30. března 2013 12:52

Víčkův březen 2013

Co říkáte na počasí?
11Hlasovalo

Jaký byl březen 2013 pro vás?
3/30%Dobrý
10Hlasovalo

Čím bych měl dnes začít? Tak třeba počasím. Taky už vás štve? Už mělo začít jaro a stále nic ... Pořád mráz a sníh. Pokaždé, když znovu napadne sníh, tak si v duchu říkám, že už je to snad na naposledy a on za pár dní zase napadne znova ... Letos se asi s jarem nepočítá ...

Tento Víčkův měsíc píšu ještě před koncem měsíce, to proto, že mám prázdniny (jako všichni ostatní školáci), a tak mám klid na psaní. Ono se toho už do konce měsíce moc nestane, o čem bych měl napsat, a kdyby náhodou ano, tak o tom napíšu za měsíc.

Minule jsem vám slíbil na březen nový seriál a zatím nic nevyšlo. Za to se vám omlouvám, nějak jsem se k tomu nedostal. Ale nebojte, už jsem ho začal připravovat.

Hned ze začátku března jsme měli jarní prázdniny. Myslel jsem si, že při nich napíšu nějaké články, ale nakonec na to nedošlo, protože jsem byl nemocný. To je prostě zákon schválnosti - když chodím do školy, tak jsem zdravý jako rybička, ale jakmile mám být týden doma, tak musím něco chytit ...

Momentálně jsou velikonoční prázdniny a naštěstí mi je dobře.

Elfánie

Jak jsem na tom se svoji tvorbou? Snad dobře ... Udělal jsem toho dost, ale jestli toho bylo více nebo méně, než obvykle, to nevím, to bych si musel čas strávený programováním Elfánie stopovat. Tak se pojďme podívat na to, co jsem naprogramoval.

Verze 2.0a4 - Liga

Tuto verzi dostali testeři už 16. března. Sliboval jsem ji na první půlku března a slib jsem dodržel - nahrál jsem ji dopoledne a střed března byl v poledne. Hlavní novinkou v této verzi byla liga.

Liga je v nové verzi opět promyšlenější. Ve staré verzi byla pouze jedna liga, v nové je jich mnoho. Jsou dva druhy lig - krajská a světová. Jak jejich názvy napovídají, krajské ligy se mohou zúčastnit hráči nacházející se v příslušném kraji a světové všichni hráči na světě. Pokud opustíte kraj, okamžitě bude zrušena veškerá účast v krajských ligách.

Ligy jsou dále rozlišeny podle úrovní (1 - 10, 1 - 20, 1 - 30, 11 - 40, 21 - 50 ...) a opět se jich mohou účastnit pouze hráči, kteří mají danou úroveň. Pokud se vám zvýší úroveň a už nebudete splňovat podmínku pro účast v lize, bude vaše účast zrušena.

Když to spočítáte, budete se moci účastnit až šesti lig najednou. Ano, budete si moct zvolit, jakých lig se budete účastnit. Po registraci se nebudete účastnit žádné ligy. Změnit účast v ligách bude možné jednou za 24 hodin. Takto vypadá výběr lig:

Výběr lig

Samotná liga vypadá velmi podobně lize ve staré verzi:

Liga

Vyzvat můžete někoho, který je pět míst před vámi. Pokud vyhrajete, tak si s ním vyměníte místo. Je tu také odměna, kterou opět získáte, když vyhrajete. U každého hráče máte jinou odměnu. Ta se počítá podle čtyř koeficientů: pořadí, úrovně, obtížnosti a dynamický. Dynamický se mění průběhem času podle toho, jestli hráč vyhrává, nebo prohrává v soubojích.

Pokud se dostanete na první místo, budete dostávat každou hodinu odměnu a každých 12 hodin dostanete navíc 1 diamant.

Souboj v lize stojí na rozdíl od normálního souboje pouze 4 energie. Vyzvat hráče v lize můžete pouze, pokud máte prázdnou frontu. Je to z toho důvodu, že pořadí v lize se může měnit a než byste se dostali k souboji, tak by mohl mít soupeř úplně jiné pořadí. Možná to později vyřeším jinak, ale zatím je to takto.

Vyzvat hráče

Určitě jste si všimli, že v okně ligy je ještě třetí záložka Vyzvat hráče. Tato záložka nesouvisí s ligou, ale můžete si zde vyhledat hráče pro klasický souboj. Vždy se vyhledají tři hráči, kteří splňují zadané podmínky - vzdálenost a obtížnost. Každé hledání stojí tolik zlata, jakou máte úroveň, nebo jeden diamant.

Vyzvat hráče
Verze 2.0a5 - Výprava

Vývoj této verze je v plném proudu, takže ji dnes pouze nakousnu.

Nová podoba okna pozice

No nová podoba, jestli se o té předešlé dalo říci, že to byla podoba. Dříve v okně pozice byla jen jedna věta a odkaz na cestování. (Je tam ještě záložka s hráči, ale o ní řeč není.)

Takto vypadá okno pozice nyní:

Okno pozice

Na nové podobě jsem začal pracovat už ve verzi 2.0a4, v této verzi už moc změn neprodělala. Přibyly zde kompletní popisy oblastí (zatím jsem je jen zkopíroval ze staré Elfánie, takže je nejspíš budu ještě měnit) a obrázek oblasti. Dále tu je kromě odkazu na cestování i časomíra odpočítávající do doražení na tuto pozici.

Ve verzi 2.0a5 tu ještě přibylo tlačítko na výpravu, ale o té vám povím příště. Pro ochutnávku: Výprava bude vylepšený lov ze staré Elfánie, ale v nové verzi bude také lov, jenže ten bude trochu o něčem jiném, než-li výprava.

Označení políček na mapě

A teď ještě malá vychytávka na závěr, kterou jsem naprogramoval v posledních dnech. Na mapě jsou nyní vyznačena políčka, na které cestujete. Fialová - políčko, na kterém se nacházíte, modrá - políčko, na které cestujete, žlutá - políčko, na které budete cestovat.

Označená políčka

Závěr

Pro nové čtenáře opět připomínám, že můžete navrhovat pro Elfánii názvy světů, měst a vesnic. Za každý návrh vám budu vděčný. Formulář naleznete zde:

v2.elfanie.cz

Jestliže se chcete zúčastnit uzavřeného testování Elfánie, stačí odpovědět na otázky v dotazníku. Nemusíte znát správnou odpověď na všechny otázky, stačí mi, když odpovíte alespoň na nějaké, ale pokuste se odpovědět na co nejvíce otázek a co nejpřesněji. Na kvalitě odpovědí záleží pořadí, ve kterém vybírám nové testery. Dotazník naleznete zde:

v2.elfanie.cz/chci-se-zucastnit-testovani


Dotazy a připomínky opět směřujte do komentářů.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

30.3.2013 18:09:08 Re: java

S Javou v nejbližší době nic nebude. Mám rozpracovanou Elfánii a navíc pořád programuju za peníze, takže na to dělat něco dalšího opravdu není čas.

Víčko
2
0

30.3.2013 18:02:22 java

Nedávno jsi psal, že se chceš učit Javu. Jak jak daleko ? Dočkáme se nějakých aplikaci ?

artorie
0
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš