22. března 2012 15:14

Doména SuperMartas.cz

V úterý, 13. března 2012, jsem se dozvěděl, že za dva dny bude registrátor domén Active 24 prodávat českou doménu jen za 15 korun (s DPH 18 Kč), a tak lákavé nabídce jsem prostě nemohl odolat. V tomto článku se dozvíte něco o mé nové doméně, SuperMartas.cz.

Lákavá nabídka netrvá dlouho

Když jsem v úterý přišel domů, jako obvykle jsem si četl novinky z RSS kanálu. Když jsem se na portálu Žive.cz (celá zpráva) dozvěděl o této akci, ihned mě zaujala a řekl jsem si, že budu mít prostě vlastní doménu za každou cenu. Jak už to tak bývá, něco, co je velmi lákavé a levné, nevydrží na trhu příliš dlouho a co je 6x levnější už vůbec ne. Zřejmě jsem si naivně myslel, že si příjdu odpoledne v pohodě domů a akce bude ještě stále trvat (akce měla trvat celý den). Jenže po příchodu už na mě čekala nemilá zpráva, a sice že akce byla pro velký zájem ukončena předčasně (ono taky půl miliónu jako dárek není levná záležitost), takže jsem si už mohl nechat o doméně za 15 Kč jen zdát.


Akce doména za 15 Kč ukončena

I když jsem měl smůlu, doménu nakonec mám

Taková smůla jako by mi vrazila kudlu do zad. Kdybych si ji registroval hned ráno, ... Kdyby, kdyby...

Jak jsem napsal výše, doménu jsem prostě moc chtěl, a proto jsem tedy přešel k nejlevnějšímu (a velmi známému) registrátorovi - forpsi.com. Forpsi prodává domény za 90 Kč (s DPH 108 Kč) a tím se stává nejlevnějším registrátorem na trhu. Po zaplacení nebyla doména ihned přístupná (nebyla ani ve WHOIS), dokonce jsem musel čekat do dalšího dne, ale nejspíše to bylo tím, že platby ověřují pracovníci a v době, kdy jsem ji objednával, již zřejmě nepracovali.


Ceny domén na forpsi.com

Hostingem zůstává Endora

Freehosting Endora

I přes nabídku hostingu u Víčka, který má u forpsi virtuální hosting (což znamená vyšší výkon, nezobrazuje se mu žádná reklama, má neomezený traffic, ad.), jsem zůstal i nadále u Endory. Na Endoře se mi tak otevřely nové možnosti, např. zvýšil se mi traffic z 5GB/měsíc na 15GB/měsíc, můžu mít e-mail(y) ve tvaru cokoliv@supermartas.cz (budu to dělat stejně, jako Víčko psal ve svém článku Únor 2012), ad.

Nový e-mail

Kterou adresu si mám vybrat?
3/50%admin
1/17%info
0/0%pcmann
1/17%Jinou
6Hlasovalo

Když už jsem si pořídil vlastní doménu, proč k tomu nepřidat e-mail? Problém spočívá v tom, které jméno si vybrat. Nejvíce se mi zamlouvá adresa admin@supermartas.cz, ale chtěl bych se zeptat vás, čtenářů, které jméno si mám vybrat. Hlasovat můžete v anketě napravo.

Pokud máte zájem, napište do komentářů a já zpřístupním registraci, takže si budete moci vytvořit vlastní e-mail na doméně supermartas.cz.

Poznámky k anketě:

  • Možnostmi číslo 2 - 6 (tj. "admin", "supermartas", "info", "pcmann" a "pcmartas") se myslí adresy ve tvaru možnost@supermartas.cz
  • Pokud vyberete možnost 7 (tj. možnost "Jinou"), napiště, prosím, do komentářů, kterou bych si měl místo nabízených zvolit.

SuperMartas.jecool.net stále funkční

Možná se ptáte, co bude se SuperMartas.jecool.net. Na této doméně už neexistuje žádný obsah, ale pouze přesměrování na SuperMartas.cz (popravdě jsou na doméně ještě nějaké soubory, které upřesňují přesměrování). SuperMartas.jecool.net budu držet, co nejdéle to půjde, ale doporučuji vám zvyknout si na novou adresu, protože toto držení domény je v rozporu s podmínkami použití (odstavec 4 řádek d), ovšem pochybuji, že by se našel nějaký zájemce o tuto doménu.


SuperMartas.cz

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš