22. dubna 2012 17:17

RSS čtečka - recenze

Používáte RSS čtečku?
14Hlasovalo

Dnes napíšu svoji první recenzi. Bude na SuperMartasovu RSS čtečku. Snad se vám bude líbit a SuperMartase příliš neurazím ...

Já a RSS

Na svém webu Víčko.cz jsem si vytvořil svůj RSS kanál již druhý den jeho existence. Byl totálně nevalidní, sice ho čtečky jakž takž braly, ale byla to hrůza. Ano, ta hrůza přetrvává dodnes, ovšem již pracuji na nápravě.

Žádnou RSS čtečku jsem v životě nepoužíval. K používání čtečky mě přivedl až SuperMartas se svojí čtečkou. Zkusil jsem si tam dát kanály ze svých webů (celkem 16) a od té doby čtečku používám.

Používání čtečky má své výhody. Nemusím procházet všechny weby a dívat se, jestli není něco nového. Navíc o novinkách vím jako první. Má to ale i své nevýhody. Když si přečtu novinku mezi prvními, většinou tam ještě přede mnou nikdo nestihl vložit komentář, takže si nemůžu přečíst názory ostatních. No a nakonec: surfování po internetu je nuda, když vím, že nikde není nic nového. Ale zase mám čas na programování ...

RSS čtečka

Ikona

Dnes vyšla RSS čtečka. Já ji testuju již několik týdnů, protože mi SuperMartas pravidelně posílá alfaverze.

Mimo RSS podporuje i méně používaný typ kanálů Atom. Čtečka tedy podporuje RSS v0.91, v0.92 a v2.0 a Atom v1.0.

Okno programu je rozděleno na tři části: vlevo se nachází seznam všech kanálů, které odebíráte, vpravo nahoře jsou zobrazeny položky vybraných kanálů a vpravo dole se nachází detail aktuálně vybrané položky.

Screen

Každá akce v programu lze provést hned několika různými způsoby: označení, přes hlavní nabídku, přes kontextovou nabídku a samozřejmě nechybí ani klávesové zkratky. Za to autor získává můj obdiv.

Ve čtečce lze mnoho věcí nastavit, jako spuštění při startu počítače, spouštět minimalizovaně do oznamovací oblasti, minimalizovat tam po kliku na Zavřít nebo Minimalizovat, ukládat velikost a rozložení okna a samozřejmě nechybí nastavení periody kontroly nových položek. Pokud máte program minimalizovaný, o nových položkách vás informuje bublina.

Nastavení 1 Nastavení 2 Nastavení 3

Čtečka obsahuje také kontrolu aktualizací. Pokud existuje novější verze, nabídne vám její stažení.

Další plus bych viděl v tom, že čtečka zobrazuje obsah položek v HTML, takže v položkách může být formátovaný text, odkazy a dokonce i obrázky. Ovšem nevím, jak to vypadá, když autor kanálu dělá s HTML psí kusy. No ale kdo by chtěl od takových odebírat RSS ...

Abych nebyl pouze u té chvály, nelíbí se mi zobrazování ikonek RSS u kanálů, protože pak může uživatelům připadat, že by se mohla tato ikonka dát změnit, jenže žádná taková možnost ve čtečce neexistuje ...

Myslím, že je to velmi kvalitní program a autor má velký prostor pro další verze. Snad si tento prográmek najde místo, když existují webové čtečky, kterým uživatelé dávají přednost.

Hodnocení

Celkové hodnocení
9 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

5.5.2012 13:00:28 Re: RSS

Pokusím se s tím něco v další verzi udělat ;-)

SuperMartas
2
1

1.5.2012 12:59:27 RSS

Používam RRS čítačku, ale iba webovú :-) Tá je podľa ma lepšia na používanie. A je tam aj možnosť odoberať komentáre napríklad na wordpresse čo sa mi veľmi hodí. Tento program som skúsil a nemám nič proti. Akurát tie ikonky, namiesto toho by tam SM mohol dať Favicon.ico toho daného webe ;-)

Well
3
2

24.4.2012 18:19:39 Re: Re: Recenze

:D Asi, jsi to správně nepochopil[!] :D

NobodyKnows
3
4

24.4.2012 11:16:52 Re: Recenze

Proč na svůj program? Recenze se dělají na cizí programy, ne na vlastní ;-)

SuperMartas
3
4

23.4.2012 22:21:20 Recenze

Pro SM. Jen tak pro zajímavost...  Zkus napsat taky recenzi na svůj program. ;)

FredieCZ
4
4
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš