27. června 2012 6:13

L-tý článek

A máme tu můj padesátý článek. Ti, co ještě nepochopili nadpis, tak písmeno L je římská číslice 50. Dnes ale není pouze výročí počtu článků, ale přesně před rokem, 27. června 2011, jsem se rozhodl psát svůj blog. K tomuto rozhodnutí jsem dospěl doslova z minuty na minutu. Prohlížel jsem jeden web a uviděl jsem tam odkaz na blog autora. Když jsem si pročítal jeho blog, zatoužil jsem také po blogování. Během pár minut jsem si spíchl jednoduchý skript, který načítal články z databáze, a začal jsem psát svůj první článek s názvem Rozhodl jsem se, že také budu blogovat.

Prázdniny 2011

O prázdninách 2011 zažilo moje blogování zlatý věk, protože nové články vycházely dvakrát týdně. Důvodů tak rychlého blogování bylo hned několik:

  • Byly prázdniny, takže času habaděj.
  • S programováním jsem se tou dobou tak nějak flinkal.
  • Díky tomu, že jsem s blogováním začínal, tak jsem měl stále velké nadšení a hlavně spoustu nápadů.

Psal jsem hlavně o své tvorbě, i když jí mnoho nebylo. Také jsem napsal několik dalších článků jako například kritiku IE, úvahu o budoucnosti programování a článek o mých zkušenostech s Windows Vista a 7. Za celé prázdniny jsem napsal celkem 16 článků, což je jeden článek za necelé 4 dny.

Od začátku školního roku jsem z časových důvodů frekvenci nových článku snížil na jeden týdně.

Blogeři

Na konci prázdnin mě napadlo, že bychom mohli se SuperMartasem psát společný blog. SuperMartas souhlasil a jelikož jsem programoval v C#, programování blogu si nechal na starosti on a já udělal pouze design.

Náš záměr jsem zveřejnil začátkem září ve článku s názvem Blogeři. Dne 16. října jsme Blogery spustili a přesunuli jsme na ně všechny články z našich blogů.

Brzy jsme získali na naše poměry slušnou návštěvnost a máme i několik pravidelných čtenářů. Sice jich je málo, ale za to jsou slušní a nadšení z naší tvorby podobně jako my. Toto se určitě nedá říct o čtenářích populárních webů.

Výuka HTML

Postupem času mi začaly docházet nápady na články a tak jsem začal psát návody na HTML nazvané Výuka HTML. Stejně tak docházely nápady SuperMartasovi a to byl jeden z důvodů založení společných Blogerů - abychom se mohli na psání výuky podílet oba dva.

Napsali jsme spolu celkem 12 dílů, ve kterých vás naučíme si napsat jednoduchou HTML stránku a umístit ji na web.

Již půl roku jsme nenapsali žádný výukový článek, ale možná brzy budeme pokračovat Výukou CSS.

Rok 2012

Ze začátku roku jsem neměl na psaní blogu příliš času, protože jsem pracoval na Virtuálním čáslavsku a zároveň na mé hře Lojzikovi. Na jaře jsem se na chvíli vrátil zpět k plánu jeden článek týdně, ale poslední dobou jsem od tohoto plánu opět upustil, protože mám další práci.

Ať jsem psal hodně, či málo, nikdy jsem nezapomněl napsat měsíční přehled z mé tvorby. Od března nazývám přehledy Víčkovi, neboť je začal psát i SuperMartas.

O prázdninách 2012 se zase vrátím k velmi častému psání článků. Možná i dva články týdně, jako minulý rok.

Hodnocení

Celkové hodnocení
9 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

8.7.2012 14:56:36 Nikdy neviem čo tu mám napísať

Takže tvoj blog čítam už 1 rok :-) Super.

Well
1
1

27.6.2012 21:31:03 Super článek, jen malá chybka

Našel jsem dvě malé chybky.
První je: protože nové články vycházelY (máš tam měkké i)
Druhý je: školníHO roku jsem z časových

Jinak super článek :D ;).

Grelek
5
1
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš