3. června 2012 9:28

Víčkův květen 2012

Jaký byl květen 2012 pro vás?
4/33%Dobrý
12Hlasovalo

Měsíc květen pro mě nebyl tak dobrý, jak bych si představoval. Ve škole jsem byl sice pouze devětkrát (respektive 8,5x, protože jednou jsem byl u lékaře), ale bohužel jsem měl opět problémy s notebookem.

Tentokrát mi šel spustit Windows, ale celý start skončil u Vítejte. Když jsem zkusil nouzový režim, tak jsem se dostal až na plochu, ale dál už také nic. Návrat do továrního nastavení lze provést pouze, pokud se dostanu do programu eRecovery Management, ale tam jsem se nedostal. Použil jsem tedy instalačku Windows 7 a nainstaloval jsem čistý Windows.

Ovladače jsem si stáhl z oficiálního webu Aceru. Všechny se mi podařilo nainstalovat až na jeden - ovladač wifi. Zkoušel jsem ho stáhnout i odjinud, ale žádný nefungoval. Nakonec jsem našel v záloze předchozí instalace Windows program eRecovery Management a ovladač jsem nainstaloval z něj.

Ovšem nastal další problém, na štítku Windows jsem měl nečitelný Product key a ten, co jsem použil, byl pouze na 30 dní. Na disku jsem měl stále program eRecovery Management a tak jsem zkusil obnovu do továrního nastavení.

Při obnově nastala chyba a musel jsem notebook restartovat. Při spouštění se nespustilo obnovení systému, ale ani Windows, prostě vůbec nic ...

A tak jsem opět sáhl po instalačce čistého Windows. Samozřejmě nastal další problém - těsně před dokončením instalace se mi objevila chybová hláška podobná té, která se objevila při obnovování. Nainstalovat čistý Windows se mi podařilo až napotřetí.

Rozluštit nečitelný Product key se mi nakonec podařilo, jenže se mi nepodařilo nainstalovat ten ovladač na wifi, protože program eRecovery Management už nefungoval. Po čase začal blbnout i ovladač grafické karty.

Nakonec jsem si musel od Aceru koupit program eRecovery Management s instalací Windows a ovladačů, což mě stálo 1139,-Kč.

Víčko.cz v3.0

Jediná věc, na které jsem v květnu pracoval, byla nová verze mého webu. Už ji mám téměř hotovou, zbývá jen dodělání pár podstránek. Napíši něco o tom, co je v této verzi nového.

Design

Na první pohled zřetelná změna bude design. Nový design se už neskládá z boxů a upustil jsem od zaoblených rohů, protože mě už nadšení z CSS 3 opustilo a přišly mi takové kýčovité. Vsadil jsem hlavně na jednoduchost. Další změnou je šířka stránky. Ve starém designu byla šířka stránky pro monitory s minimálním rozlišením 800x600, ale v novém designu už je minimálně pro 1024x768. Nový design si můžete prohlédnout na následujícím screenshotu:

Nový design
Struktura webu

Předělal jsem strukturu webu tak, aby byla logičtější a mé výtvory se dobře hledaly. Menu jsem rozdělil na dvě části. První část je horizontální v dolní části záhlaví, kde jsou všechny mé výtvory. Druhá část je vertikální v pravém sloupci nazvaná O webu, kde se nachází novinky, návštěvní kniha, výměna odkazů apod.

Komentáře a návštěvní kniha

Komentáře s návštěvní knihou budou mít stejnou podobu: jméno, předmět a obsah. Dále v nich bude možnost odpovědí (stromové zobrazení komentářů) a jednotlivé komentáře/vzkazy budou návštěvníci moci hodnotit, jako je to tady na Blogerech.

Formulář pro vložení nového komentáře/vzkazu nahradí tlačítko. Když na něj kliknete, zobrazí se okno a formulář načte v něm. Při odesílání formuláře nejdříve pomocí ajaxu proběhne kontrola zadaných údajů a jestli byly zadané správně, tak až potom se aktualizuje stránka. Toto předejde zbytečným aktualizacím stránky.


V nové verzi bude mnoho dalších změň, ale nemá cenu tady o všech psát. Až nahraju novou verzi, uvidíte sami.

Hodnocení

Celkové hodnocení
9 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

12.10.2019 8:35:21 triche jeux vidéos

Hi! I could have sworn I’ve been to this blog before but after looking at
a few of the posts I realized it’s new to me. Regardless,
I’m definitely happy I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

IbuxaBlips
0
0

4.2.2019 14:48:34 Yes, it is solved.

Excuse for that I interfere … At me a similar situation. Let's discuss. Write here or in PM.

ttoolliikkaa9
0
0

29.1.2019 3:45:21 What to write here?

Hello there :)
Anybody home?

AndrewJaibe1
0
0

22.12.2018 21:39:46 Elton John Concerts

Elton John is my favourite piano musician of all time. http://601k.tumblr.com

GeorgeExcut
0
0

27.11.2018 14:13:56 Test, just a test

Hello. And Bye.

DennisDub
0
0

23.11.2018 6:31:32 Test, just a test

Hello. And Bye.

DennisDub
0
0
© 2011 - 2019 SuperMartas a Tomáš Hypeš