2. června 2013 8:22

Víčkův květen 2013

Jaký byl květen 2013 pro vás?
4/57%Dobrý
1/14%Hrozný
7Hlasovalo

No vážně, ten čas strašně rychle utíká. Ještě před chvílí jsem nastupoval do třeťáku a za měsíc už bude konec ... Ale když nad tím tak přemýšlím, tak se od té doby stala spousta věcí, a přesto mi to připadá jako včera ...

V květnu jsem byl ve škole jen půl měsíce. Druhou půlku máme školní praxe a já si vybral programování - to nejlepší, co pro mě mohlo být. Bohužel se tyto 2 týdny chýlí ke konci ... Teď nastanou dva hrozné týdny v červnu, protože budeme ze všeho psát. Pak jedeme týden na turisťák a poslední týden školy - to tam budeme chodit jen, abychom se nudili ... A pak ... PRÁZDNINY! Akorát to budou poslední prázdniny před maturitou, asi bych se vážně měl podívat na povinnou četbu ...

Než se podíváme na moji tvorbu, chtěl bych vám ukázat mé programátorské pracoviště:

Mé pracoviště

Nejsou to dva počítače, jak by si mohli laičtí uživatelé myslet. Je to monitor připojený k notebooku. Bohužel je toto pouze dočasné. Bráchovi nejde počítač, a proto jsem využil jeho monitor (v mezeře mezi notebookem a monitorem můžete na pozadí vidět klávesnici od počítače). Dva monitory jsou pro programátora vždy lepší než jeden ...

Má tvorba po blogerské stránce zase nic. Opět jsem se k tomu nějak nedostal. Ale na nové Elfánii jsem makal. Pojďme se na to podívat.

Elfánie v2.0a6

Tuto verzi dostali testeři již v pondělí 27. května. V této verzi jsem se soustředil na menší novinky. Nakonec jsem jich udělal pět. Postupně všechny popíšu:

Výprava - nejbližší nepřátelé

V tomto okně se zobrazují od vaší pozice na mapě nejbližší nepřátelé na výpravu. Můžete si vybrat mezi nízkou, střední a vysokou obtížností jako u hledání hráčů k souboji. Zobrazí se vždy 7 nejbližších nepřátel a za vyhledání nic neplatíte.

Výprava - nejbližší nepřátelé

Udělal jsem to proto, aby bylo hledání rovnocenných nepřátel jednodušší, protože hledání rozklikáváním jednotlivých oblastí mi přijde poněkud nudné.

Nastavení oznámení

Další věcí, do které jsem se pustil, bylo nastavení oznámení. Rozhodl jsem se tak proto, protože když jste na první pozici v některé lize, tak vám ty odměny v oznámení docela spamují ... Také o to požádal jeden z testerů.

Udělal jsem možnost výběru, které typy oznámení chcete zobrazit. Pokud by vám některé překážely, tak si je můžete jednoduše vypnout. Vypnuté oznámení se nesmažou, ale pouze skryjí, a můžete je později opět povolit.

Oznámení - nastavení
Smazání postavy

Po oznámení jsem se pustil do mazání postavy. Možná vám to připadá, jako docela zbytečné a že mám lepší věci na práci, ale tuto funkci bylo dobré udělat co nejdříve, abych toho později nemusel tolik měnit.

Smazání postavy je nyní rozděleno do třech fází. První je označení ke smazání. V této fázi se ve skutečnosti nic nesmaže, pouze nebudete moct hrát a ostatní hráči uvidí u vaší postavy poznámku o označení ke smazání. Tato fáze trvá 24 hodin, ale můžete ji ihned přeskočit.

Další fáze je částečné smazání. Po tomto smazání ve hře zůstanou pouze nejnutnější informace k obnovení postavy. Ostatní hráči vás už neuvidí. Tato fáze trvá 7 dní a opět ji můžete přeskočit.

Poslední fází je kompletní smazání. Po tomto smazání už není možné postavu obnovit a můžete si maximálně založit novou.

Změna velikosti oken

Nyní lze u některých oken měnit velikost. Okraj okna, který lze posunout, poznáte tak, že je tlustý (můžete vidět u screenshotu oznámení výše). Tuto funkci jsem měl naprogramovanou za chvilku, ale musel jsem ji implementovat do jednotlivých oken. To mi zabralo dost času, ale povedlo se a nyní je u mnoha oken podpora změny velikosti. Nakonec jsem udělal i maximalizační tlačítko, které roztáhne okno do maximální velikosti.

Avatar

Nakonec jsem udělal změnu obrázku postavy. I tuto funkci bylo lepší udělat dříve, abych toho později nemusel tolik měnit. Změna funguje velmi podobně, jako ve staré Elfánii. Můžete si vybrat mezi výchozím obrázkem, nebo vlastním, který si nahrajete ze svého počítače.

Elfánie v2.0a7

Téměř týden pracuji na další verzi. V této verzi budou hlavní novinkou předměty.

Závěr

Pro ty, kteří čtou o nové Elfánii poprvé, znovu připomínám, že můžete navrhovat názvy světů, měst a vesnic. Za každý návrh jsem vděčný. Formulář naleznete zde:

v2.elfanie.cz

Jestliže se chcete zúčastnit uzavřeného testování, stačí odpovědět na otázky v dotazníku. Nemusíte znát správnou odpověď na všechny otázky, stačí mi, když odpovíte alespoň na nějaké, ale pokuste se odpovědět na co nejvíce otázek a co nejpřesněji. Na kvalitě odpovědí záleží pořadí, ve kterém vybírám nové testery. Dotazník naleznete zde:

v2.elfanie.cz/chci-se-zucastnit-testovani


Dotazy a připomínky samozřejmě do komentářů.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

8.6.2013 20:53:54 Re: zmazanie

Už jsem nad tím také přemýšlel. Nějak to udělám ...

Víčko
0
0

8.6.2013 12:56:45 zmazanie

To stým zmazaním by som zmenil ... Tá predposledná fáza by sa nemala dať preskočiť. Čo keď kamarát chytí rage a zmaže postavu ?  Takto snou bude koniec, ale ak by sa to dalo vratit späť za ten tyzden, tak sa lahko obnoví :-)

Well
0
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš