25. září 2012 19:35

Tipy na Android aplikace 6

V dnešních tipech na androidí aplikace si představíme budík, který vás zaručeně vytáhne z postele (žádné řešení příkladů), aplikaci pro chatování s přáteli podporující mnoho protokolů, antivirus s funkcemi nejen pro vyhledávání virů, aplikaci pro geocaching a nakonec aplikaci pro ukládání map do mobilu.

Morning Routine - nezastavitelný budík

Morning Routine

Znáte to, každý den ráno vstávat do školy nebo do práce. Občas se vám ale tak nechce, že zaklapnete budík a vesele spíte dál a probudíte se za půl hodiny, kdy už bude pozdě. Tento problém vám pomůže vyřešit aplikace Morning Routine. V ní nepočítáte žádné složité příklady, aby jste se probrali, ale pro utišení budíku musíte vstát. A co se pro vypnutí budíku musí udělat? Stačí naskenovat čárový nebo QR kód. Ten si můžete buď dát pevný, tzn. že budík nepůjde vypnout jiným kódem než tím, který si předem nastavíte, a nebo si můžete zvolit možnost, že budík utichne naskenování jakéhokoliv čárového nebo QR kódu. Samozřejmostí je i klasický budík, který lze vypnout tapnutím na tlačítko, postupné zvyšování hlasitosti alarmu (s nastavitelnou dobu pro zvýšení na maximální hodnotu), nastavení opakování budíku (dny v týdnu) nebo výběr zvuku budíku. Snad jedinou nevýhodnou aplikace je, že ke skenování čárových kódů využívá aplikaci třetí strany - Barcode Scanner.

Na to, jak celá aplikace funguje, se můžete podívat v tomto videu:

Ikona Morning Routine Free
Morning Routine Free
Agens AS
Verze:
Velikost:
Cena:
1.13
904 kB
Zdarma
QR Kód
1.6+ 23.9.2012

IMO - ICQ, Skype, a další v jednom

IMO

Používáte často Skype nebo ICQ? Často cestujete a nosíte s sebou váš chytrý mobil? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, pak vězte, že aplikace IMO je pro vás ta pravá. Aplikace slouží primárně na chatování. Podporuje spoustu protokolů, např. ICQ, Skype, Google Talk, Yahoo, Jabber a mnoho dalších. Nemusíte tak mít na každý protokol jinou aplikaci, ale stačí vám jedna aplikace - IMO. Aplikace obsahuje 3 hlavní záložky (Chats, Contacts a Me), takže je velmi přehledná. Za velkou výhodu aplikace považuji, že více účtů může být přihlášeno zároveň, podporu mnoha protokolů, implementaci smajlíků a také upozornění na nové zprávy v notifikační liště a zvukem (pokud je aplikace minimalizována). Možná se taky ptáte, proč jsem přešel z již recenzovaného Meeba na IMO. Meebo nepodporuje Skype a jelikož ho koupil Google, bude se v blízké době rušit.

Ikona imo instant messenger
imo instant messenger
imo.im
Verze:
Velikost:
Cena:
2.7.5
3.9 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 24.9.2012

Zoner AntiVirus - antivir s mnoha funkcemi

Zoner AntiVirus

K čemu slouží antivirus snad ani nemusím říkat, ale přesto - je to aplikace pro vyhledávání virů. V čem však spočívá výhoda této aplikace? Není to jen obyčejný antivirus, ale skrývá mnohem více funkcí. Dokáže spravovat procesy, zobrazit oprávnění aplikací, odeslat šifrovanou zprávu, blokovat volání nebo zprávy, anebo ovládat mobil na dálku (např. při ztrátě nebo odcizení). V aplikaci se dá také naplánovat sken, např. každý den ve 21:00. Ovšem aplikace, které nainstalujete, prověří tento antivirus ihned.

Ikona Zoner AntiVirus Free
Zoner AntiVirus Free
ZONER, Inc.
Verze:
Velikost:
Cena:
1.6.3
1 MB
Zdarma
QR Kód
2.1+ 24.9.2012

c:geo - chytrý geocaching

c:geo

Pokud znáte dobře mé záliby, víte, že rád programuji. A mezi mou další zálibu patří geocaching. V geocachingu jde vlastně o "hledání pokladu". Tím pokladem jsou tzv. kešky (cache) ukryté po celém světě (i v Česku a dokonce i po vesnicích, umístit kešku totiž může úplně každý člověk). Na Geocachnig.com si zjistíte souřadnice a jdete hledat. Aby jste našli přesné místo podle souřadnic, budete potřebovat buď skvělý orientační smysl a dobrou paměť, nebo GPSku. Jako GPSka vám může velmi dobře posloužit váš chytrý mobil s aplikací c:geo. Aplikace obsahuje dynamickou mapu, pomocí které si můžete najít kešky ve vašem okolí přímo na mapě (Google Maps nebo OpenStreetMap), kompas pro navigování přímo ke keši (ovšem nezdá se mi, že by byl nějak přesný) a vyhledávání keší podle souřadnic, adresy, geokódu a dalších parametrů. V aplikaci nechybí ani prohlížení keší včetně popisku, hintu (nápovědy) a také logbooku, do kterého lze skrz aplikaci i zapisovat. Také oceňuji, že keše lze ukládat offline, takže nemusíte mít mobilní internet, aby jste se mohli na keš podívat. Jediné, co bych aplikaci vytknul, je, že mapy se nedají ukládat offline (ukládají se pouze statické mapy, které jsou (alespoň mě) k ničemu), takže si bude muset poradit při hledání bez nich (pokud samozřejmě nemáte mobilní internet). Ale na druhou stranu, možná, že by tuto funkci autoři rádi přidali, ale podmínky Googlu jim to neumožní.

Ikona c:geo
c:geo
c:geo team
Verze:
Velikost:
Cena:
2012.08.15
2.7 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 25.9.2012

Locus - offline mapy

Locus

Když jsem psal o tom, že si budete muset poradit při geocachingu bez map, pokud nemáte mobilní internet, tak jsem tak trošku kecal. Řešení totiž existuje a je velmi elegantní. Tím řešením je aplikace Locus. Locus je aplikace vhodná pro turistiku (tedy i geocaching) a její velmi velkou výhodou je, že dokáže ukládat mapy (za zmínku snad stojí jen OpenStreetMap, ostatní příliš neznám) a bez přístupu k internetu je zobrazit. Podporuje dokonce i samotnou aplikaci c:geo, o které jsem psal výše, takže po nainstalování si můžete zobrazit keše v Locusu bez zdlouhavého opisování souřadnic. Locus dokáže mimo jiné také zobrazit údaje ze satelitů (GPS), tedy přesné souřadnice, nadmořskou výšku a rychlost (km/h). V kombinací s aplikací c:geo je Locus pro geocaching jako dělaný.

Ikona Locus Free
Locus Free
Asamm Software, s. r. o.
Verze:
Velikost:
Cena:
2.6.3
6.6 MB
Zdarma
QR Kód
2.1+ SD 25.9.2012

Obrovskou nevýhodou Locusu je absence Google Maps (neříkám, že třeba OpenStreetMap jsou špatné mapy, ale k mapám od Googlu mám přece jen bližší vztah). To se dá vyřešit jednoduchým addonem/aplikací se jménem Locus - addon Map Tweak. Ten má údajně zdvojnásobit počet map v Locusu, ale pro mě bylo hlavní, že přidává již zmiňované Google Maps. Díky tomuto addonu nemám, co bych Locusu vytknul.

Ikona Locus - addon Map Tweak
Locus - addon Map Tweak
MjK
Verze:
Velikost:
Cena:
1.8.1
254 kB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 25.9.2012

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

14.10.2012 12:30:16 GEO

Yes ... C:Geo používám taky ,ale v těch mapách se nevyznám ... takže díky za doporučení Locusu ...

TomPayda
2
1

25.9.2012 22:11:50 :(

Taká smola, že nemám mobil s Androidom... :(.

benko
4
1

25.9.2012 20:07:30 Re: Geocaching

Tak zkus, co ti v tom brání? :D

SuperMartas
2
1

25.9.2012 20:06:02 Geocaching

Sakra, pořád mě to čím dál více láká zkusit ten geocaching... :)

Grelek
1
1
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš