1. ledna 2015 19:00

Víčkův rok 2014

Jaký byl rok 2014 pro vás?
2/67%Dobrý
3Hlasovalo

Mé plány na minulý rok byly tyto. Psal jsem, že chci být tentokrát při plánování realista. A co jsem byl? Ano, opět optimista, s realismem mi to nějak nevyšlo...

Mé plány

Nejdříve napíšu o tom, jak to dopadlo s mými plány (samozřejmě většina věcí dopadla úplně jinak, než jsem plánoval).

Maturita

Tento plán jsem díky bohu splnil. A nejen to - daleko lépe, než jsem čekal. Věděl jsem, že maturitu určitě udělám - když ne já, tak kdo pak? Ale samozřejmě jsem nějaké pochyby měl. Dokud to není černé na bílém, tak se pořád může něco zvrtnout... Ale že ji udělám tak dobře, že budu mít vyznamenání? Tak to mě opravdu ani ve snu nenapadlo... No vlastně jednou mě to napadlo. Když jsem měl ústní maturitu za sebou a čekal na výsledky. Ale okamžitě jsem tu možnost zavrhl.

Dokončení placeného programování

No jak se to vezme... To, co jsem měl tehdy na mysli, zatím dokončené není, ale zase to není tolik moje vina - já bych to klidně dodělal, ale zadarmo? Ne. Viz Něco mě trápí... a Víčkův konec roku 2014.

Navíc si vymyslel další dva projekty. Jeden je téměř hotový (čekáme, co bude z jeho strany), druhý je dokončený, ale zatím jsem dostal pouze osminu odměny. Hlavně, že na tom už vydělává...

Ano, nemusíte to psát do komentářů, jsme blbí...

Elfánie

:D Ani řádek za celý rok. Navíc jsem se rozhodl vývoj přerušit. Na dobro? Asi ano, ale pořád se to může ještě změnit (šance tu je).

Neplánováno

Na začátku roku mě něco popadlo a začal jsem se učit C++. Po chvíli mě to přešlo, ale těsně před maturitou mě to opět chytlo a nepustilo mě to do teď. Možná to byl důvod ukončení vývoje Elfánie, možná pouze záminka. O tom se dozvíte víc v článku, který chystám už asi dva měsíce. Ale zatím to musí počkat, před ním mají dva jiné články přednost. První část už vyšla a můžete si ji přečíst zde.

Spolu se SuperMartasem jsme v C++ začali pracovat na novém společném projektu, který bude o dost větší, než nová verze Elfánie, a myslím, že u něj zůstaneme minimálně několik let. O co se jedná, je zatím tajné, a nehodláme o tom mluvit do té doby, než budeme moct ukázat něco, z čehož vám spadne čelist.

Závěr

Jak vidíte, i když se člověk snaží být realistou, i tak nemůže správně předpovědět budoucnost. I kdybych se držel přesně svých plánů, pořád tu je mnoho okolností, které mohou celé plánování zhatit (viz (ne)placené programování). Jenže se nemůžeme přesně držet plánů, které jsme si dali na začátku, neboť bychom se připravili o možnost posunout se někam dál. Protože vždy toho víme o něco víc, než kolik jsme toho věděli včera, a podle toho své plány neustále měníme (viz Elfánie).

No a to by k minulému roku mohlo být vše. Nemůžeme dlouze vzpomínat na minulost, protože nám uteče přítomnost, ve které jsme se mohli snažit o přiblížení se k vysněné budoucnosti. Ovšem nesmíme na minulost zapomínat, neboť z ní můžeme čerpat zkušenosti, které nám pomohou neopakovat naše chyby.

Jsem začal nějak filozofovat :D


Tento článek měl už vyjít včera, ale nějak jsem jeho dopsání pořád odkládal, až jsem na něj zapomněl a když jsem si vzpomněl, tak už na to nebyl čas.

Ještě jsem na minulý rok plánoval Víčkovy plány, ale to také nevyšlo, ty vyjdou pravděpodobně zítra.


PS: Úplně jsem se zapomněl zmínit o mém maturitním projektu - o Kalendáři. Ale ono je to vlastně jedno, vy tento můj projekt také naprosto ignorujete - pouhé 4 registrace od spuštění! To je po více jak 7 měsících... no řekněme trochu málo... Když nad tím tak přemýšlím, možná i to přispělo k přehodnocení mých plánů s Elfánií...

Hodnocení

Celkové hodnocení
2 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš