5. května 2013 7:16

Víčkův duben 2013

Jaký byl duben 2013 pro vás?
3/43%Dobrý
7Hlasovalo

Další měsíc opět za námi. Proboha, jak ten čas letí ... Člověk se ani nestačí ohlédnout a už mám psát další měsíční článek. Mě už neutíkají jen dny volna, mě utíká všechno - jako by bylo čím dál méně času.

Co zvláštního se tento měsíc stalo? Začalo jaro, konečně! Po té nekonečné zimě jsem už moc nedoufal. Akorát jsem si nevšiml nějakého přechodu: zima, zima, zima a najednou: teplo. To se jako teď bude měnit počasí schodově? No ale to je jedno, hlavně že už není ta zima!

Co se týče mé tvorby, tak na Blogerech to opravdu nevypadá dobře - za celý měsíc vyšel pouze jeden článek pod mým jménem. Důvodů to mělo několik: nebyl čas, nebyla nálada nebo na to nebyl klid. Prostě bohové nepřáli a takto to dopadlo ...

Ovšem co se týče práce na nové Elfánii, jsem spokojen. V dubnu jsem dokončil verzi 2.0a5 a 1. května jsem ji nahrál testerům. Dejme si nadpis a pojďme se na to podívat podrobněji:

Elfánie v2.0a5

Okno oblasti

Jak jsem psal minule, v této verzi je hlavní novinkou výprava. Výprava je vylepšený lov ze staré Elfánie. Chodit na výpravy lze v oblastech jako les, poušť, hory apod. Po kliknutí na tlačítko Výprava v okně oblasti se vám zobrazí okno oblasti, ve kterém je mapa dané oblasti a na políčkách jsou zobrazení případní nepřátelé, kteří se v této oblasti nacházejí. Čísla u nepřátel značí jejich úroveň.

Jít na výpravu

Výpravu lze začít na jakémkoliv políčku v oblasti, ale doporučuji jít na výpravu tam, kde je nepřítel, protože cílem výpravy je vyhrát co nejvíce soubojů nad nepřáteli, abyste dostali co největší odměnu. Můžete bojovat i s nepřáteli, kteří se nachází na jiných políčcích stejné oblasti, ale s rostoucí vzdáleností klesá šance.

Délku výpravy si můžete zvolit 6 až 30 minut a podle toho vás bude stát energii, jako u výcviku. Výprava ale stojí pouze energii a čas, ne zlato.

Zpráva z výpravy má podobnou strukturu, jako zpráva z výcviku. Výprava probíhá stejně jako výcvik po minutových kolech a také jde prodloužit, nebo ihned zrušit.

Zpráva je rozdělena do tří částí pomocí záložek. Jako první zmíním záložku úplně napravo: Aktuální nepřátelé.

Zpráva z výpravy - Aktuální nepřátelé

Jak název napovídá, jsou zde zobrazení nepřátelé, kteří se nachází v oblasti právě teď. Před koncem výpravy můžete měnit svůj postoj vůči jednotlivým nepřátelům. Postoje jsou čtyři: Lovit, Stopování, Nevšímat si a Dávat si pozor. Podle postoje se zvyšuje Nebezpečí a Stopování. Stopování znamená, jak blízko jste k vystopování nepřítele. Nebezpečí naopak znamená, jak se nepřítel blíží k vám. Pokud jedna z hodnot dospěje ke 100%, dojde k souboji. Útočník je ten, kdo našel druhého. Po souboji se tyto hodnoty vrátí opět na nulu.

Zpráva z výpravy - Kola

Záložka Kola je výchozí. Dozvíte se, kolik zlata, zkušeností a proslulosti jste dostali za dané kolo a celkem. Podobně jako u výcviku můžete procházet jednotlivá kola pomocí slideru. Nechybí tu ani motivace a štěstí, které fungují stejně jako u výcviku. Motivace se nazývá Motivace k dobrodružství a bude společná pro výpravu a lov. Pod tím je stejná tabulka, která je v záložce Aktuální nepřátelé, která ukazuje, jak na tom byli nepřátelé v daném kole.

Zpráva z výpravy - Souboje

Poslední záložkou jsou souboje. Je tu tabulka soubojů, ve které je s kým a v jakém kole jste bojovali a také odměna, kterou jste za souboj dostali. Dokonce si můžete otevřít i podrobnou zprávu ze souboje, která vypadá stejně, jako u PvP soubojů.

Verze 2.0a6

Nyní pracuji na další verzi v pořadí a6. S touto verzí přijde soubor menších novinek. Jejich počet se bude odvíjet podle toho, jak to budu stíhat, protože tuto verzi nechci dělat déle než 3 až 4 týdny. Zatím jich mám vymyšlených 6, tak uvidíme.

Závěr

Pro ty, kteří čtou o nové Elfánii poprvé, znovu připomínám, že můžete navrhovat názvy světů, měst a vesnic. Za každý návrh jsem vděčný. Formulář naleznete zde:

v2.elfanie.cz

Jestliže se chcete zúčastnit uzavřeného testování, stačí odpovědět na otázky v dotazníku. Nemusíte znát správnou odpověď na všechny otázky, stačí mi, když odpovíte alespoň na nějaké, ale pokuste se odpovědět na co nejvíce otázek a co nejpřesněji. Na kvalitě odpovědí záleží pořadí, ve kterém vybírám nové testery. Dotazník naleznete zde:

v2.elfanie.cz/chci-se-zucastnit-testovani


Dotazy a připomínky samozřejmě do komentářů.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

5.5.2013 19:46:44 O tom náhlom oteplení

Jar a jeseň, boli ste skvelé, ale odchádzate! :D

Benko
0
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš