2. ledna 2013 12:56

Víčkovy plány na rok 2013

A opět je tu po krátké době nový článek. Dnes napíšu o mých plánech na rok 2013 a i na později - podle toho, jak budu tvorbu stíhat. V tomto roce je třináctka, ale doufám, že to neznačí, že bude špatný. Moje plány jsou hodně podobné jako na rok 2012 a myslím, že o některých napíšu i v plánech na rok 2014. Ale bůh ví, co bude ...

Elfánie v2.0

E2

Je asi jasné, že když jsem novou verzi Elfánie v roce 2012 začal, tak s ní nyní nefláknu a nebudu dělat něco jiného.

Tento rok bych ji chtěl dodělat, alespoň verzi beta. Je na ni spousta práce a budu ji dělat ještě velmi dlouho. Odhad se stále nemění - odhaduji, že to ještě takový rok trvat bude.

Už jsem o ní toho napsal hodně, tak asi nemá cenu o ni dlouze psát.

Programovací jazyk Java

Java

Před štědrovečerní večeří jsem si objednal knížku o jazyce Java, který bych se chtěl naučit. Co jsem zatím viděl, tak je velmi podobný jazyku C#, který už umím, tak si myslím, že to nebude nic složitého. Tento jazyk se chci naučit hlavně kvůli tomu, že je multiplatformní a lze s ním programovat pro Android.

Lojzik 2: Sýrová zem

Lojzik

O druhé epizodě jsem psal již před rokem a dnes o ní napíši znovu. Ovšem obávám se, že ani v roce 2013 si na ni nenajdu čas. Ale nebojte, určitě to s Lojzikem nevzdám.

Ještě jsem se ani nerozhodl, v jakém jazyce ho napíšu. Původně jsem ho chtěl udělat v C# + XNA, ale už si tím tolik jistý nejsem. Možná bude v C#, možná v Javě, možná v něčem jiném ...

A o čem bude druhá epizoda? V první epizodě jste Lojzikovi pomohli utéct z vězení, aby mohl zachránit svět. Ve své tajné laboratoři skrýval vesmírnou loď, kterou dříve postavil. S ní odletěl do vesmíru, aby se postaral o blížící se asteroid k Zemi. Ovšem se tu objevil nečekaný zádrhel. Kdosi mu poslal zprávu o tom, že se konečně pomstí za svou rodinu, ozvala se rána a Lojzikova loď se začala nekontrolovatelně řítit k povrchu Měsíce.

Prozradím vám, že Lojzik to přežije. Nakonec se mu podaří na Měsíci přistát, ovšem bude bez paliva uprostřed Měsíční pustiny. Co si počne dál? Na to si počkejte na druhou epizodu.

Říkáte si, co je asi ta Sýrová zem, která je v názvu epizody. Přeci je na Měsíci a ten ze sýra není, anebo že by byl ... ?

A co ta tajemná zpráva? Od koho byla? Kdo se chtěl pomstít? Komu co udělal? Je opravdu na straně dobra, nebo má i svou stinnou stránku? Odpověď na tyto otázky je ještě daleko. Kompletní rozuzlení plánuji až na 10. epizodu.

Lojzikův dlouhý příběh ještě ani pořádně nezačal ...

Menší projekty

Jakmile dodělám novou Elfánii, nechci se rovnou pustit do programování Lojzika. Chtěl bych si od velkých věcích dát chvíli pokoj a programovat chvíli malé projekty, jako jsou Javascript hry na mém webu. Mám jich pár v hlavě, které bych rád udělal. Samozřejmě to budu mísit s updaty Elfánie.

Závěr

Tento článek jsem zmákl rychleji, než jsem čekal. Teď závěrem už stačí jen napsat moudrou větu, kterou jsem psal i před rokem.

Chceš-li Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech.

A za rok se zase zasmějem.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

3.1.2013 21:37:39 články java

Pak taky doporučují tento web http://www.devbook.cz/java-programy-zdrojaky-priklady-navody

Je tam spoustu hezkých návodů do javy.

artorie
1
0

3.1.2013 20:10:09 Re: kniha

Já si objednal její aktualizované vydání - Java 7. Zítra přijde.

Víčko
1
0

2.1.2013 21:43:35 kniha

Já mám knihu Java 6 výukový kurz, a je celkem skvělá, doporučuji.

artorie
1
0

2.1.2013 13:28:29 Re: java

Já si taky myslím, že s rychlostí to nebude nic strašnýho a bude to něco jako C#. C# je taky pomalý, což mi u Lojzika dělalo docela problémy :)

Víčko
2
0

2.1.2013 13:24:02 java

Taky jsem začal včera programovat v Javě. Ten jazyk se mi líbí mnohem víc než C#. Všechno je tam takové jednoduší, hlavně GUI. S rychlosti nemám problém. Je to tak nastejno s c#.

artorie
1
0
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš