30. prosince 2011 10:05

Prosinec 2011

Jaký byl prosinec 2011 pro vás?
3/27%Dobrý
11Hlasovalo

Přišel prosinec a s ním jako každý rok Vánoce. Cukroví, stromeček, dárky a hlavně ty prázdniny, alespoň si může zase na chvíli člověk od té školy odpočinout. Chodit do školy a přitom programovat se fakt nedá.

Víčko.cz

Na mém webu vám od 23. prosince Lojzik přeje šťastné a veselé. Původně jsem nechtěl dělat žádnou vánoční výzdobu, ale při psaní minulého článku mě to popadlo a nakreslil jsem vánoční stromeček a k němu jsem dal Lojzika.

Do mnou vytvořených webů jsem také přidal s půlročním zpožděním web Korálky.Elfánie.cz

Do konce roku

Do konce roku

Jestli používáte tento program a měli jste ho nastavený do Vánoc, tak jste si určitě všimli, že když jste ho otevřeli po Štědrém dnu, tak hned spadl. Bylo to způsobené tím, že se program dotazoval na aktuální informace, které prostě neexistovaly. Chybu jsem opravil a opravnou verzi si můžete stáhnout zde.

Vesmírná bitva

Vesmírná bitva

Tuto hru jsem vytvořil koncem srpna tohoto roku. V tomto měsíci jsem udělal její novou verzi 1.1. Ve hře, jako takové, žádná změna nenastala. Přidal jsem důležitou funkci, která vám chyběla, a to možnost uložení rozehrané hry. Před tím jste museli po každém zapnutí hry hrát od začátku, nyní můžete pokračovat tam, kde jste minule skončili. Jednou z dalších novinek je možnost zobrazení hry na celou obrazovku. Všechny novinky naleznete zde, kde si hru můžete také stáhnout.

Lojzik

Policajt

Na závěr něco o mém hlavním projektu, na kterém pracuji. V první polovině měsíce jsem pracoval na dokončení betaverze. Přidával jsem poslední dekorace, jako například lavice a kamery.

Dále jsem naprogramoval cíl - přesun do další úrovně. V betaverzi se přesunete k závěrečnému příběhu, respektive k vánočnímu přání a titulkům.

Úplně na konec jsem si nechal nepřítele - policajta. Toho jsem stihl naprogramovat za pouhý jeden den (obrázky jsem měl předpřipravené). V betaverzi ho můžete vidět běhat na dvou místech, ale dávejte pozor, ať vás nezatkne.

Betaverze

Betaverzi jsem zveřejnil na Štědrý den v ranních hodinách. Obsahuje pouze jednu úroveň. Stáhnout si ji můžete na mém webu. Plnou verzi očekávejte koncem zimy.

Překlad a druhá úroveň

Po zveřejnění betaverze jsem pracoval na jazykových verzích. Nelíbí se mi, jak je většinu her obtížné přeložit do cizích jazyků. V Lojzikovi jsem jazykové verze vyřešil pomocí XML souborů. Překladatel si může jednodušše přidat jazyk a přeložit texty. Stačí mu na to Poznámkový blok a základní znalosti o jazyku XML (vlastně ani ty nejsou potřeba, protože struktura souborů je opravdu jednoduchá). Plná verze Lojzika bude obsahovat češtinu, slovenštinu a angličtinu. Pokud máte Windows v jednom z těchto jazyků, tak se vám v tomto jazyku Lojzik spustí. Pokud ne, tak se spustí v angličtině. Jazyk si potom budete moct změnit v menu.

V posledních dnech jsem začal pracovat na druhé úrovni s názvem Hledání zbraně. Jak název napovídá, v této úrovni si Lojzik najde zbraň, a ne jen tak ledajakou, takovou kterou nikdo jiný nemá.

Článek o roku 2011

Po Silvestru se můžete těšit na článek o roku 2011, ve kterém shrnu celý uplynulý rok a představím své plány na rok 2012.


PS: Přesně za rok budu dospělý.

Hodnocení

Celkové hodnocení
8 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

1.1.2012 16:42:11 Re: Happy New Year

Prajem veľa šťastia a zdravia do nového apokalyptického roku 2012 :P

benko
2
0

31.12.2011 0:07:09 Happy New Year

Všetkým prajem Happy New Year!

Well
6
1
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš