8. února 2014 10:44

Víčkův leden 2014

Jaký byl leden 2014 pro vás?
4/40%Dobrý
1/10%Hrozný
10Hlasovalo

Ještě den předtím, než jsem tento článek začal psát, jsem si říkal, co sem napíšu. Leden byl v podstatě stejný, jako předchozí čtyři. Přes týden pracuji na maturitním projektu, o víkendech na placeném programování a o víkendových večerech hraju Minecraft (mimochodem, kdyby se někdo chtěl přidat, tak dejte vědět, čekáme na vás!). Ani v lednu tomu nebylo jinak.

minulém článku jsem sice psal o novém miniprojektu, ovšem na konec jsem se na něj v tomto měsíci ani nepodíval, natož abych se v něm jakkoliv posunul dál. Nakonec jsem se ho rozhodl posunout na duben - to už budu mít odevzdaný maturitní projekt.

Jak vidíte, v mé tvorbě nic moc i přesto, že programuju o sto šest. Jak já se těším na červen!

Nakonec jsem ale přišel na několik témat, o kterých bych mohl napsat, skoro všechny se týkají školy.

Vysvědčení

Sedm jedniček a čtyři trojky, průměr je jedenáct devatenáctin, tedy 1,727272727272727272727272727272727272727272772272727272727272 atd. Všichni samozřejmě vidí ty trojky. Když nad tím tak přemýšlím, tak na předměty, ze kterých mám jedničky, jsem se skoro vůbec nemusel učit, ale na ty, ze kterých mám trojky, tak jsem se musel šprtit, jinak by to mohlo dopadnout špatně. No je vidět, že na něco jsem prostě levej a na něco zase pravej.

Například angličtina, ta mi fakt nejde. Sice z testů nedostávám extra špatný známky, protože na to se stačí naučit. Ale kdybych se měl s někým domluvit anglicky, to by asi moc nedopadlo. Docela vyvracím teorii, že učení cizího jazyka je stejné jako učení programovacího jazyka. Pro mě je rozhodně jednodušší programovací, ale 99% lidí to má naopak.

Stejně tak všichni říkají, že je u maturity jednodušší angličtina, než matematika. Pro mě je to přesně naopak.

Další trojky mám z češtiny, občanky a elektroniky. To, co většinou lidi nezajímá, je, z čeho mám jedničky. Jsou to tedy: matematika, seminář z matematiky, ekonomie, elektrotechnické měření, elektronické počítače, programové vybavení a výjimečně tělocvik.

Ke známkám bych toho napsal mnohem víc, ale radši si to nechám až po maturitě.

Maturita

V posledních dnech mě nějak opustil strach z maturity. Asi ticho před bouří.

Minulý týden nám učitelé prozradili harmonogram maturit. Něco jsem už věděl dříve, něco jsem se dozvěděl nově, pro mě vypadá takto:

  • Pondělí, 31. března - Odevzdání seznamu povinné četby a maturitního projektu.
  • Středa, 30. dubna - Konec školního roku, vysvědčení
  • Pátek, 1. května - Didaktický test z matematiky
  • Pondělí, 4. května - Didaktický test z ČJ a sloh
  • Pondělí, 26. května - Obhajoba maturitního projektu
  • 27. - 30. května - Ústní zkoušení z četby, elektroniky a počítačových systémů.

Všimněte si, že mezi odevzdáním četby a projektu a zkoušením jsou 2 měsíce. Nechápu, kterej blbec tohle vymyslel. Na projektu bych mohl ještě v klidu dál pracovat a za ty dva měsíce si ještě v té četbě můžu něco rozmyslet. Dva měsíce jsou dva měsíce.

Kam dál?

Jsem posledním rokem na střední škole (aspoň doufám) a protože si myslím, že nejsem nějak extra blbej, tak chci zkusit vysokou. Rozhodoval jsem se mezi ČVUT v Praze a VUT v Brně. Samozřejmě u obou mě zajímala FIT (Fakulta informačních technologií).

Na obou fakultách jsem byl na dni otevřených dveří (v polovině ledna v Brně a na začátku února v Praze). Brno se mi zalíbilo hned na první pohled a když jsem odtamtud odjížděl, byl jsem už na 90% rozhodnutý, že půjdu tam. Řekl jsem si ale, že se ještě zkusím podívat do Prahy. Když jsem odjížděl z Prahy, už jsem byl rozhodnut definitivně - půjdu do Brna.

Brno se mi zdálo lepší už když jsem si hledal termíny dnů otevřených dveří. Na webu VUT jsem to našel hned, ale stránky ČVUT mi daly zabrat. Na hlavním webu ČVUT bylo ještě den před napsáno, že datum bude stanoveno. Kdybych to tady vzdal, tak bych se tam ani nepodíval, ale hledal jsem dál a datum jsem našel až na stránkách fakulty.

Brněnská fakulta je v zrekonstruovaném klášteře a jsou přistaveny moderní budovy. Velmi se mi to tam líbilo. ČVUT má staré budovy. Budova FIT je sice nejnovější, ale i tak už trochu nemoderní. Vzhledově se mi to moc nelíbilo. Jediná budova, která se mi tam líbila, byla studentská knihovna. Ta byla opravdu moderní.

Na druhou stranu na ČVUT bylo víc učitelů a tak jsem se dozvěděl víc o jednotlivých předmětech. To, kvůli čemu jsem se definitivně rozhodl, byl tělocvik. Na ČVUT je v prvním ročníku bohužel povinný a místní tělocvikář s námi dokonce cvičil i na přednášce. Já nemám tělocvik moc v lásce (na základce měli všichni jako zálibu nějaký sport, jen já jsem měl počítač - jak na tom s tím jsou dnes oni a jak já :D).

Rex a přátelé

Abych pořád nepsal jen o škole: Na přelomu roku jsem znovu začal pomáhat Lukášovi s převodem jeho komiksů do digitální podoby. Nyní kromě vybarvování mám na starosti i bubliny a opravu čar po naskenování. Ovšem finální podobu tomu vždy dodá až on, a až pak to vypadá tak dobře, jak to vypadá. Já mu pomáhám jen s těmi nudnějšími pracemi.

Závěr

Vydání článku se trochu opozdilo. Chtěl jsem ho dopsat až po dni otevřených dveří na ČVUT, které bylo v pondělí. Plánoval jsem ho sice dopsat během týdne, ale po škole jsem byl vždycky příliš vyčerpaný na nějakou článkovou tvorbu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

8.2.2014 21:57:52 kariéristi

Zapomněl jsem dodat. Najít si třeba hezkou přítelkyni ;)

sport
5
1

8.2.2014 21:52:23 kariéristi

Vy jste strašní karieristi. Dělat jenom to co uživí, co k něčemu bude. Že je to neuživí. No a co. Jednou stejně umřeme tak k čemu nám to bude. Život je i od toho se trochu bavit, trochu si užít, prožít ho, sportovat, cestovat. Já už jsem spustil na google play 4 aplikace a každá mi dává tak tisíc korun měsíčně. Není to moc ale snad se tím jednou uživím a snad mi to vydělá dost abych se mohl věnovat i tomu co mě baví.

sport
3
4

8.2.2014 15:37:51 Re: sport

Jak píše Benko, sport nechci shazovat. Chápu, že sport je dobrej jak na zdraví, tak na postavu, ale já jsem prostě línej no. Tím, co jsem napsal, jsem jen chtěl říct to, že mě moje záliba vydržela a pořád se v ní zlepšuju a jednou mě i uživí. Ale jak jsou na tom dnes ti, co měli jako zálibu sport? 80% z nich s tím už praštilo a 99% ze zbytku se tím těžko uživí.

Víčko
3
2

8.2.2014 15:26:44 Re: sport

Nepovedal by som, že zhadzuje niekoho, kto má rád telocvik, len dáva najavo svoj názor ohľadom telocviku. Ja osobne tiež telocvik nemám rád, proste som ten lenivejší typ, navyše len kvôli nemu už nemám čisté vysvedčenia :D.

Proste, niekoho baví pohyb a šport, niekoho absolútne vôbec ...

P. S. Na základke tiež mala väčšina mojich spolužiakov rada nejaký šport, len ja počítač :D.

Benko
2
2

8.2.2014 15:13:53 sport

Ja peogramuji i několik hodin denně a musím říct že se mi nelíbí jak tady schazuješ ty co sportujou a baví je to ! Jak jsem rikal programuji i několik hodin denně ale opravdu neni od věci si zajít večer zaběhnout 10-20 km, zahrát si treba tenis a někdy si zajít do posilovny. Cítíš se potom mnohem míň unavenej, víc fit, máš lepší postavu a i to druhy pohlaví si toho všimne :D bohužel kvůli programování nemám na sport tolik času co bych chtěl.

programator
3
4
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš