11. září 2011 18:23

Srpen 2011

Jaký byl srpen 2011 pro vás?
9/43%Dobrý
21Hlasovalo

Druhý prázdninový měsíc bývá horší, než ten první. Počasí už není tak dobré a díky blížící se škole uběhne velmi rychle. Tento srpen na tom byl stejně. Ovšem musím říct, že mě příjemně překvapil. Už jsem nevěřil, že by se mohlo na pár dní udělat hezky, aby se dalo koupat. I přesto musím říct, že se tyto prázdniny moc nevydařily.

Výročí Elfánie a verze 1.4

Dne 16. srpna oslavila Elfánie 1. výročí svého ostrého provozu. K jejímu výročí jsem vytvořil novou verzi 1.4, která obsahovala spoustu vylepšení. Přibyli tři nové oblasti a tři noví nepřátelé v lovu. Zcela jsem přepracoval souboje (zatím si na ně nikdo nestěžoval). Vytvořil jsem simulátor soubojů atd. Verze 1.4 také obsahovala výroční úkol, proto jsem ji nahrál už 12. srpna.

C#

Generátor čísel

Téměř celý srpen jsem se věnoval učení C# a zde na webu můžete vidět výsledky. Zpočátku srpna jsem udělal další dva miniprogramy. První byl Generátor čísel, kterým si můžete vygenerovat určitý počet náhodných čísel v určitém rozmezí. Druhým bylo Jednoduché počítání určené pro žáky cca čtvrté třídy. To generuje náhodné příklady pro písemné počítání a počítá správné a špatné výsledky.

Padající čtverce

Padající čtverce

V C# jsem se časem zlepšil a tak jsem mohl vytvořit svoji první hru - Padající čtverce. Tato hra je celkem jednoduchá - musíte odstraňovat čtverce stejné barvy tak, aby vám na konci žádný nezbyl. Původně jsem ji chtěl udělat v JavaScriptu, ale nakonec jsem se k tomu nedostal.

Vesmírná bitva

Vesmírná bitva

Na konci srpna jsem zveřejnil druhou hru - Vesmírnou bitvu. V této hře máte raketoplán a vaším úkolem je sestřelit co nejvíce nepřátel. Musíte ale dávat pozor, aby jste se s nimi nesrazili. Hra je ze začátku docela lehká, ale postupně se ztěžuje. Žádná úroveň ale není tak těžká, aby nešla udělat. Sám jsem udělal všech 76 úrovní.

Lojzik

Lojzik

Jak jsem dříve psal, chci v C# naprogramovat 2D skákačku Lojzika. Dnes jsem na něm začal pracovat a do Vánoc by měl být hotový. Za pár týdnů můžete očekávat první screenshoty a videa.

Srpnová nápaditost

Pravidelně každých 6 měsíců mám tzv. nápaditost. To znamená, že mě napadají nové projekty, a to kvalitní a dlouhodobé. V srpnu tomu nebylo jinak. Napadlo mě totiž, že bychom mohli já a SuperMartas spojit blogy, o čemž jsem psal minule. Zde je důkaz pravidelnosti mé nápaditosti:

Blogeři
 • Únor 2007 - Založení mého prvního webu www.tomashypes.estranky.cz
 • Srpen 2007 - Znovuoživení webu
 • Leden 2008 - První pokusy s designem webu
 • Srpen 2008 - První zcela vlastní design
 • Únor 2009 - Založení Rad na eStránky
 • Srpen 2009 - Psaní článků o eStránkách
 • Leden 2010 - Založení mého webu
 • Březen 2010 - Začátek programování Elfánie
 • Srpen 2010 - Nové verze do Elfánie
 • Duben 2011 - První pokus o programování Lojzika
 • Srpen 2011 - Blogeři

Hodnocení

Celkové hodnocení
9 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

14.9.2011 15:47:10 kedy

kedy už bude web blogeri.vicko.cz spustený :?: 

benko
0
0
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš