21. července 2012 9:46

Letní prázdniny ubíhají

Letní prázdniny pomalu ubíhají ... ale ne, letí jako splašený kůň. Kdyby takto ubíhal školní rok, ale to ne ... A to počasí ... To snad není možný ... Inu nemám slov. Můžu jen tiše doufat, že se to již brzy zlepší. Doufám, že aspoň letos udělá srpen vyjímku a bude lepší, než červenec. Letos by se to opravdu hodilo.

Sliboval jsem dva články týdně, což jsem do teď neplnil - napsal jsem pouze dva články za dva a půl týdne (minulý článek jsem psal asi 4 dny). Důvody jsem popisoval v minulém článku. Řekl jsem si dost zahálky a od této chvíle hodlám ty dva články týdně psát.

O čem bych mohl dnes napsat? No třeba, že jsem zrovna přešel zpět na Firefox ...

Přechod zpět na Firefox

Mozilla Firefox

Začátkem roku jsem psal o tom, jak jsem měnil prohlížeč - pomalý Firefox od Mozilly jsem vyměnil za rychlý Chrome od Googlu. Nyní je to naopak - pomalý Chrome jsem vyměnil za rychlý Firefox. Možná si nyní říkáte, co to melu za nesmysly, ale je to tak. Když jsem přecházel na Chrome, byl pomalý Firefox, nyní je tomu naopak. A jestli vám není jasné, proč tolik dbám na rychlosti, tak důvodem je, že můj notebook nemá dvakrát dobré parametry, takže mu něco prostě trvá a každý drobný rozdíl v rychlosti je znát.

U Chromu poslední dobou sleduji, jak zpomaluje, zpomaluje a zpomaluje ... V Googlu nejspíše usnuli na vavřínech s vědomím, že mají nejrychlejší prohlížeč a neoptimalizovali.

Zrychlení Firefoxu jsem si všiml náhodou - potřeboval jsem si něco otestovat v tomto prohlížeči, tak jsem si ho po dlouhé době opět stáhl. Nestačil jsem se divit, jak je o mnoho rychlejší, než zpomalený Chrome.

Který prohlížeč je váš nejoblíbenější?
15/19%Opera
1/1%Safari
2/3%Jiný
77Hlasovalo

Hned od té chvíle jsem začal plánovat, že na něj opět přejdu. Opravdu jsem to udělal až o dva dny později.

Zpočátku jsem měl problém s přenosem dat, ale to nakonec vyřešil jeden add-on, který se jmenuje Xmarks. Tento add-on dokáže synchronizovat data jak mezi počítači, tak mezi prohlížeči. Sice s ním mám pouze jednodenní zkušenosti, ale i tak ho mohu doporučit.

Nevyužiju ho pouze k jednorázovému přesunu na jiný prohlížeč, ale budu ho ve FF využívat i jako nahrádu za Sync, protože ten je prakticky nepoužitelný. Nejen, že po mě Mozilla chce pamatovat si jméno a heslo, ale i cca 30 místní kód ... Mozillo, to se na mě nezlob ... A když se přes to dostanu, i tak je synchronizace noční můra. A za posledních 10 verzí se to ani moc nezměnilo. A to se dostáváme k další věci ...

Opravdu nechápu, co poslední dobou ty tvůrce prohlížečů popadlo, že se rozhodli takto zběsile číslovat verze. Je sice dobré, že nyní vydávají nové verze tak často, takže jsou technologické novinky hned zavedené, ale to neznamená, že kvůli každé ptákovině musí vydat další majoritní verzi ... Laikům je to jedno, protože ti nedokáží rozeznat ani prohlížeč, na tož jeho verzi, a těm, kteří tomu rozumí, je to k smíchu.

Rozdíl mezi verzemi je opravdu nepatrný. Například Chrome: v jedné verzi z tlačítka pro otevření nového panelu odstranil + a v další verzi ho o pár pixelů rozšířil. Má to smysl?

Já majoritní verze používám pouze pro remake - kompletní přepsání zdrojového kódu, minoritní pro nové verze a build verze pro opravy chyb. Stejný způsob používám již od začátku. Jediný rozdíl je s betaverzemi. Dřív jsem je označoval jako 0.X, ale nyní jako 1.0bX.

Dnes už konec

Původně jsem měl pro tento článek připravené ještě jedno téma, ale to by byl příliš dlouhý a musím si nechat i něco na jindy, abych měl o čem psát.

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

23.7.2012 21:53:58 Firefox's best

Ja používam Firefox stále a nevymenil by som ho za nič...
Inak tie letné prázdniny fakt ubiehajú sakra rýchlo :).

benko
0
0

23.7.2012 20:17:26 Firefox

Též jsem přesedlal z Chromu na Firefox. Chrom má ale výhodu, že mi moc nežere RAMku, což oceňuji. Zase se mi u něj stalo, že mi nechtěl stáhnou žádné EXEčko, že prý nemám práva. :D

Krulik
1
0

22.7.2012 19:51:34 chrome

Pomalost Chrome může být zapříčenina tím, že jste dlouho nepromazali historii apod. Taktéž mi nedávno jel dost pomalu, tak jsem to prakticky vše promazal (nechal jsem si akorát uložená hesla) a výrazně se to zrychlilo.

Magnus
3
5

22.7.2012 17:19:21 Chrome

Tiež som si kúpil taký lacný notebook. A mal som najprv FF ale po pol roku začala strašne sekať, videá na YouTube sa nedali pozerať. Potom som narazil na chrome a všetko ide v pohode. Inak aj ja som si všimol to spomalenie chromu :/

Well
3
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš