1. září 2012 10:14

Víčkovy prázdniny 2012

Jaké byly vaše prázdninové měsíce?
1/14%Dobré
1/14%Hrozné
7Hlasovalo

Zdravím vás u posledního prázdninového článku. Letní prázdniny sice oficiálně skončily již včera, ale do školy se nastupuje až v pondělí 3. a každý školák tedy bere tento víkend jako součást prázdnin.

K napsání Víčkova července 2012 jsem se dostal až na začátku druhé poloviny srpna, což už mi přišlo jako dost pozdě. Navíc se toho v červenci moc zajímavého nestalo, a tak jsem se rozhodl, že článek o letošních prázdninových měsících napíšu dohromady.

Minulý rok jsem si dost stěžoval na počasí a vůbec - minulé prázdniny byly nic moc. Letos si ale stěžovat nebudu. Ačkoli měly tyto prázdniny pár nedostatků, tak si myslím, že letos se opravdu povedly a užil jsem si je. No a to počasí bylo víceméně také dobré.

A nyní se konečně pojďme podívat, jak na tom byla moje tvorba:

Viczle

Viczle

O Viczlích jsem už psal samostatný článek, takže je nyní jen stručně shrnu. Plánovat jsem je začal při programovaní Lojzika a chtěl jsem na nich dělat hned po nové verzi mého webu, ale nakonec se tak nestalo, protože mi do plánů vstoupilo placené programování. Viczle dostaly zelenou v den vysvědčení, neboť jsem se dozvěděl, že budu týden mimo internet a tedy i mimo dosah zmíněného placeného programování. Tento den jsem vymyslel i jejich název.

A co to tedy je za program? Je to program na tvorbu a skládání virtuálních puzzlí. Jako základ pro puzzle můžete použít jakýkoliv obrázek podporovaný systémem Windows. Bohužel zatím nelze použít URL adresu. Maximální počet dílků je 256 (čtverec 16x16). Tento program je pro mě významný v tom, že jsem u něj poprvé použil instalátor. Více informací se o tomto programu dozvíte ve zmíněném článku.

A co jinak v červenci

Asi takto - téměř nic. Ve zbytku měsíce jsem se věnoval pouze komerčnímu programování. Na přelomu července a srpna jsem to dokončil a v srpnu jsem už jen dokončoval pár nedostatků.

Elfánie

Elfánie v2.0

No a jelikož mám komerční programování hotové, mohl jsem se pustit do nové verze hry Elfánie. O té vám dnes moc neřeknu, protože o ni plánuji samostatný článek, který vyjde pravděpodobně příští týden.

Vězte, že se na ni pracuje. Zatím je ve fází raného uzavřeného vývoje. Jsou na ni zatím 3 hráči - my, pravidelní blogeři. Až usoudím, že obsahuje dost funkcí, tak přejde do druhé fáze uzavřené testování, kam pozvu některé pravidelné čtenáře a věrné hráče verze 1.4.

Kdy asi bude hotová? To po mě nechtějte vědět, protože to sám nevím. Navíc ještě mám trochu dalšího placeného programování, na kterém budu pracovat v září. Jediné, co mohu s jistotou říct, že letos to opravdu nebude.

Nový mobil

HTC One S

Jako odměnu za placené programování jsem dostal nový mobil HTC One S. Je to můj první mobil s Androidem, dřív jsem měl jen samé hloupé mobily. Mám ho od pondělí a od té doby si s ním hraju. Jsem s ním nad míru spokojen a nejsem sám - jsou na něj převážně jen kladné recenze.

Samozřejmě plánuji v budoucnu něco pro Android naprogramovat, ale bude to asi až bude hotová Elfánie. Mimo jiné naprogramuji aplikaci pro novou Elfánii, protože ta se v mobilním prohlížeči nebude dobře hrát a některé funkce tam nepůjdou vůbec.

Prázdninové blogování

Za tyto prázdniny jsem napsal pouze 6 článků, což není mnoho vzhledem k tomu, že minulý rok jich bylo 16. Nějak na to prostě nebyl čas a občas ani nálada. Snad se už nestane, že vynechám měsíční článek. Možná jen o letních prázdninách, protože shrnutí celých prázdnin mi připadá lepší, ale to také záleží na tom, kolik toho udělám.

Závěr

Je tu konec tohoto článku a bohužel i prázdnin. Zbývá už jen poslední den. Co budu tento den dělat? No přeci Elfánii ...

A prázdniny jsou ... vy víte kde ... Třetí ročník je už za dveřmi.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš