9. srpna 2014 15:59

Víčkovy červené měsíce 2014

Je srpen a půlka prázdnin... vy víte, kde. Má půlka prázdnin byla už někdy v červenci, protože jsem doma už od května a na vejšku nastupuju poslední týden v září. Kolikátého ta půlka byla přesně nevím, nechce se mi to počítat. Ono je někdy lepší nevědět.

Jaký byl červen 2014 pro vás?
0/0%Dobrý
8Hlasovalo
Jaký byl červenec 2014 pro vás?
1/13%Dobrý
8Hlasovalo

A co jsem tyto dva červené měsíce dělal? Programoval jsem, hrál Minecraft a bohužel i dost lenošil. Prostě, když člověk nechodí do školy, tak si vůbec neváží času.

Také jsem plánoval napsat dva články. První měl být Víčkův červen 2014. Článek jsem rozepsal, ale už nedopsal. Po týdnu jsem se rozhodl, že červen a červenec napíšu dohromady.

Druhý článek, který jsem sliboval už na červen, byl o mém maturitním projektu Kalendáři. Také jsem ho začal, ale k dopsání jsem se pak už jaksi nedostal.

Kalendář.Víčko.cz

Když jsem se k dopsání článku dva měsíce nedostal, tak se k němu už asi nedostanu. Kdyby alespoň byla nějaká motivace k dopsání... Právě se dívám do databáze a od 26. května (datum zveřejnění) se tam registrovali pouze čtyři lidé! A aktivní není ani jeden... Když z toho byli u maturity všichni nadšení, měl jsem z toho jiný pocit... Ale pravda, co jsem čekal, nějakej kalendář dneska nikoho nezajímá... A abych to dostal mezi více lidí, mezi kterými by se mohli nalézt někteří, kteří by to využili, tak bych na to musel udělat reklamu - a tu si opravdu nemohu dovolit.

Tak trochu lituju, že jsem si pro maturitní projekt nevybral jiné téma. Kdybych například programoval nějakou hru, tak bych se s ní mohl předvést ještě víc a navíc by mě to asi i víc bavilo. Dělat něco hýbajícího se mě baví.

Ale protože to byla maturita, rozhodl jsem se vybrat něco, u čeho jsem věděl, že to stoprocentně zvládnu. Kalednář pro to byl ideální.

Kalendář.Víčko.cz

V článku jsem se chtěl rozepsat o funkcích, ale jak vidím, tak to nemá cenu. Dále jsem chtěl napsat o některých programátorských řešení, které jsem použil, ale to asi stejně nikoho nezajímá. A pokud toto čte někdo, koho by to zajímalo, tak mě může kontaktovat na Skypu nebo emailu.

Má programátorská tvorba

A v negativní náladě budu pokračovat. Když jsem se zamyslel nad svou dosavadní tvorbou, co opravdu mělo úspěch? Za tři největší mé projekty považuji Rady na eStránky, Elfánii a Lojzika.

Rady na eStránky
Rady na eStránky

Rady z těchto třech byly nejjednodušší a také nejúspěšnější. Psal jsem na svůj web polopatické návody, jak si vylepšit svoje eStránky. Nejdříve jsem je kopíroval a převypravoval podle sebe, ale později jsem i vymýšlel vlastní, které se nedaly jinde sehnat, jako např. druhý postranní sloupec v layoutu webu. Mimo to jsem také odpovídal na dotazy na fóru eStránek. EStránky se mi za toto snažení odměnily moderátorstvím na fóru a VIP programem pro web.

O jejich konec jsem se postaral sám. Na eStrákách začala moje programátorská kariéra, ale brzy mi přestaly stačit a tak jsem se musel porozhlédnout po nějakém hostingu, kde bych měl vlastní řešení webu. Mezitím přišla na eStránky nová verze. Díky tomu většina mých návodů už nefungovala a přepisovat se mi už nechtěly. Nakonec jsem Rady zrušil spolu s mým webem na eStránkách.

Elfánie
Elfánie

Do teď nechápu, jak jsem mohl s tehdejšími znalostmi PHP začít programovat webovou hru, a co víc, dokončit ji! Úspěch měla a pořád ji jsou někteří hráči věrní, ale popravdě - čekal jsem víc. Ale zase jsme u stejného problému, jako s Kalendářem - nemám prostředky na propagaci, takže musím spoléhat na to, že si o tom lidi řeknou.

Elfánie - screenshot

Lojzik
Lojzik 1

U Lojzika jsem udělal chybu hned na začátku - vybral jsem si nevhodný jazyk pro hru. Proto to také dopadlo tak, jak to dopadlo. Aby byl alespoň trochu hratelný, tak jsem to vykoupil dlouhým načítáním úrovní.

Lojzik mě ze všech tří bavil asi nejvíce - dělal jsem něco hejbající ho se. Ale je to klientská hra pro jednoho. Lidi si to stáhnou, možná to hrajou a pokud ho dohrají, tak i přesto, že je to možná bavilo, tak se k němu už nevrátí, protože by znovu hráli ty úrovně, které už odehráli.

Zpětná vazba skoro žádná, takže ani moje motivace pro další díl nic moc.


Končím s Elfánií v2.0!
Elfánie v2.0

Pokud sledujete můj web, tak vás asi toto prohlášení nepřekvapí. Kdybych novou verzi dodělal, nejspíš by měla úspěch, možná ale taky ne - je složitější, než první verze, a lidé nemají rádi složité věci - někteří měli problémy i s první verzí.

Navíc bych se jako programátor neposunul nikam dál - všechny techniky, které jsem tam použil, už umím. Tím pádem to pro mě není žádná výzva.

A nakonec - není to nic hýbajícího se (ne, posun mapy a pohyb okny mi nestačí).

Elfánie v2.0 - screenshot

A co tedy budu programovat?

Tak to vám neřeknu. Zatím. Protože je možné, že si to třeba ještě rozmyslím.

Tento nový projekt budu programovat, jak jsem psal na svém webu, spolu se SuperMartasem, který o tom už psal ve svém článku, a grafiku nám bude dělat Lukáš Hörmann.

Pokud se chcete o tomto projektu dozvědět o něco málo více, tak pokud se pozorně podíváte na můj web, možná zjistíte, v jakém jazyku to bude napsané (nechci znovu udělat tu samou chybu jako s Lojzikem) a pokud se podíváte na poslední Lukášovu tvorbu, zjistíte, jaký typ grafiky bude použit.

PS: Možná bych sem hodil nový screenshot z projektu, ale pořád to okno vypadá stejně, jak ho mám na webu.

PPS: Je možné, že se dočkáte podrobného článku o tom, jak jsem dospěl k novému projektu (ale co to bude vám zatím opravdu neřeknu).

Vejška

V polovině června mi byla prominuta přijímací zkouška díky úspěšné maturitě z matematiky a tudíž jsem byl přijat. Na konci června jsem byl u zápisu, takže už jsem oficiálně studentem Fakulty Informačních technologií na VUT v Brně. A jak jsem už psal, od konce září se Brno stává mým druhým domovem.

FIT na VUT v Brně

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

6.10.2014 18:59:05 Re: Re: Re: Re: Nové články

Áno, chápem...

Super, teším sa :).

Benko
0
0

6.10.2014 10:53:17 Re: Re: Re: Nové články?

Neurčitost byla v tom příspěvku záměrná. Jistě chápeš důvody, proč se o tom nechceme bavit veřejně.
Co se týče nových článků, mám jich pár rozepsaných, určitě některý brzy vyjde.

Víčko
0
0

5.10.2014 22:43:49 Re: Re: Nové články?

Aha ... :-|.  Tak, čo sa týka mikroblogu, ten je vzhľadom na svoje rýchle príspevky dosť neurčitý. Ale vďaka za objasnenie. Budem držať palce, nech sa ten problém čoskoro vyrieši ;).

Benko
0
0

5.10.2014 22:05:05 Re: Nové články?

Dva měsíce už totiž řešíme problém s jednou nejmenovanou osobou. Měli jsme od ní dostat odměnu za placené programování, ale bohužel s námi neustále tak trochu vytírá a komplikuje nám tím dost život. Proto ani nemáme chuť psát články (viz Víčkův poslední příspěvek v mikroblogu)...

SuperMartas
1
0

5.10.2014 21:51:51 Nové články?

Kedy sa tu už objavia nové články? Už je to skoro 2 mesiace od posledného updatu (ja viem, že by som mal byť ticho radšej :D, ale predsa len, ste tu na blogu traja, z toho dvaja pravidelní blogeri a nikto nič, pričom mesačne updaty sú u vás už roky zaužívanou tradíciou :-|) ...

Benko
0
0

23.9.2014 20:25:54 Re: Víčkovy červené měs.

Tak tenhle název už nikdy nepoužiju :D

Víčko
1
0

22.9.2014 19:34:07 Víčkovy červené měsíce

Víčkovy červené měsíce - to zní tak menštuačne

Well
1
0

19.8.2014 7:05:49 Geometrie

Nebude tvůj projekt hodně podobný Geogebře? To by pak bylo těžké se prosadit.. [idea]

keram
0
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš