6. dubna 2014 19:09

Víčkův březen 2014

Jaký byl březen 2014 pro vás?
3/50%Dobrý
6Hlasovalo

Minulý měsíc skončil už před týdnem a nyní konečně dopisuji tento článek o tom, jak jsem ho prožil. Březen mi už neuběhl tak rychle, jako předešlé měsíce. Nejspíš pro to, že se mi blíží maturita a ve škole po nás pořád něco chtějí, tak jsem stále ve stresu.

Maturita

O maturitě jsem už napsal dost, ale nyní se už opravdu blíží, takže o ní uslyšíte zase.

Praktická

Pokud čtete mikroblog, víte, že jsem praktickou maturitu dokončil. Dokončil jsem ale pouze tu zábavnější část - programování.

V březnu jsem pak o jarních prázdninách psal dokumentaci, kterou jsem úspěšně dopsal v poslední den volna. Měl jsem 16 stránek, což zhruba odpovídalo danému rozsahu. Jenže pak jsem se dozvěděl, že na webu školy je dokument, ve kterém je přesně popsán formát písma v dokumentaci. Já jsem použil výchozí nastavení na Google Docs, tedy velikost písma 11 bodů a řádkování 1,15. Jenže v požadavcích bylo obří písmo 14 bodů a nesmyslné řádkování 1,5. Když jsem tento formát aplikoval na svoji dokumentaci, dostal jsem téměř 30 stran. Ve škole jsem se ptal učitele, jestli nevadí, když to budu mí delší. Řekl mi, že by to nemělo být, ale poradil mi, ať dám obrázky jako přílohy, pak se nepočítají do rozsahu. To jsem udělal a vyšlo mi asi 18 stránek a to jsem to ani nemusel moc zkracovat, takže na konec dobrý. Tento týden jsem dokumentaci vytisknul a nechal svázat do kroužkové vazby. Druhý den jsem ji donesl do školy a i přesto, že jsem objevil několik menších chyb, jsem ji odevzdal. Byl jsem jako první. Všichni ostatní ji odevzdali až o den později, v poslední možný termín. Všichni ji také dělali na poslední chvíli - nechápu proč bych se jako oni měl stresovat, když uprostřed března byly jarní prázdniny, kdy jsem si to v klidu udělal.

Písemná

Písemná maturita bude už ze začátku května. Příští článek napíšu, až ji budu mít za sebou. Z matematiky strach nemám, během roku jsme psali tři přípravné testy, na které jsem se nijak zvlášť nepřipravoval (dokonce jsem i dvakrát zapomněl tabulky) a přesto jsem všechny napsal na 1.

Doma mi pořád říkají, co když se nedostanu na vejšku, ať si podám druhou přihlášku. Chci jít na VUT do Brna, kam jsem si podal elektronickou přihlášku, zaplatil jsem a už nic víc nechtějí. Pro jistotu jsem si ji podal i do Prahy na ČVUT, po vyplnění jsem ale zjistil, že po mě chtějí, abych ji vytisknul, ve škole nechal podepsat a orazítkovat a poslal ji poštou. Tak jsem se na to vykašlal, navíc to měli o stovku dražší.

Věřím, že se do Brna dostanu. Stačí být mezi 20% nejlepších z matematiky u maturity, abych nemusel k přijímačkám, což si myslím, že bych mohl být. A pokud ne, tak přijímačky se stejně píšou z matematiky, takže pohoda.

Součástí písemné maturity je ještě čeština, konkrétně didaktický test a slohovka. Několik didaktických testů jsme psali ve škole a většinou jsem z nich dostal dvojku, takže v tom by neměl být problém. Bohužel nám ale učitel říkal, že letos se tam nově objeví otázky z literatury. Ze slohovek dostávám jedničky nebo dvojky, jen budu muset dávat pozor na dodržení tématu.

Ústní

Tuto část maturity máme až poslední květnový týden. Skládá se z obhajoby praktické maturity a ústního zkoušení z elektroniky, počítačů a povinné četby. Obhajoba a počítače snad budou v pohodě. Elektronika a čeština už bude tvrdší oříšek, na ně se budu muset opravdu učit. Doufám také, že do té doby ještě stihnu přečíst pár knížek.

Tantrix: Víčkova edice v1.1

Po dokončení maturitního projektu jsem začal pracovat na druhé verzi Tantrixu, ale po pár dnech jsem vývoj opět přerušil, viz následující nadpis.

Druhá verze by měla přinést možnost nastavení hry - počet karet v balíčku a jejich opakování, druhy a barvy karet apod. Nastal ale menší problém - při některém nastavení hry se hra může dostat do stavu, kdy není možné nikam vložit žádnou kartu. Zatím jsem se nerozhodl, jak toto budu řešit.

Více o tom napíšu, až bude hotovo.

Nová verze eshopů

Kvůli tomuto jsem dočasně přerušil vývoj Tantrixu. Jedná se o eshopy Korálky.Elfánie.cz a U Tiskaře.cz. Majitelé těchto eshopů jsou nově plátci DPH, takže jsem to musel do eshopů zakomponovat. A jelikož byly velmi prasácky napsáné, rozhodl jsem se je naprogramovat znovu. Novou verzi jsem zatím nahrál pouze na U Tiskaře.cz. Ještě mě čeká pár drobností a nový design pro Korálky.Elfánie.cz.

Závěr

Poslední dva nadpisy by si zasloužily více místa, ale už článek zveřejním, jinak bych ho nikdy nedopsal.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš