30. prosince 2012 11:04

Víčkův rok 2012

Jaký byl rok 2012 pro vás?
4/67%Dobrý
6Hlasovalo

Před rokem mi bylo rok méně, byl jsem ještě dítě, dnes se mi otevírá svět dospělých, programoval jsem jen pro zábavu, dnes i za peníze. Za rok se změní mnoho věcí a ještě víc jich zůstane stejných.

Než začnu rekapitulovat uplynulý rok 2012, doporučuji přečíst rok starý článek Plány na rok 2012. Na konci článku jsem napsal: Chceš-li Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech. Bůh se smál před rokem, ti co sledovali moji tvorbu se smějí teď a ti, co rok spali, nebo jsou tu poprvé, se zasmějí na konci článku.

Lojzik 1: Útěk z vězení

Lojzik

O Lojzikovi jsem psal i minule a dnes o něm napíšu znovu, protože v roce 2011 jsem naprogramoval půlku a v roce 2012 jsem ho dokončil.

Je to 2D plošinovka, kterých se dnes bohužel moc nevidí, ale podle mě je to jeden z nejlepších typů her. Inspiraci jsem bral hlavně v dosových hrách.

Tato hra je asi jedinou mojí hrou, která má svůj příběh. První epizoda je o Lojzikově útěku z vězení. Proč byl ve vězení? Stáhněte a zahrajte si tuto hru a zjistíte to.

Po betaverzi, která vyšla na loňský Štědrý den, mi kromě pár drobností zbývalo dokončit 15 úrovní (v betaverzi byla jen první). Původně jsem si myslel, že to moc času nezabere, ale nakonec jsem na nich pracoval 4 měsíce. Plná verze vyšla 8. května.

O další budoucnosti Lojzika se dozvíte v příštím článku.

Víčko.cz v3.0

Od poslední předělávky mého webu uplynul cca rok a opět jsem dostal potřebu předělávat. Doufám, že tohle byla poslední velká předělávka. Všechny stránky jsem už nastrkal do databáze, takže jejich úprava je snadná.

Víčko.cz

Změnil se i vzhled a to docela výrazně. Upustil jsem od zakulacených rohů a celý vzhled jsem se pokusil zjednodušit. Změnil jsem i rozvržení webu - menu je nyní horizontální a levý sloupec je napravo.

Pohrál jsem si trošku víc s ajaxem a nyní se komentáře a vzkazy v návštěvní knize odesílají právě pomocí ajaxu. V tomto směru je ale stále co vylepšovat.

Viczle

Viczle

Vypadalo to, že tento program nakonec ani nevznikne. Ale našel jsem si čas, když jsme byli na začátku letních týden mimo dosah internetu.

Název programu je spojenina slov Víčko a puzzle. Vyslovuje se Vičle a skloňuje se stejně jako puzzle.

Jak název napovídá, jedná se o puzzle. V tomto programu můžete vytvářet puzzle z vašich obrázků a následně je skládat. K programu je přibaleno i pár obrázků, které nakreslil Lukáš Hörmann.

Elfánie v2.0

O nové verzi Elfánie jsem začal přemýšlet někdy koncem roku 2011. Původně to měla být pouze předělávka staré verze a novinek jen málo. Postupem času jsem ale změnil názor a to, že v nové Elfánii bude mapa, jsem se rozhodl až letos koncem jara.

Elfánie v2.0

Koncem června jsem si začal hrát s generátorem mapy, ale pořádně jsem na ni začal pracovat až v srpnu. Od začátku září vás tady na Blogerech pravidelně informuji o novinkách z vývoje.

Vývoj bude trvat ještě velmi dlouho. Říkávám, že ještě asi rok, ale samozřejmě to přesně nevím. V těchto dnech se chystám rozjet uzavřené testování a začít si tam zvát lidi.

Které mé projekty roku 2012 se vám líbí nejvíce (max. 3)?
3/12%Viczle
10Hlasovalo

Placené programování

Letos jsem začal programovat i za peníze. Začal jsem v lednu školní praxí a pak jsem pokračoval. Nebudu se tu ale o tom rozepisovat.

Nesplněné plány

S Elfánií se mi můj plán splnil, i když nová verze vypadá jinak, než jsem plánoval. O budoucnosti Lojzika napíšu příště. Jediný plán, který se nesplnil a už se k němu pravděpodobně nevrátím, byl Malůvkář. Měl to být kreslící program naprogramovaný v C# a WPF.

Příště

Příště napíšu článek o mých plánech na rok 2013, ale tento rok ho asi už nestihnu napsat. V lednu se můžete těšit na další díl ze seriálu Já a počítač a na další Tipy na Android hry.

Hodnocení

Celkové hodnocení
8 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

1.1.2013 22:25:07 hodnocení

Žádnou holku, to by byla brzda.Věnuj se tomu z čeho máš dobrý pocit. Tady je vidět růst Tvojí osobnosti a vůbec si nevedeš zle. Jen tak dál.:)

Marco
0
3

30.12.2012 16:29:41 doporučuji

Měl by sis najít holku hochu

mireal
9
1
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš