31. prosince 2013 17:37

Víčkův rok 2013

Jaký byl rok 2013 pro vás?
4/80%Dobrý
5Hlasovalo

Ani jsem se nestihl otočit a už píšu dálší Víčkův rok. Dnes je 31. prosince, 365. a tedy poslední den roku 2013. Přijde mi to, jako kdyby to bylo včera, když bylo 31. prosince 2012 a já zahájil uzavřené testování alfaverze nové Elfánie.

Před rokem vyšel článek Víčkovy plány na rok 2013. Dnes se podíváme na to, jak moje plány vyšly, respektive nevyšly.

Elfánie v2.0

Elfánie v2.0

Rok 2012 jsem zakončil zahájením uzavřeného testování verze 2.0. Od té doby jsem cca každý měsíc vydával nové verze (2.0a1, a2 ...). Během toho jsem tam přidal spoustu novinek jako např. PvP souboje, ligy, výpravy, předměty apod. (o tom se rozepisovat nebudu, už toho bylo napsáno dost). Během půlroku jsem k testování přizval asi 15 testerů.

První půlrok šlo programování velmi dobře, jenže potom přišly povinnosti a do konce roku jsem už udělal pouze jednu verzi a to ještě byla bez viditelných změn - pouze přepracování kódu.

Placené programování

Od zimy jsem začal dělat na novém projektu, který stále není hotov. V červenci se ke mně přidal SuperMartas a práce šla hned více od ruky. Také proto, protože jsme nasadili Nette Framework, který velmi zjednodušuje tvorby webů. Mě osobně ale moc nevyhovuje - příliš přísně mi říká, co a jak mám dělat, a to se mi nelíbí, rád si dělám věci po svém. Proto ho ve svých vlastních projektech používat nebudu.

Maturitní programování

Příští rok mě čeká maturita, už aby byla za mnou ... Druhým rokem je na naší škole k maturitě navíc tzv. Závěrečný projekt, na kterém máme ukázat vlastní iniciativu a něco vytvořit. Zadání jednotlivých prací psali učitelé, ale nám v květnu dali možnost si vymyslet svá, čehož jsem samozřejmě využil. Co jsem si vybral, vám zatím neprozradím, na to přijde čas po maturitě, až budu tento projekt zveřejňovat.

Dnes možná i trochu lituju toho, co jsem si vybral, protože kdybych si vybral například nějakou JavaScriptovou hru, tak by byla práce jednodušší, rychlejší a bylo by to něco hýbajícího se. Ale zase na druhou stranu bych nemusel vymýšlet takové algoritmy, jako vymýšlím u tohoto, a co bych potom psal do dokumentace? V zadání máme max 10 stran, což znamená, jak nám učitel vysvětlil, 10 až 15 stran. A do toho se počítá pouze čistý text, ne obrázky, přílohy nebo ukázky kódu.

Vesmír

Vesmír

Dělám na tolika věcech, že nevím, na které mám dělat dřív. Na žádnou nemám tolik času, kolik bych chtěl. A přesto si najdu čas, abych si vymýšlel další.

Příkladem je aplikace Vesmír. Jedná se o 2D simulaci gravitace ve vesmíru. Můžete si zde vytvářet různě velká tělesa a určovat jim počáteční směr a rychlost. Ty se potom chovají jako planety a hvězdy ve vesmíru - obíhají kolem sebe a srážejí se.

Na nápad mě přivedla jedna aplikace ve flashi, která vlastně dělala přesně to samé.

Elfánie v1.4.2

Elfánie 1.4.2

Už dlouho jsem chtěl začít hrát zase nějakou prohlížečovou hru a nakonec jsem se na podzim rozhodl pro moji Elfánii. Během hraní jsem přišel na pár menších nedostatků, a tak jsem se je rozhodl odstranit v nové verzi. I přesto, že jsem už neplánoval první verzi dále vyvíjet. Více se dočtete v samostatném článku.

Nejnovější miniprojekt

A nakonec jsem v prosinci začal pracovat ve volných chvílích na nové JavaScriptové hře. O té jsem psal včera.

Silvestr

Závěr

Jak vidíte, moje plány, které jsem psal před rokem, mi absolutně nevyšly. Bohužel, maturita se blíží.

Zítra se dočkáte nových plánů, tentokrát na rok 2014.

Nyní už nezbývá nic jiného, než abych vám popřál bezúhonné prožití i zbytku Silvestra a šťastný Nový i nový rok.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš