned začal používat i na mých stránkách. Nejoblíbenější u mě byla anketa, na stránky jsem jich nakonec umístil několik desítek.

Používání této služby byl pro mě zlom, protože tehdy jsem se poprvé setkal s HTML. Vkládal jsem sice jen hotové kódy, ale byla to ta první kapka, ze které vzniklo moře.

Nezůstal jsem pouze u BlueBoardu, ale začal jsem kopírovat HTML kódy ze všeho možného. Pomalu jsem si začal HTML osahávat a pomalu jsem zjišťoval, kam můžu daný HTML kód vložit a kam ne.

Tohle sice dělá spousta lidí, kteří si tvoří web přes eStránky nebo podobnou službu, jenže já u pouhého kopírování nezůstal, ale o tom později.

Nekomerční program

Stále jsem měl na eStránkách program Zdarma, který byl pro mě docela omezený: nemožnost upravovat šablonu, nemožnost nahrávat soubory apod. Tehdy jsem po tom až tolik netoužil. Někdy koncem roku 2007 eStránky představili 4 nové šablony, které byly dostupné pouze pro platící uživatele (do té doby byly všechny zdarma). Od té chvíle jsem začal toužit po Nekomerčním programu. Ty nové designy sice nebyly nic extra, ale prostě jsem se chtěl něčím odlišit od ostatních.

K objednání jsem se odhodlal až 16. ledna 2008 (toto je právě to dnešní výročí - 5 let). Peníze jsem měl, zbývalo už jen přesvědčit rodiče, aby mi to zaplatili. Nakonec se mi je podařilo přesvědčit. Bůhví jak by to dneska s mojí tvorbou bylo, kdybych je tehdy nepřesvědčil.

Úpravy šablony

Hned po objednání jsem si nastavil šablonu G, která byla celá šedá. A jelikož se v nekomerčním programu dala upravovat, hned jsem se o to začal pokoušet. Během pár dní jsem si stránky tak vyšperkoval, až jsem se rozhodl, že s tím musím brzdit. Měl jsem flashové menu a tisíce blbostí v postranním sloupci.

Dlouhou dobu jsem se pokoušel zjistit, jak funguje CSS, ale pořád jsem na to nemohl přijít. Problém byl v tom, že jsem o něm přemýšlel jako o HTML. Proto mi bylo divné, že když jsem například pod menu vložil něco nového, tak se to na stránkách nijak neprojevilo. Jak funguje CSS jsem rozlousknul až po několika měsících.

Příště

Dnes to už ukončím a pokračovat budu v příštím díle. V dalším článku napíšu opět o hrách na Android.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš