3. července 2013 7:52

Víčkův červen 2013

Jaký byl červen 2013 pro vás?
2/29%Dobrý
7Hlasovalo

Červen je, jak jistě víte, posledním měsícem školy. Na základce to znamenalo pohodu, protože se už většinou nic nedělalo. Na střední to ale do uzavření známek vypadá jinak. Hromada testů a spousta zkoušení - jako by do teď měli málo známek. To znamená učit se, učit se a učit se. Naštěstí my jsme měli toto šílenství pouze dva týdny, protože ten třetí jsme jeli na turisťák. O něm jsem chtěl napsat samostatný článek, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Snad ho ještě napíši, takže teď ho zatím nechám být.

Poslední týden byl naprosto zbytečný, protože jsme se neučili, jen dívali na filmy a hráli hry na mobilech. Jediným důvodem, proč jít ten týden do školy, bylo vysvědčení, o jehož podobě jsem už stejně věděl před turisťákem.

Blogování

Blogování jsem za červen opět moc nedal. Pouze jeden článek. Minulý rok jsem sliboval, že přes prázdniny napíšu hodně článků a nakonec jich bylo jen pár. Letos radši nic slibovat nebudu, protože bych to nemusel dodržet. Budu se snažit něco napsat, ale kolik toho bude, za to neručím.

Elfánie

V červnu jsem na Elfánii pracoval na verzi 2.0a7, což bude předmětový update, respektive první z předmětových updatů, protože se to do jednoho prostě nevejde. Pojďme se podívat, co v tomto updatu bude:

Předměty

Jelikož to bude předmětový update, je logické očekávat předměty. Předměty budou plnit stejnou funkci, kterou plní ve staré Elfánii. Ve verzi 2.0a7 bude zatím pouze oblečení (a to jen pár kousků). Oblečení si budete moct nasadit, jak jste zvyklí, a bude vám přidávat bonusy ke vlastnostem a zdraví. Nově budou předměty přidávat/ubírat i procenta, která se budou počítat od základu vlastnosti (od toho, co máte vycvičené).

Nasazené předměty

Dále budou přidávat úder a zbroj. Úder už znáte. Zbraň bude přidávat jeho základní hodnotu, například 4 - 7, a k ní budou připočítané případné bonusy z ostatního oblečení.

Zbroj už ve hře byla dříve, ale zatím měla všude nulovou hodnotu. Toto se s updatem 2.0a7 změní. Nepřátelé na výpravě už budou mít zbroj a vy si můžete přidat zbroj nasazením předmětů. Zbroj slouží jako obrana proti ztrátě životů - podle výšky šance na vykrytí se úder od protivníka rozdělí na ztrátu zbroji a zdraví. Výsledek souboje se počítá podle ztráty zdraví, takže vám zbroj nepomůže pouze proti ztrátám na zdraví, ale také vám může pomoct vyhrát souboj. Zbroj se ale na rozdíl od zbraní nedobijí. Zbroj můžete znovu získat nasazením nového předmětu, nebo opravou starého předmětu (dobití zbroje na předmětu), to ale zatím ve v2.0a7 nebude možné.

Inventář

Inventář je oproti staré verzi mnohem propracovanější. Už to není pouze seznam předmětů. Je zde mřížka políček, na které se umisťují předměty. Předměty jsou různě velké (např. 1x2, 2x2, 2x3 apod.) a bude je možné otáčet.

Toto i mění charakter kapacity inventáře. Ve staré verzi jste mohli mít v inventáři omezený počet předmětů, nyní vás inventář omezuje počtem dostupných políček. To znamená, že se do něj vejde předmětů podle toho, jak jsou velké.

Pravděpodobně udělám možnost trvalého rozšíření inventáře za diamanty. Dále plánuji rozšíření inventáře jako odměnu v tutoriálu a za dosažení určitých úrovní.

Nasazování a sundávaní předmětů z vaší postavy už není řešeno pomocí tlačítek, ale předmět jednoduše chytíte myší a přesunete ho na požadované místo, podobně jako ikony ve Windows. Přemisťovat lze předměty i v rámci inventáři, když si chcete například v inventáři udělat pořádek.

Inventář
Update

Toto bude v novém updatu vše. Testeři ho dostanou v následujících dnech.


Návrhy názvů

Pro ty, kteří čtou o nové Elfánii poprvé, znovu připomínám, že můžete navrhovat názvy světů, měst a vesnic. Za každý návrh jsem vděčný. Formulář naleznete zde:

v2.elfanie.cz

Testování

Jestliže se chcete zúčastnit uzavřeného testování, stačí odpovědět na otázky v dotazníku. Nemusíte znát správnou odpověď na všechny otázky, stačí mi, když odpovíte alespoň na nějaké, ale pokuste se odpovědět na co nejvíce otázek a co nejpřesněji. Na kvalitě odpovědí záleží pořadí, ve kterém vybírám nové testery. Dotazník naleznete zde:

v2.elfanie.cz/chci-se-zucastnit-testovani

Plány na prázdniny

Nevím, jak to o prázdninách dopadne s vývojem Elfánie protože budu o prázdninách opět naplno programovat za peníze, nyní dokonce spolu se SuperMartasem. Je možné, že verze 2.0a8 vyjde až v září.

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš