1. ledna 2014 0:00

Víčkovy plány na rok 2014

Už dvakrát jsem plánoval a už dvakrát se mi plány nevydařily. V obou případech jsem měl moc vysoké cíle. Proto se dnes pokusím být skromnější a napsat pouze to, co je opravdu možné v novém roce 2014 zvládnout. Pojďme na to.

Maturita

Začnu tím nejdůležitějším a doufám i nejjistějším, co mě v tomto roce čeká. Mým cílem je ji v roce úspěšně udělat, nejlépe hned v jarním termínu.

Také musím do maturity dokončit můj závěrečný projekt. Trvá mi déle, než jsem čekal. Hlavní důvod, proč tomu tak je, je, že jsem dost puntičkář a vše mám do detailu propracované. Bohužel to ale znamená, že nestihnu udělat všechny funkce, které jsem zprvu plánoval. Důležitý ale je dodělat základ, abych to mohl s čistým svědomím prezentovat.

Závěrečný projekt je ale pouze pětina maturity. Dále mě z oboru čeká ústní zkoušení z předmětu Elektronika a Elektronické počítače (osobně nechápu, proč je v názvu elektronické). A nakonec státní část, tj. v mém případě Matematika a bohužel povinný Český jazyk. Konkrétně nemám radost z literatury, ale o tom jsem už hodněkrát psal.

Tak snad to dám.

Dokončení placeného programování

Ne, to by byl moc vysoký cíl, ale doufám, že v tomto roce alespoň dokončíme verzi 1.0, tj. ostré spuštění. Už to mělo být spuštěné minulý rok, ale to byl nereálný plán. Snad tento rok reálný bude. Doufám ...

Elfánie v2.0

Elfánie v2.0

Opět říkám ne, v roce 2014 ji opravdu nestihnu dokončit - musím být realista. Momentálně mám s programováním pauzu, abych stihl dokončit maturitní programování. Pokračovat budu, až maturitní programování bude hotové a jelikož předpokládám, že budu na něm pracovat až do termínu odevzdání, tak mi to z roku ubírá 3-4 měsíce. Navíc zatím absolutně nevím, jak to dopadne s grafikou. Věřím, že dobře.

V roce 2014 bych chtěl s novou Elfánií alespoň pokročit, aby rok 2015 byl ten pravý pro spuštění.

Co ještě

Nic. Letos budu realista a nebudu si plánovat nereálné. Na jaře mě čeká maturita. Pak sice budu mít prodloužené prázdniny, ale na druhou stranu - kdo ví, kolik času budu mít potom, až budu na vejšce.

Závěr

Myslím, že jsem napsal to, co bych v roce 2014 opravdu mohl stihnout a tedy, že bůh se už tolik nesměje, jako minulé dva roky. Doufám tedy, že i tento rok ve zdraví přežiji a za rok ve článku Víčkův rok 2014 napíšu, že vše se mi podařilo splnit.

Tento článek bude zveřejněn o půlnoci, přesně na přelomu roku 2013 a 2014. Budiž tedy, ať je tento článek i mým novoročním předsevzetím.

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

9.1.2014 15:49:06 Vejška

Na jakou vejšku se hlásíš, Tome? :)

Jakub-Michael ...
0
0

1.1.2014 11:04:26 Státní maturita

Z vlastních zkušeností můžu říct, že státní maturita nebyla těžká. Pokud se na to vyloženě nevykašleš, tak jí dáš - i literaturu (jen je otravný se jí učit, když víš, že ti to k ničemu není). Zvládly ji i nejslabší články naší třídy, kterým při zkoušení v hodinách vůbec nešla. A jak jsem už jednou říkal: já jsem maturoval z knížky, kterou jsem nečetl (jen jsem viděl film, který byl oproti ní docela jiný).

Lukáš Hörmann
2
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš